AI chatbot Bard’ın üreticisi Google, çalışanlarını chatbot kullanma konusunda uyarıyor

İşte size iyi ve evrensel bir tavsiye: Gizli bilgileri bir yapay zeka sohbet robotuyla paylaşmayın. Bana inanmıyorsanız, o zaman yapay zekanın en büyük savunucularından biri ve kendi yapay zeka sohbet robotu Bard’ın yaratıcısı olan Google’dan alın. dan yeni bir rapora göre Reuters(yeni bir sekmede açılır), Google’ın ana şirketi Alphabet, çalışanları Bard da dahil olmak üzere […]

AI chatbot Bard’ın üreticisi Google, çalışanlarını chatbot kullanma konusunda uyarıyor

İşte size iyi ve evrensel bir tavsiye: Gizli bilgileri bir yapay zeka sohbet robotuyla paylaşmayın.

Bana inanmıyorsanız, o zaman yapay zekanın en büyük savunucularından biri ve kendi yapay zeka sohbet robotu Bard’ın yaratıcısı olan Google’dan alın.

dan yeni bir rapora göre Reuters(yeni bir sekmede açılır), Google’ın ana şirketi Alphabet, çalışanları Bard da dahil olmak üzere AI sohbet robotlarını kullanma konusunda uyardı. Google çalışanlarına, herhangi bir gizli bilgiyi Bard’a veya başka herhangi bir AI sohbet botuna göndermemeleri özellikle tavsiye edildi.

kullanıcıları ChatGPT, Bard veya diğer yapay zeka sohbet robotları, yeni buldukları yapay zeka arkadaşlarıyla yaptıkları konuşmaların yalnızca sohbette kalmadığını fark etmeyebilir. AI şirketleri bu sohbetlerin içeriğini saklar. Bu şirketler, kullanıcılar ve yapay zeka sohbet botu arasında gönderilen mesajlara erişebilen ve bunları inceleyebilen insan çalışanlara sahiptir.

Ayrıca, araştırmacıların sahip olduğu kurmak(yeni bir sekmede açılır) Yapay zeka dil modellerinin genellikle kendilerine gönderilen veriler üzerinde eğittiği. Bunun amacı, yapay zeka sohbet robotunun kullanıcıya nasıl daha iyi hizmet verileceğini “öğrenmesi”dir, ancak bu, yapay zeka sohbet robotlarının bir kullanıcı tarafından diğer kullanıcılarla yaptığı konuşmalarda gönderilen bilgileri paylaşmasına da neden olabilir. Popüler ChatGPT’nin yaratıcısı OpenAI ayrıca kullanıcılara söyler web sitesinde “bize sağladığınız verileri modellerimizi geliştirmek için kullanabilir.”

Google, yapay zeka sohbet botlarını kullanırken yalnızca kendi çalışanlarına potansiyel gizlilik sorunları hakkında tavsiye vermekle kalmıyor, aynı zamanda kullanıcılarını da uyarıyor – her ne kadar bildirimi bulmak o kadar kolay olmasa da.

Şirket güncellenmiş(yeni bir sekmede açılır) Bu ayın başlarında Google Destek web sitesindeki Bard gizlilik bildirimi sayfası, tamamen kalın harflerle aşağıdaki bilgileri içerecektir: “Lütfen Bard görüşmelerinize sizi veya başkalarını tanımlamak için kullanılabilecek bilgileri eklemeyin.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow