Aralık 2022’deki En İyi VPN

VPN’lerin garip ve harika dünyasına hoş geldiniz. Bu popüler güvenlik araçları, kimliğinizi ve verilerinizi korur, içeriğe erişmek için çevrimiçi kısıtlamaları atlar ve çok daha fazlasını yapar. Bunların hepsi sizin için çok yeniyse, muhtemelen birçok sorunuz vardır. Endişelenme, çünkü yardım edebiliriz. Sizin için tüm zor işleri yaptık ve önemli bilgileri sağlamak için bu hizmetleri araştırdık. Biz […]

Aralık 2022’deki En İyi VPN

VPN’lerin garip ve harika dünyasına hoş geldiniz. Bu popüler güvenlik araçları, kimliğinizi ve verilerinizi korur, içeriğe erişmek için çevrimiçi kısıtlamaları atlar ve çok daha fazlasını yapar. Bunların hepsi sizin için çok yeniyse, muhtemelen birçok sorunuz vardır. Endişelenme, çünkü yardım edebiliriz.

Sizin için tüm zor işleri yaptık ve önemli bilgileri sağlamak için bu hizmetleri araştırdık. Biz böyle iyiyiz. VPN’ler hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

VPN nedir?

Sanal Özel Ağlar (VPN’ler), çevrimiçi olduğunuzda verileriniz ve kimliğiniz için önemli koruma sağlar. Gerçek IP adresinizi gizleyen özel bir ağ oluşturarak bu çevrimiçi gizliliği ve anonimliği sunarlar. Bu, tüm faaliyetlerinizin izlenemez ve güvenli olduğu anlamına gelir.

Temel olarak, VPN’leri tüm çevrimiçi trafiğinizin içinden geçtiği şifreli tüneller olarak düşünebilirsiniz. Tünelin içini kimse göremez ve tünelin içindeki her şey virüsler, bilgisayar korsanları ve kötü amaçlı yazılımlar gibi çevrimiçi tehditlere karşı korunur.

Bir VPN gerçekte ne yapar?

Güvenli olmayan bir WiFi ağındaki her türlü etkinlik, bir VPN kullanmıyorsanız, özel bilgilerinizi ve göz atma alışkanlıklarınızı dünyaya açık bırakır. Panik yapmanıza gerek yok, çünkü ister önemli e-postalar gönderiyor, ister çevrimiçi alışveriş yapıyor veya önemli faturaları ödüyor olun, VPN’ler her şeyin gizli ve anonim kalmasını sağlar.

Her şeyden önce, VPN’ler çevrimiçi güvenlik sağlamak için tasarlanmıştır, ancak milyonlarca insanın bu hizmetleri kullanmasının başka bir nedeni daha vardır: dünyanın her yerinden daha fazla içerik akışı. Gerçek IP adresinizi gizleyerek ve sizi başka bir konumdaki bir sunucuya bağlayarak, favori akış hizmetlerinizi farklı bir ülkede bulunduğunuzu düşünmeleri için kandırabilirsiniz. Bu, Amerikan Netflix’teki tüm ekstra içerikler gibi küresel kütüphanelerdeki tüm şovları ve filmleri izleyebileceğiniz anlamına gelir. Bu, tehlikeli bir akışa güvenmeye gerek kalmadan içerik seçeneklerinizi artırmanın en hızlı ve en kolay yoludur.

Bir VPN’e abone olmadan önce nelere dikkat etmelisiniz?

Konu VPN’ler olduğunda göz önünde bulundurmanız gereken pek çok şey var, ancak tüm gün vaktimiz yok. En iyi VPN’lerin sunduğu her özelliği listelemek yerine, üzerinde düşünülmesi gereken en önemli şeylerden bir seçkiyi vurguladık.

Herhangi bir karar vermeden önce bağlantı hızına, sunucu ağına, oturum açma sayısına ve daha önemli özelliklere dikkat etmelisiniz:

Bağlantı hızı: Bir VPN kullanmak, bağlantı hızınızda bir düşüşe neden olacaktır, ancak arabelleğe alma ile sonuçlanacak önemli bir düşüşü kabul etmemelisiniz. Bağlantı hızınızı hayal kırıklığı yaşamadan film izleyemeyecek veya dosya indiremeyecek kadar olumsuz etkilemeyen bir VPN seçtiğinizden emin olun.

Bağlantı sayısı: Bazı VPN’ler, aynı hesapla sınırsız sayıda cihazı bağlamanıza izin verir. Diğerleri sizi yalnızca tek bir cihazla sınırlar. Aynı anda tüm cihazlarınızda korunmaya devam edebilmeniz için aynı anda birden fazla bağlantı sunan bir hizmet aramalısınız.

