Bir RSS Beslemesini Sosyal Medyaya Nasıl Bağlarsınız?

İster kendi blogunuz olsun, ister sadece ilginç okumalar için internette gezinmeyi seviyor olun, muhtemelen sosyal medyanızda her zaman makaleler paylaşıyorsunuzdur. “Paylaş” düğmesine manuel olarak tıklamak işi iyi yaparken, güncellemeleri takip etmenin ve paylaşmanın çok daha etkili bir yolu var: RSS beslemeleri. RSS beslemelerini sosyal medya hesaplarınıza bağlarsanız, önemli bir güncellemeyi paylaşmayı unutma konusunda asla endişelenmenize […]

Bir RSS Beslemesini Sosyal Medyaya Nasıl Bağlarsınız?

İster kendi blogunuz olsun, ister sadece ilginç okumalar için internette gezinmeyi seviyor olun, muhtemelen sosyal medyanızda her zaman makaleler paylaşıyorsunuzdur. “Paylaş” düğmesine manuel olarak tıklamak işi iyi yaparken, güncellemeleri takip etmenin ve paylaşmanın çok daha etkili bir yolu var: RSS beslemeleri.

RSS beslemelerini sosyal medya hesaplarınıza bağlarsanız, önemli bir güncellemeyi paylaşmayı unutma konusunda asla endişelenmenize gerek kalmaz. Paylaşım sürecini otomatikleştirerek, sosyal medya profillerinizi de zahmetsizce aktif tutabileceksiniz.

RSS beslemelerini sosyal medyanıza nasıl bağlayacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

RSS Beslemenizi Neden Sosyal Medyanıza Göndermelisiniz?

RSS yayınları, internetteki içerik kaynaklarıyla güncel kalmak için paha biçilmez bir araç olmuştur. Size en sevdiğiniz blogların ve web sitelerinin güncellemelerinin meta verilerini tek bir yerde sunarlar. İşletmeler için, tüm kayıtlarının kronolojik sırada yer aldığı vazgeçilmez bir katalogdur.

Sosyal medya, içerik paylaşımı için önemli bir araç haline geldikçe, RSS beslemeleri ek bir rol üstlendi. Bugün, RSS beslemelerini sosyal medya hesaplarınıza bağlamak ve favori kaynaklarınızdaki içeriği doğrudan profilinizde paylaşmak için bir sosyal medya yönetim aracı kullanabilirsiniz.

Bu sayısız fayda sağlar. Tüm sosyal kanallarınızdaki her güncelleme için otomatik olarak bir bağlantı paylaşarak blog veya web sitesi trafiğinizi artırabilirsiniz. İçeriğiniz de daha fazla görünürlük elde edecek. Kendiniz bir web siteniz olmasa bile, ilgi çekici bulduğunuz kaynaklardan içerik paylaşmak, sosyal medyanızdaki etkileşimi artırabilir.

RSS Beslemesini Sosyal Medyanıza Nasıl Bağlarsınız?

Bir RSS beslemesini bir sosyal medya hesabına bağlamak için aşağıdaki gibi bir üçüncü taraf çözümü kullanmanız gerekir: Daire patlaması. Bu web tabanlı uygulama, büyük platformlarda sosyal medya planlama hizmetleri sağlar. Ayrıca, RSS akışlarını hesaplarınıza bağlamanıza ve otomatik paylaşım tercihlerinizi özelleştirmenize olanak tanır.

Circleboom’un RSS paylaşım işlevi, aşağıdaki özellikler sayesinde sosyal medya yönetimini kolaylaştırır:

 • İçeriği otomatik olarak yayınlayın
 • Makaleler, fotoğraflar ve hatta videolar paylaşın
 • Uygulamanın güncellemeler için RSS beslemesini kontrol edeceği zaman aralığını seçin
 • Güncelleme başına paylaşılan giriş sayısını tanımlayın
 • RSS gönderilerinizi kendi metninizle özelleştirin
 • Aynı anda birden fazla sosyal medya hesabında paylaşın

Circleboom’u kullanmaya nasıl başlayacağınız ve birkaç basit adımda RSS yayını paylaşımını nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Circleboom’a Kaydolun ve Sosyal Medya Hesaplarınızı Bağlayın

Her şeyden önce, bir Circleboom hesabı oluşturmanız gerekecek:

 1. şuraya git: Daire patlaması ve “Başlayın”a basın.
 2. Circleboom’un sosyal medya yönetim aracına kaydolmak için “Yayınla”yı seçin.
 3. Adınızı, e-posta adresinizi ve şifrenizi girin ve “Hesap Oluştur”a basın.

Kaydolduktan sonra, ilgili tüm sosyal medya hesaplarını hizmete bağlayabileceksiniz. Ana sayfada RSS beslemesi bağlamak istediğiniz sosyal medyayı tıklayın ve ekranınızdaki talimatları izleyerek onu Circleboom’a bağlayın.

Aşağıdaki hesap türlerini ekleyebilirsiniz:

 • twitter profili
 • Facebook sayfası veya grubu
 • LinkedIn profili veya sayfası
 • Google Benim İşletmem hesabı
 • Instagram profesyonel işletme hesabı
 • Pinterest hesabı

Bir RSS Beslemesi Bağlayın

Sosyal medya hesabınız veya hesaplarınız Circleboom’a bağlandıktan sonra, söz konusu hesapta paylaşım için bir RSS beslemesi ekleyebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip et:

 1. Circleboom panonuza gidin.
 2. Kenar çubuğunuzda veya ana ekranda bir RSS beslemesi bağlama seçeneğini bulun.
 3. “Yeni bir RSS beslemesi bağla” veya “Şimdi Yeni Bir RSS Beslemesi Ekle”yi seçin.

Doldurmanız gereken bir forma yönlendirileceksiniz. Başlamadan önce, istediğiniz RSS akışını ekleyebildiğinizden emin olmak için yönergeleri okuyun. Bazı içerik türlerine sosyal medya siteleri tarafından izin verilmemektedir. Örneğin, bir Twitter kullanıcısının özet akışını ekleyemezsiniz.

RSS beslemenizin hazır olduğunu onayladıktan sonra formu doldurun:

 1. Beslemenin gönderileceği sosyal medya hesabını veya hesapları seçmek için ilk alana tıklayın.
 2. İstediğiniz hesapların simgelerini seçin ve “Bitti”ye basın.
 3. RSS beslemesine bağlanmak istediğiniz siteyi bulun ve bağlantıyı onların beslemesine kopyalayın.
 4. RSS beslemesinin URL’sini sonraki alana yapıştırın.
 5. RSS beslemesine bir başlık verin.
 6. Gönderilerinizin başlangıç ​​ve bitiş metnini özelleştirin. Bunlar en fazla 50 karakter uzunluğunda olabilir ve sosyal medyanızda her RSS yayını gönderisi paylaşıldığında görünür. Bu metne hashtag’ler veya bahsetmeler ekleyemeyeceğinizi unutmayın.
 7. Uygulamanın güncellemeler için RSS beslemesini ne sıklıkta kontrol edeceğini belirleyin. Bir gün ile beş dakika arasında herhangi bir zaman aralığı seçebilirsiniz.
 8. Circleboom’un her güncellemede paylaşacağı maksimum RSS yayını gönderisi sayısını seçin. İzin verilen maksimum gönderi sayısı beştir.
 9. URL’leri RSS gönderileriyle paylaşmak isteyip istemediğinize karar verin.
 10. “RSS Beslemesi Ekle”ye basın ve bitirdiniz.

İmlecinizi kenar çubuğunuzdaki RSS simgesinin üzerine getirip “Bağlı yayınlarınızı listeleyin”i seçerek, sosyal medya hesaplarınıza eklediğiniz tüm RSS yayınlarının bir listesini bulabilirsiniz.

Hala paylaşacak doğru RSS yayınlarını bulamadıysanız, Circleboom’un profilinizde yayınlanmasını kolayca planlayabileceğiniz veya sıraya koyabileceğiniz önerilen makalelerine göz atabilirsiniz. Kenar çubuğundaki “Makaleleri Keşfet”i veya ana panonuzdaki “Makalelerden seç”i tıkladığınızda, ilgi alanlarınıza göre göz atabileceksiniz.

Güncellemelerden haberdar olun

Favori RSS beslemelerinizi sosyal medya hesaplarınıza bağlamak, sayfalarınızın her zaman aktif kalmasını sağlayacaktır. Devam eden güncellemeler için içeriği yalnızca bir kez düzenlemeniz gerekecek. Circleboom hesabınıza istediğiniz RSS beslemesini ekleyin ve yukarıda belirtilen adımları izleyerek paylaşımı otomatikleştirin.

Bloglar ve web siteleri ile güncel kalmak için RSS beslemelerini kullanıyor musunuz? Paylaşmak istediğiniz herhangi bir favori RSS beslemeniz var mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow