Amazon Clinic, bildirilen toplu işten çıkarmalardan önce hizmete girdi

Amazon başlattı Amazon Kliniğikullanıcıların çevrimiçi yardım almasına ve “20’den fazla sağlık durumu” için ilaç sipariş etmesine olanak tanıyan sanal bir sağlık hizmeti sağlayıcısı. Bu durumlar alerji, akne ve saç dökülmesini içerir. Amazon bir basın açıklamasında söyledive hizmet ilk olarak ABD’de 32 eyalette kullanıma sunuldu Amazon Clinic şu şekilde çalışır: Kullanıcılar önce durumlarını seçer, ardından semptomları… Okumaya devam et Amazon Clinic, bildirilen toplu işten çıkarmalardan önce hizmete girdi

Amazon Clinic, bildirilen toplu işten çıkarmalardan önce hizmete girdi

Amazon başlattı Amazon Kliniğikullanıcıların çevrimiçi yardım almasına ve “20’den fazla sağlık durumu” için ilaç sipariş etmesine olanak tanıyan sanal bir sağlık hizmeti sağlayıcısı.

Bu durumlar alerji, akne ve saç dökülmesini içerir. Amazon bir basın açıklamasında söyledive hizmet ilk olarak ABD’de 32 eyalette kullanıma sunuldu

Amazon Clinic şu şekilde çalışır: Kullanıcılar önce durumlarını seçer, ardından semptomları ve sağlık geçmişleriyle ilgili bazı soruları yanıtlar. Kullanıcılardan ayrıca semptomlarının fotoğraflarını akıllı telefon kamerası veya web kamerası aracılığıyla paylaşmaları ve fotoğraflı bir kimlik sunmaları istenebilir. Bundan sonra, lisanslı bir klinisyen bu verileri inceleyecek ve kullanıcılara kişiselleştirilmiş bir tedavi planı içeren bir mesaj gönderecektir.

AYRICA BAKINIZ:

Amazon’un 10.000 çalışanını işten çıkaracağı bildirildi

Yeni hizmet için bir SSS’de Amazon, katı müşteri gizlilik politikalarına sahip olduğunu ve HIPAA (Sağlık Sigortası Taşınabilirlik ve Hesap Verebilirlik Yasası) ile “diğer geçerli yasa ve yönetmeliklere” uygun olduğunu söylüyor.

Amazon Clinic başlangıçta 32 ABD eyaletinde kullanıma sunuldu ve kullanıcıların 20’den fazla durumu tedavi etmesine yardımcı olabilir.
Kredi bilgileri: Amazon

Amazon, fiyatlandırmanın sağlayıcılar tarafından belirlendiğini, ancak kullanıcıların hizmet maliyeti hakkında önceden bilgilendirileceğini söyledi. Amazon’un hizmeti aracılığıyla sağlık sigortası kabul edilmiyor, ancak şirket müşterilerin “Amazon Kliniği ziyaretlerinden kaynaklanan herhangi bir reçeteli ilaç maliyeti için sigortalarını kullanabileceklerini” söylüyor.


Sizin İçin Öne Çıkan Video

2022 İçin En İyi Fitness Takipçileri


Yeni platform, kullanıcılara ilaçları kapılarına teslim almanın bir yolunu sunan Amazon Eczanesi’nin yanı sıra Amazon’un bu yılın başlarında 3,9 milyar dolara birinci basamak sağlık hizmeti sağlayıcısı One Medical’i satın alması üzerine kurulu.

Haber saatler sonra gelir New York Times bildiri Amazon’un yaklaşık 10.000 çalışanını işten çıkarmak üzere olduğu. Kesintilerin Amazon’un perakende departmanındaki çalışanları, insan kaynaklarını ve Alexa ve Amazon’un cihazları üzerinde çalışan ekibi etkileyeceği bildiriliyor.

Teknory