Sunucu ağı: En iyi VPN’ler, kelimenin tam anlamıyla binlerce coğrafi olarak farklı sunucuya erişim sağlar. Akış, alışveriş veya anonim olarak göz atma için her zaman kararlı ve hızlı bir bağlantı bulabilmeniz gerektiğinden, bir VPN’nin önemli konumlarda çok sayıda sunucusu varsa kullanışlıdır. Bu, daha fazlası daha iyidir şeklinde basit bir durum değildir, ancak seçeneklere sahip olmak her zaman iyidir.

Gizlilik Politikası: Kullanmayı planladığınız VPN’nin veri işleme, depolama ve kullanım uygulamalarına özel dikkat göstermeye değer. Bu uygulamalar bir gizlilik politikasında belirtilmelidir ve net değilse, kaçınmak en iyisidir. Çoğu VPN, kaydolduğunuzda IP adresinize, çevrimiçi işlemlerinize ve tarama geçmişinize ve ayrıca kişisel ayrıntılarınıza erişim gerektirir. Amaç gizlilikse, VPN’inizin bu ayrıntıları saklamaması kesinlikle önemlidir. Eğer öyleyse, her şey biraz anlamsız.

şifreleme: Farklı şifreleme seviyeleri vardır ve VPN’inizin sağladığı dereceyi not etmek önemli olsa da, en iyi seçeneklerin tümü verileriniz için güçlü koruma sağlayacaktır. “Askeri düzeyde” ve “kurumsal düzeyde” gibi terimlerle karşılaşmanız muhtemeldir; bu, yalnızca işini yapması için ona güvenebileceğiniz anlamına gelir.

Bant genişliği: Ağ bant genişliğine aylık sınırlar koyan bazı VPN’ler var, bu da yalnızca belirli miktarda veri indirebileceğiniz anlamına geliyor. Ücretsiz bir denemede değilseniz, bu hizmetlerden kaçınmalısınız. Bir VPN için ödeme yapıyorsanız, istediğiniz kadar indirip yükleyebilmeniz gerekir.

Fiyat ve abonelik planları gibi dikkate alınması gereken başka şeyler de var, ancak bu özellikler başlamak için iyi bir yer.

En iyi VPN’ler için ödeme yapmanız mı gerekiyor?

İyi haber şu ki, popüler VPN’lerin birçok ücretsiz sürümü ve ayrıca premium bir planla elde ettiğiniz her şeye tam erişim sağlayan ücretsiz VPN denemeleri var. Alternatif olarak, bir VPN için ödeme yapabilirsiniz. Peki sizin ve yaşam tarzınız için en iyi seçenek hangisi?

Hayattaki çoğu şeyde olduğu gibi, VPN’lerle ödediğinizin karşılığını alırsınız. Ücretsiz sürümlerde her zaman bir sorun vardır ve bu genellikle sınırlı veri kullanımı şeklindedir. Sadece ara sıra bir kullanıcıysanız, bu planlar iyi çalışacaktır. Ancak akış yapacak veya indirecekseniz, bu işe yaramayacak. Ücretsiz denemeler biraz farklıdır: Ücretli planda aldığınız her şeyle birlikte gelirler, ancak açıkçası çok uzun sürmezler. Denemeler, taahhütte bulunmadan önce bir hizmeti test etmek için harikadır, ancak bu uzun vadeli bir çözüm değildir.

Güvenli bir şekilde akış yapmak ve çevrimiçi dünyaya kısıtlama olmaksızın erişmek için en iyi seçeneğin ücretli bir VPN aboneliği olduğunu söylüyoruz. Kullanım sınırlaması olmadan gelişmiş güvenlik özelliklerine erişmek için ödeme yapmanız gerekir. En iyi VPN’ler genellikle en pahalı olanlardır, ancak özellikle uzun bir sözleşme yapmaya istekliyseniz, birçok ucuz plan vardır.

En iyi VPN nedir?

Farklı fiyatlandırma yapılarıyla farklı özellikler sunan birçok VPN sağlayıcısı var. Seçeneklerinize dikkatlice erişmek için biraz zaman ayırmanızı ve bir VPN’den gerçekten neye ihtiyacınız olduğuna karar vermenizi öneririz. Önceliklerinizi belirledikten sonra, bu ayın en iyi VPN’lerinin bu kesin listesine göz atabilirsiniz.

Sunulan her şeyi takip ettik ve akış, alışveriş ve diğer her şey için en iyi VPN’leri sıraladık. Herkes ve her bütçe için bir şeyler bulmaya çalıştık ve ExpressVPN gibi popüler hizmetleri bulabilirsiniz.(yeni bir sekmede açılır)NordVPN(yeni bir sekmede açılır)ve CyberGhost VPN(yeni bir sekmede açılır) bu listede Tek yapmanız gereken, bu seçenekleri kendi önceliklerinize göre tartmak ve ardından gruptan bir favori seçmek.

Bunlar 2022’deki en iyi VPN’lerdir.

Teknory