Android Alternatifleri için AirTags

Apple son derece güvenilir teknoloji ürünleri yaratmasıyla tanınıyor olsa da, Apple ekosistemine güvenmeleri anlaşmayı bozabilir. Örneğin, Apple AirTag’ler, Apple ekosisteminin parçası olmayan aygıtlarla çalışamaz. Neyse ki, kullanabileceğiniz Android için AirTags alternatifleri var. Bu makale, şu anda mevcut olan Android alternatifleri için en iyi AirTag’leri inceleyecektir. 1. Galaxy SmartTag ve SmartTag+ Counterpoint tarafından yapılan araştırmaya göre […]

Android Alternatifleri için AirTags

Apple son derece güvenilir teknoloji ürünleri yaratmasıyla tanınıyor olsa da, Apple ekosistemine güvenmeleri anlaşmayı bozabilir. Örneğin, Apple AirTag’ler, Apple ekosisteminin parçası olmayan aygıtlarla çalışamaz.

Neyse ki, kullanabileceğiniz Android için AirTags alternatifleri var. Bu makale, şu anda mevcut olan Android alternatifleri için en iyi AirTag’leri inceleyecektir.

1. Galaxy SmartTag ve SmartTag+

Counterpoint tarafından yapılan araştırmaya göre Samsung, küresel akıllı telefon pazar payının yaklaşık %20’sine sahip. Galaxy’ye özel GPS izleyici, güvenilir bir AirTag alternatifi olan Samsung SmartThings ekosisteminde çalışır.

Tıpkı Apple’ın AirTag’leri gibi, SmartTags de konum raporları sağlamak için SmartThings ve Galaxy Find ağlarındaki yakındaki cihazları kullanır. Samsung’un sahip olduğu pazar payı, son kullanıcılar için SmartTag’lerin üretilmesinde önemli bir katkı sağlıyor.

Standart Samsung SmartTag yalnızca BLE 5.1 ​​teknolojisinde çalışır. SmartTag+, artırılmış gerçeklik gibi daha fazla özelliği kolaylaştıran ultra geniş bant desteği ekledi. Ancak, temel SmartTag ve SmartTag+ yalnızca Samsung Galaxy telefonlarıyla uyumludur.

Samsung SmartTag ve SmartTag+ şarjlı pilleri yok. Bunun yerine, değiştirilebilir CR2032 pile güveniyorlar. Temel SmartTag pili yaklaşık bir yıl dayanırken SmartTag+ yalnızca 165 gün çalışır.

Artıları

 • Göreli olarak ucuz
 • Uzun ömürlü pil ömrü
 • Çoklu ses ayarları
 • Bluetooth menzili dışındaki öğeleri izler

Eksileri

 • Yalnızca Samsung Galaxy telefonlarıyla çalışır
 • Pil şarj edilebilir değil

2. Döşeme

Tile, özellikle Android kullanıcıları için tasarlanmış bir GPS izleyicidir. İzleyici, “Apple Find” uygulamasıyla aynı şekilde çalışır. Onu farklı kılan, bağlantı için yalnızca Döşeme ağını kullanmasıdır. İle Fayansgüvenlik nedeniyle kişisel bilgilerin üçüncü kişilerle paylaşılmasını kapatabilirsiniz.

Ayrıca Tile, farklı özelliklerle gelen çok çeşitli izleyicilere erişmenizi sağlar. Bu nedenle, her zaman yeni bir şeyler mevcut. İzleme donanımındaki özelliklere erişmenizi sağlayan ücretsiz ve ücretli abonelikler sunar.

Ücretsiz abonelik seçenekleri Telefonunuzu Bul, Uzakta Bul ve Yakınlarda Bul yapmanızı sağlar. Bluetooth menzilinizde olsun ya da olmasın, bir Döşeme cihazı bulmanıza yardımcı olur. Öğenin ağa bağlı cihazların bulunduğu bir alan içinde olması koşuluyla, bu aracı kullanarak bir öğeyi her zaman bulabilirsiniz.

30 günlük konum geçmişi, ürün iadesi ve akıllı uyarılar gibi daha süslü özelliklere erişmek istediğinizde premium pakete abone olmanız gerekir. Öğe geri ödemesi, Tile’ı diğerlerinden farklı kılan önemli bir özelliktir.

Artıları

 • Çok çeşitli izleme sistemleri sunar
 • Konum geçmişinizi saklar
 • Kişisel bilgilerin paylaşımını kapatma özgürlüğü
 • Öğe geri ödeme özellikleri sunar

Eksileri

 • Yalnızca Döşeme cihazlarında çalışır
 • nispeten pahalı

3. Küp

Küp onu benzersiz bir uygulama yapan farklı bir izleme yaklaşımı kullanır. Cube Pro, Cube Shadow ve Cube Tracker’da sınırlı sayıda Bluetooth izleyici sunar. Ayrıca, uzun menzilli takip uygulamaları arayanlar için GPS takip cihazları bulunmaktadır.

Öğeyi bulmak için bir örgü ağ kullanmak yerine, Cube GPS izleyici dahili LTE donanımına ve GPS’e sahiptir. Bu, yakındaki ağa bağlı cihazlardan bağımsız olarak herhangi bir öğenin dünya çapında izlenmesine yardımcı olur.

