Flip to Shhh’in Pixel Fold’da nasıl çalışabileceği aşağıda açıklanmıştır

TL;DR Yeni bir rapor, Google’ın Pixel Fold’da Flip to Shhh’i nasıl ele alacağını ortaya koydu. Bu özellik, kullanıcıların cihazı katlayıp yüzü aşağı bakacak şekilde yerleştirmesini gerektirecek. Akıllı telefonlar yıllardır, uyarıları ve zil seslerini susturmak için cihazınızı ekrana gelecek şekilde yerleştirmenize olanak tanıyan bir çevirme özelliği sunmuştur. Google’ın bu özelliği ele almasına Flip to Shhh denir, […]

Flip to Shhh’in Pixel Fold’da nasıl çalışabileceği aşağıda açıklanmıştır

TL;DR

  • Yeni bir rapor, Google’ın Pixel Fold’da Flip to Shhh’i nasıl ele alacağını ortaya koydu.
  • Bu özellik, kullanıcıların cihazı katlayıp yüzü aşağı bakacak şekilde yerleştirmesini gerektirecek.

Akıllı telefonlar yıllardır, uyarıları ve zil seslerini susturmak için cihazınızı ekrana gelecek şekilde yerleştirmenize olanak tanıyan bir çevirme özelliği sunmuştur. Google’ın bu özelliği ele almasına Flip to Shhh denir, ancak bu yaklaşan Pixel Fold’da nasıl çalışır?

Neyse ki, 9to5Google Digital Wellbeing uygulamasının kararlı sürümüne (sürüm 1.5) girdi ve katlanabilir telefonlar için Flip to Shhh ile ilgili dizeleri keşfetti.

“Rahatsız Etmeyin özelliğini açmak için telefonunuzun katlanmış olduğundan emin olun ve yüzü aşağı bakacak şekilde düz bir yüzeye yerleştirin. Rahatsız Etmeyin özelliği açıldığında hafif bir titreşim hissedeceksiniz,” diyen ilgili metin satırı, çıkışa göre okunuyor.

Google’ın katlanabilirliğine yönelik belirgin yaklaşımı, bunun yerine kapak ekranını yüzü aşağı bakacak şekilde yerleştirdiğiniz anlamına gelir. Bu oldukça açık bir çözüm gibi görünüyor, çünkü cihazın açılması ve katlanır ekranın yüzü aşağı bakacak şekilde yerleştirilmesi garip görünüyor ve muhtemelen bu ekrana zarar verebilir. Sonuçta, katlanır ekranların tamamı plastikten yapılmıştır ve geleneksel akıllı telefonlarda kullanılan cam ekranlara göre çizilmeye daha yatkındır.

Her halükarda, Google’ın Pixel Fold yazılımı için elinde başka neler olduğunu merak ediyoruz. Samsung katlanabilirlerine benzer bazı Esnek Mod tarzı özelliklerin yanı sıra form faktöründen yararlanmak için diğer şık özellikleri görmeyi umuyoruz.

Flip to Shhh’in Pixel Fold’da nasıl çalışabileceği aşağıda açıklanmıştır

Teknory