30 Yaşındaki Cadılar Bayramı Klasikleri Bu Hafta Sonu X ve Nun 2’yi Gördü

Özet 1993 yapımı stop-motion animasyon müzikali The Nightmare Before Christmas, bu hafta sonu gişede Saw X ve The Nun II gibi yakın tarihli bazı korku filmlerinden daha fazla para kazandı. The Nightmare Before Christmas, 30. yıldönümünde yeniden gösterime girdiği hafta sonu yurt içinde 4,1 milyon dolar hasılat yaparak hafta sonu gişede 5. sırayı aldı. Daha […]

30 Yaşındaki Cadılar Bayramı Klasikleri Bu Hafta Sonu X ve Nun 2’yi Gördü

Özet

  • 1993 yapımı stop-motion animasyon müzikali The Nightmare Before Christmas, bu hafta sonu gişede Saw X ve The Nun II gibi yakın tarihli bazı korku filmlerinden daha fazla para kazandı.
  • The Nightmare Before Christmas, 30. yıldönümünde yeniden gösterime girdiği hafta sonu yurt içinde 4,1 milyon dolar hasılat yaparak hafta sonu gişede 5. sırayı aldı.
  • Daha eski bir film olmasına rağmen Noelden Önceki Kabus izleyicileri büyülemeye ve çağdaş korku filmlerinden daha iyi performans göstermeye devam ediyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Noel öncesi kabus gişede birçok yeni korku filminden daha yüksek hasılat elde etti. Henry Selick’in yönettiği ve yapımcılığını Tim Burton’ın üstlendiği 1993 yapımı film, Halloween Town’da geçen stop-motion animasyonlu bir müzik setidir. Noel’i keşfeden ve Noel Baba’yı kaçırıp tatili, bez bebek aşkı Sally (Catherine O’Hara) da dahil olmak üzere kasabasının tüyler ürpertici sakinlerinin yardımıyla devralmaya yemin eden yaşayan iskelet Jack Skellington’u (Chris Sarandon) konu alıyor.

Son teslim tarihi hafta sonu için yurt içi gişe raporunu bildirdi. İlk 4’ün yeni çıkanlar tarafından doldurulacağı tahmin ediliyor Taylor Swift: Eras Turu, Çiçek Ayı’nın Katilleri, Şeytan Çıkaran: İnançlıVe Paw Patrol: Güçlü film5 numaralı yer resmi olarak Noel öncesi kabus. Tiyatronun dönüşü Noel öncesi kabusJack ve Sally, bu hafta sonu 30. yıl dönümünde yeniden yayınlanan filminde 4,1 milyon dolar kazandı ve aralarında çağdaş korku filmlerinin de yer aldığı gişe hasılatını geride bıraktı. Testere X (3,58 milyon dolar) ve Hayat II (887.000 dolar).


Noel Öncesi Kabusun Devam Filmi Olmamasına Rağmen Büyük Bir Mirası Var

Disney’in yüzüncü yıl kutlamasıyla da bağlantılı olan yeniden gösterime giren bu gişe hasılatı, filmin ne kadar uzun ömürlü bir mirasa sahip olduğunu kanıtlıyor. Mülkiyet, herhangi bir ek bilgi olmadan bile zamana karşı testten geçmiştir. Noel öncesi kabus devamı hiç gerçekleşmedi. Bu, çeşitli nedenlerden dolayı böyle olmuştur.

Bunun en önemli nedenlerinden biri de şu: Noel öncesi kabus Disney markasının büyük bir bölümünü oluşturdu. film çok çeşitli oyuncaklar, çizgi romanlar, video oyunları ve hatta Danny Elfman’ın orijinal müziğini kutlayan canlı bir konserle ölümsüzleştirildi. Cadılar Bayramı Kasabası ve orada yaşayan karakterler de oyunda yer aldı. Krallık kalpleri dünyaları ve karakterleri kullanarak orijinal bir hikaye yaratan video oyunu serisi Final Fantezi oyunlar ve Disney animasyon filmleri.

Noel öncesi kabus Jack ve Sally gibi karakterler de her türlü ürün ve kostümde yer alarak Cadılar Bayramı’nın ikonları haline geldi. Ayrıca filmin ruhu, kendine özgü aile dostu ve ürkütücü karışımını stop-motion filmlerde sürdüren Henry Selick’in devam filmlerinde de yaşıyor. Koralin Ve Wendell ve Vahşi. Selick olası bir ön filme ilgi duyduğunu ifade etse de devam filmi henüz yayınlanmadı ancak bu hafta sonu yaşananlar gibi olaylar, filmin halk tarafından sevilmek için yardıma ihtiyacı olmadığını kanıtladı.

Kaynak: Son Tarih

Teknory