Android 14, sinir bozucu tam ekran bildirimlerini devre dışı bırakmanıza izin verecek

GIMP ile oluşturuldu TL;DR Android 14, tam ekran bildirimlerini devre dışı bırakmanıza izin verebilir. Bu bildirimler genellikle alarmlar ve telefon aramaları gibi etkinlikler için kullanılır. Android, çeşitli bildirim biçimleri ve çok sayıda özelleştirme sunan çok sağlam bir bildirim sistemi sunar. Şimdi, görünüşe göre Android 14, yaklaşan bir ince ayar ile bunun üzerine inşa edilebilir. Gazeteci […]

Android 14, sinir bozucu tam ekran bildirimlerini devre dışı bırakmanıza izin verecek

GIMP ile oluşturuldu

TL;DR

  • Android 14, tam ekran bildirimlerini devre dışı bırakmanıza izin verebilir.
  • Bu bildirimler genellikle alarmlar ve telefon aramaları gibi etkinlikler için kullanılır.

Android, çeşitli bildirim biçimleri ve çok sayıda özelleştirme sunan çok sağlam bir bildirim sistemi sunar. Şimdi, görünüşe göre Android 14, yaklaşan bir ince ayar ile bunun üzerine inşa edilebilir.

Gazeteci Mishaal Rahman, açıkta Android 14’te bir uygulamanın Twitter’daki bulgularını ayrıntılarıyla açıklayan tam ekran bir bildirim gönderip gönderemeyeceğini kontrol etme yeteneği.

Tam ekran bildirimler genellikle alarmlar, telefon aramaları, WhatsApp görüntülü aramaları ve daha fazlası için kullanılır. Ancak Rahman, bu bildirim türü için iznin şu anda uygulamayı yüklediğiniz sırada verildiğini ve daha sonra üzerinde herhangi bir kontrol olmadığını belirtiyor. Görünüşe göre Android 14, uygulama kurulumundan sonra herhangi bir zamanda tam ekran bildirim iznini iptal etmenize izin verecek şekilde bunu değiştirecek.

Gazeteci de bir mesaj yayınladı. video örneği Örnek olarak bir alarm bildirimi kullanarak, bir uygulamadan tam ekran iznini iptal ettiğinizde ne olduğunun vurgulanması. Bu izni devre dışı bırakmak, önceden tam ekran uyarının standart bir Android bildirimine dönüşmesine neden olur. Daha iyi bir fikir için üstteki ekran görüntüsüne bakın, karşılaştırmadan önce (L) ve sonrayı gösterin.

Android 14’te bu özelliğe dokunarak erişebilirsiniz. Ayarlar > Uygulamalar > Özel uygulama erişimi > Tam ekran amaçlarını yönet. Açıkça dünyadaki en büyük değişiklik değil, ama yine de Android platformu için hoş bir ince ayar.


Android 14, sinir bozucu tam ekran bildirimlerini devre dışı bırakmanıza izin verecek

Teknory