Twitter’ın neo-Nazi propagandasının yanı sıra aile dostu reklamlar yayınladığı bildirildi

Twitter’ın kafa karıştırıcı reklamcılık öncelikleri, kullanıcıların aile dostu reklamların yayınlandığını bildirmesiyle bir kez daha mercek altına alındı antisemitik bir filmin kullanıcı tarafından yayınlanan kliplerinin yanı sıra(yeni bir sekmede açılır). AYRICA BAKINIZ: Irkçılık karşıtı bir çocuk yetiştirmek için ihtiyaç duyacağınız kaynaklar tarafından onaylandığı gibi GizmodoDisney, Microsoft, Adobe ve gazete gibi markaların reklamları bu Telgraf filmden yayınlanan […]

Twitter’ın neo-Nazi propagandasının yanı sıra aile dostu reklamlar yayınladığı bildirildi

Twitter’ın kafa karıştırıcı reklamcılık öncelikleri, kullanıcıların aile dostu reklamların yayınlandığını bildirmesiyle bir kez daha mercek altına alındı antisemitik bir filmin kullanıcı tarafından yayınlanan kliplerinin yanı sıra(yeni bir sekmede açılır).

AYRICA BAKINIZ:

Irkçılık karşıtı bir çocuk yetiştirmek için ihtiyaç duyacağınız kaynaklar

tarafından onaylandığı gibi GizmodoDisney, Microsoft, Adobe ve gazete gibi markaların reklamları bu Telgraf filmden yayınlanan kliplerde yer aldı Avrupa: Son Savaşantisemitik olduğu düşünülen bir film, “İkinci Dünya Savaşı revizyonist filmi(yeni bir sekmede açılır)” tarafından İftira Karşıtı Lig(yeni bir sekmede açılır). film sıklıkla neo-Nazi grupları için bir üye toplama aracı olarak kullanılıyor ve beyaz üstünlükçü içeriği engellemek için sosyal platformlar tarafından sık sık yayından kaldırılıyor.

Bununla birlikte, doğrulanmış mavi onay işaretlerine sahip birkaç Twitter hesabı, filmin kliplerini yeniden paylaşmaya başladı ve diğer kullanıcılar, kliplerin altında büyük markalar, video oyunları, Harper Collins, Adobe, Colonial Penn Life Insurance ve yasal kar amacı gütmeyen Kamu Hakları Projesi için promosyon reklamları gördü. . Aralık ayında, Twitter yeni kontrolleri duyurdu. reklamverenlerin reklamlarının nerede görüneceğini seçmesine izin verin(yeni bir sekmede açılır) Reuters, seçilen anahtar kelimeleri kullanarak bildirdi.

Ancak Elon Musk’ın devralınması ve yasaklanmış hesapları eski durumuna getiren, sitenin nefret dolu davranış politikasını düzenleyen ve daha önce ihlal olarak kabul edilen içeriği geri getiren çeşitli politikaların uygulanmasından bu yana, Twitter içerik denetleme politikalarında gevşek davrandı ve bir reklam kabusu haline geldi. birkaç büyük reklamcı platformdaki yerlerini geri çekiyor veya tamamen kaldırıyor.

Ocak ayında, tahmini reklam geliri kaybını ele alan site, markaları tekrar Twitter’a çekmek için reklamverenlere reklam spotları için 250.000 $’a kadar eşleştirme teklifinde bulunmaya başladı. Mashable’ın Nisan ayında bildirdiğine göre, genel olarak, Musk’ın “daha az reklam” vaadinin de boş bir umut olduğu kanıtlandı, çünkü ücretli Twitter Blue aboneleri bile yeni reklam algoritmasından bir erteleme almadı.

Göre 2023 Axios Harris Anketi(yeni bir sekmede açılır)Ülke çapındaki anket sıralamalarına göre markaların popülaritesini tablo haline getiren Twitter, dördüncü en kötü itibar(yeni bir sekmede açılır) Amerikalılar arasında. aynı zamanda Artan nefret söylemi(yeni bir sekmede açılır) Musk’ın satın alınmasından bu yana geçen aylarda ve LGBTQ kullanıcıları için en kötü sosyal platform olarak yer alıyor.

Haziran ayında, marka güvenliğine daha da sert bir darbe vuran Twitter’ın güven ve emniyetten sorumlu başkan yardımcısı Ella Irwin ve şirketin marka güvenliği ve reklam kalitesinden sorumlu başkanı AJ Brown istifa etti. İçerik denetimi ve marka güvenliği ile görevlendirilen iki yöneticinin ayrılması, ileriye dönük olarak kullanıcı güvenliği ve içerik denetimi için daha da düşük bir beklentiye işaret ediyor.

Ancak Twitter, uygulamada nefret dolu içeriği eski haline getirerek de para kazanıyor olabilir. Şubat ayı raporuna göre Dijital Nefretle Mücadele Merkezi(yeni bir sekmede açılır), Twitter, nefret söylemi yaydığı bilinen eski haline getirilmiş hesaplardan elde edilen gösterimlerden 19 milyon dolara kadar gelir elde edebilir. Görünüşe göre şirket hala yaygın güven kaybını ve birkaç marjinal topluluk ve onların savunucularının desteğini potansiyel parasal kazançla değerlendiriyor.

Teknory