Amazon Fire Stick’inizde Netflix’ten Nasıl Çıkış Yapılır?

Netflix, kendi türündeki diğer platformlarla birlikte bildiğimiz şekliyle televizyonun yerini alabilecek, oldukça popüler bir akış platformudur. Kullanımı kolay ve rahat, Netflix’te içerik akışı yapmak için ihtiyacınız olan tek şey sağlam bir internet bağlantısı ve bir ortamdır (TV, dijital akış cihazı, akıllı telefon). Dakika Firestick dahil olmak üzere Amazon’un herhangi bir Fire TV cihazıyla platforma kolayca […]

Amazon Fire Stick’inizde Netflix’ten Nasıl Çıkış Yapılır?

Netflix, kendi türündeki diğer platformlarla birlikte bildiğimiz şekliyle televizyonun yerini alabilecek, oldukça popüler bir akış platformudur. Kullanımı kolay ve rahat, Netflix’te içerik akışı yapmak için ihtiyacınız olan tek şey sağlam bir internet bağlantısı ve bir ortamdır (TV, dijital akış cihazı, akıllı telefon).

Dakika Firestick dahil olmak üzere Amazon’un herhangi bir Fire TV cihazıyla platforma kolayca erişebilirsiniz. Ancak, seyahat ediyorsanız veya cihaz değiştiriyorsanız, hesabınızdan çıkış yapmak isteyebilirsiniz. Firestick’inizde oturumu nasıl kapatacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Neden Çıkış Yapmalısınız?

Netflix’e abone olduktan sonra, tek bir hesaba en fazla 6 cihaz kaydedebilirsiniz. Bu, en fazla altı kişinin favori içeriklerini yayınlamak için hesabı kullanabileceği anlamına gelir ki bu çok uygundur.

Ancak, bunların hepsi planınıza bağlıdır. Plan ne kadar ucuzsa, paralel olarak akış gerçekleştirebileceğiniz cihaz sayısı o kadar az olur. Bu, en temel planlardan birine sahipseniz aynı anda ikiden fazla cihazda yayın yapamayacağınız anlamına gelir.

Hesap sahibi olarak, başka bir kullanıcıyı hesaptan çıkarmak isteyebilirsiniz. Bir hesap kullanıcısı olarak, kendi oturumunuzu kapatmak ve bir başkası için yer açmak isteyebilirsiniz. Nedeni ne olursa olsun, Firestick’te Netflix hesabınızdan nasıl çıkış yapacağınızı bilmek isteyeceksiniz.

Alternatif olarak, yeni bir cihaz satın almış olabilirsiniz ve eski cihazınızdan çıkış yapmak isteyebilirsiniz. Tatile gidiyorsanız ve otelin Firestick’ini kullanacaksanız oturumu kapatmak da uygundur.

netflix'ten çıkış yap

Cihazdan Çıkış Yapmak

‘Çıkış’ seçeneği tüm cihazlarda açıkça görülebilmelidir, ancak bazı garip nedenlerden dolayı Netflix, çıkış işlemini biraz zorlaştırdı. İşleri daha da kötüleştirmek için, çıkış yapma seçeneği Netflix uygulamasında mevcut değildir.

Neyse ki, oturumu kapatmanın bir yolu var. Belli olmayabilir, ancak nereye bakacağınızı bildiğiniz sürece oldukça basit ve anlaşılırdır.

  1. Firestick’inizde Ana ekrana gidin ve şuraya gidin: Ayarlar.
  2. Bir sonraki menüde, seçin Uygulamalarbunu takiben Yüklü Tüm Uygulamaları Yönetin.
  3. bulun Netflix listeden onu seçin ve ardından Net veriler.

Bu, etkin bir şekilde Netflix oturumunuzu kapatacaktır.

Tüm Cihazlardan Çıkış Yapma

Bununla birlikte, artık herhangi bir komplikasyon istememe ihtimaliniz var – istediğiniz senin için Netflix kendin ve kimse seni durduramamalı. Ve hiç kimse sizi gerçekten durduramaz, çünkü bir kerede tüm bağlı cihazlardan çıkış yapabilirsiniz.

İyi haber şu ki, burada Firestick uzaktan kumandasıyla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Gerçekten ihtiyacınız olan tek şey bir web tarayıcısı. Bu, bilgisayarınız veya akıllı telefonunuz aracılığıyla Netflix’inizde oturum açmış olan her cihazdan çıkış yapabileceğiniz anlamına gelir.

netflix

Bunu yapmak için Netflix.com’a gidin ve sağ üst köşeye gidin – profil simgesine tıklayın veya dokunun ve ardından Hesabınız. Şimdi aşağı kaydır Ayarlar bölümünü bulun ve Tüm cihazlardan çıkış yapın seçenek. Tıklayın veya dokunun ve seçerek onaylayın Oturumu Kapat.

Bunu mobil tarayıcınızdan da yapabilirsiniz, ancak iOS/Android uygulamasını kullanmak çok daha kolaydır. Uygulamayı açın, sol üst köşedeki simgeye (üç yatay çizgi) dokunun ve şuraya gidin: Hesap. Ona dokunun, seçin Tüm cihazlardan çıkış yapın seçeneğini belirleyin ve ardından Oturumu Kapat onaylamak.

Yine de, bu yöntemin söz konusu tüm cihazlarda çalışacağını, ancak her cihazın başarılı bir şekilde oturumu kapatmasının 8 saati bulabileceğini unutmamalısınız.

Firestick oturumunu kapatma

Netflix’i izlemek için kullandığınız Firestick oturumunuzu kapatmanızın, Netflix hesabı oturumunuzu kapatmanız gerekmediğini bilin. Ancak, birçok nedenden dolayı Firestick oturumunu kapatmak isteyebilirsiniz.

Örneğin, başka bir Amazon hesabıyla Netflix izlemek isteyebilirsiniz. Firestick’iniz Amazon hesabınıza önceden kayıtlı olarak gelmiş olabilir, ancak siz bu hesapta farklı bir tane kullanmak istiyorsunuz.

Bunun için öncelikle cihazdaki cari hesaptan çıkış yapmanız gerekmektedir. Oturumu kapatmanın kişisel verilerinizi ve uygulamalarınızı cihazdan sileceğini unutmayın.

Oturumu kapatmak için Firestick’in TV’nize bağlı olduğundan ve her iki cihazın da açık olduğundan emin olun. git Ayarlar Firestick’inizde ve ardından şuraya gidin: Hesabım. Bulun ve seçin Amazon Hesabı ve tıklayın Kayıt silmek. Hepsi bukadar. Artık başka bir Amazon hesabı ekleyebilir ve Netflix uygulamasını bu hesapta kullanabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Artık kullanmadığım bir Firestick’te Netflix’i silmek için ne yapabilirim?

Bir başkasına Firestick verdiyseniz ve Netflix hesabınızı kaldırmayı unuttuysanız yukarıdaki yöntemi kullanarak tüm cihazlardan çıkış yapabilirsiniz. Ancak Firestick’in kaydını tamamen silmek muhtemelen daha iyi bir fikirdir.

Amazon hesabınızın kaydını Firestick’inizden silerseniz, tüm hesap bilgileriniz de kaldırılacaktır.

Firestick Netflix Oturumunu Kapatma

Bu çözümlerin hiçbiri açık veya sezgisel değildir, ancak hepsi oldukça basittir. Belirtildiği gibi, gerçekten ihtiyacınız olan tek şey nereye bakacağınızı bilmek. Firestick’te Netflix hesabınızdan çıkış yapmak, onu kullanan tüm cihazlardan çıkış yapmak veya sadece bir film izlemek için farklı bir Amazon hesabına giriş yapmak isteyip istemediğinize göre, bu makale tam size göre.

Oturum kapatma seçeneğini kendi başınıza mı buldunuz? Burada belirtilen yönergeleri takip etmek zorunda mıydınız? Netflix’in tüm çıkış sürecini neden gereksiz yere karmaşık hale getirdiğini düşünüyorsunuz? Aşağıda sormaktan ve tartışmaktan çekinmeyin.

Teknory