Anket: Parmak izi tarayıcıları mı yoksa yüz tanıma kilidini mi tercih edersiniz?

Robert Triggs / Android Otoritesi Parmak izi tarayıcılar ve yüz kilidi açma, günümüzde akıllı telefonlarda bulunan iki ana biyometrik kilit açma yöntemidir ve ahizelerimizin kilidini sorunsuz bir şekilde açmamıza, satın alma işlemleri için ödeme yapmamıza ve daha pek çok şeye olanak tanır. Yine de bir çözümü diğerine tercih ediyor musunuz? Bugünün öne çıkan anketinde öğrenmek […]

Anket: Parmak izi tarayıcıları mı yoksa yüz tanıma kilidini mi tercih edersiniz?

Robert Triggs / Android Otoritesi

Parmak izi tarayıcılar ve yüz kilidi açma, günümüzde akıllı telefonlarda bulunan iki ana biyometrik kilit açma yöntemidir ve ahizelerimizin kilidini sorunsuz bir şekilde açmamıza, satın alma işlemleri için ödeme yapmamıza ve daha pek çok şeye olanak tanır.

Yine de bir çözümü diğerine tercih ediyor musunuz? Bugünün öne çıkan anketinde öğrenmek istediğimiz şey bu. Öyleyse bize cevabınızı aşağıda verin ve detaylandırmak istiyorsanız bir yorum bırakın.

Parmak izi tarayıcıları mı yoksa yüz tanıma kilidini mi tercih edersiniz?

3677 oy

En hızlı, en güvenli ve en çok yönlü yüz tanıma seçeneği olduğu için, yüz tanıma hakkında konuşurken özellikle 3D yüz tanımaya atıfta bulunuyoruz. Ancak burada belirli bir parmak izi tarayıcı tipinden bahsetmiyoruz (örn. arka, yan, ekran içi).

Bunu söylerken, yüz tanıma kilidi yerine en az bir tür parmak izi tarayıcıyı tercih ediyorsanız “parmak izi tarayıcıları” seçmelisiniz. Bu nedenle, yüz tanıma kilidi yerine arka parmak izi tarayıcılarını tercih ediyorsanız ancak ekran içi sensörler yerine yüz tanıma kilidini tercih ediyorsanız, yine de “parmak izi tarayıcıları” seçin.

Anket: Parmak izi tarayıcıları mı yoksa yüz tanıma kilidini mi tercih edersiniz?

Teknory