Cube’u benzersiz kılan, yakınlarda izlemeye yardımcı olabilecek hiçbir cihaz olmadığında bile kör noktalarının olmamasıdır. Bluetooth, Wi-Fi ve LTE bağlantısı, GPS olmayan alanlarda cihazın tanımlanmasına yardımcı olabilir.

GPS izleyici yalnızca aylık abonelik esasına göre çalışır. Bu pahalı bir seçenek olsa da AirTag’e mükemmel bir alternatiftir.

Artıları

 • Uzun menzilli izleme için etkili bir seçenek
 • Geniş bağlantı seçenekleri yelpazesi
 • Dahili GPS ve LTE donanımına sahiptir

Eksileri

4. Baseus Akıllı T2

Baseus Akıllı T2 eşyalarını izlemek için basit bir izci arayanlar için mükemmel bir seçenektir. Baseus Intelligent T2, delikli her şeye takmayı kolaylaştıran şık bir tasarıma sahiptir. İzlemek istediğiniz cihazın etrafına bağlamak için yalnızca bir kordona ihtiyacınız var.

Ayrıca sadece 5g ağırlığıyla hafiftir. Değiştirilebilir pil kullanan Samsung SmartTag’e benzer şekilde Baseus Intelligent T2, değiştirilebilir bir pille (CR2032 pil) gelir. Gadget, cihazınızın en son konumunu belirlemenize yardımcı olabilir.

Ayrıca, öğenize yakın veya uzak olup olmadığınızı da belirleyebilir. Bul butonuna bastığınızda cihaz sizi otomatik olarak çalarak bilgilendirecektir. Bir eşyayı geride bıraktığınızda alarm her zaman çalacaktır.

Baseus Intelligent T2, evinizden çıkmak istediğinizde temel eşyalarınızı getirmeyi hatırlamanıza yardımcı olacaktır.

Artıları

 • Uzun ömürlü pil ömrü
 • Göreli olarak ucuz
 • Android cihazınızla kolayca bağlantı kurun
 • Kolayca erişilebilir

Eksileri

 • Uzun mesafe takip için uygun değil

5. Chipolo Bir

Chipolo Bir alıştığınız siyah ve gri izleyicilere kıyasla size farklı bir renk kıvılcımı verir. Bu izleyici, tercihinize bağlı olarak seçebileceğiniz farklı renklerde gelir. Mavi, kırmızı, sarı, yeşil, beyaz ve diğerleri gibi farklı renklerde erişebilirsiniz.

Bir AirTag Android takipçisi olarak hizmet vermenin yanı sıra, başka amaçlara hizmet etmek için de kullanabilirsiniz. İzleyici, kamera deklanşörünüz için bir uzaktan kumanda işlevi görebilir. Bu izleyiciyi kullanmak için bir zamanlayıcınızın olması gerekmez. Ayrıca bir tripod ile iyi çalışır.

Kayıp bir eşyayı arıyorsanız, Chipolo One onu kolayca bulmanıza yardımcı olabilir. İzleyici, cihazınızın konumunu bulmanıza yardımcı olan 120db’lik sesler ve alarmlar verebilir. Alarmın gücü, gürültülü bir ortamda bile cihazınızı kurtarmanızı kolaylaştırır.

Cihaz, iki yıllık kullanım ömrüne sahip bir batarya ile birlikte gelir. Pil bittiğinde, cihazı artık kullanamazsınız.

Artıları

 • Telefonunuzu bulmanıza yardımcı olabilir
 • Bir renk yelpazesinde gelir
 • Uzun ömürlü pil
 • Telefon kameranız için deklanşör görevi görür
 • Topluluk arama özelliği

Eksileri

 • Pil bittiğinde, bu ürünün sonunu işaret eder.

6. Kenar Etiketi

Kenar Etiketi belirli boyutlara sahip yuvarlak bir tasarıma sahiptir. Gadget’ta bir işaret ışığı, anahtarlık veya sırt çantası yerleştirmenizi sağlayan bir şerit bulunur. Aygıtınızdan hızla uzaklaştığınızda gadget sizi uyarır.

İki kez basıldığında oynatmayı başlatan bir düğmeye sahiptir. Cihaz, sessiz modda bile her zaman bir ses çalacaktır. Eşyalarını kolayca unutanlar veya anahtarlarını kaybetme eğiliminde olanlar için iyi bir seçenek.

Kenar Etiketi, seçiminize bağlı olarak seçebileceğiniz farklı renklerde gelir. Bu gadget’ı kullanmak için herhangi bir abonelik ödemeniz gerekmez. Gadget’ı edindikten sonra, onu kullanmak için başka ödemeler yapma konusunda endişelenmenize gerek yok.

Artıları

 • Göreli olarak ucuz
 • Kolayca erişilebilir
 • Abonelik çağrısı yok
 • Farklı renklerde mevcuttur

Eksileri

 • Kısa mesafedeki cihazları izlemek için kullanılır

Her Zaman Alternatifleri Kontrol Edin

Bu gerçeklerin ışığında, bir sürü AirTags Android alternatifi var. Ancak, özellikler ve işlevsellik açısından birbirlerinden farklıdırlar. Her zaman gereksinimlerinize en uygun AirTag’leri tercih edin. Bu sayede hem zamandan hem de paradan tasarruf etmiş olursunuz.

Bu makalede incelenen AirTags for Android alternatiflerinden herhangi birini hiç kullandınız mı? Eğer öyleyse, hangi seçeneği seçtiniz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory