Apple Haritalar yakında yol tariflerini araç türünüze göre özelleştirebilir

Apple Haritalar, on yılı aşkın bir süre önce piyasaya sürülmesinden bu yana en büyük rakibi Google Haritalar’ın gölgesinde çalışıyor. Ancak Apple, haritalama ve yol tarifleri uygulamasını geliştirmek için adımlar attı ve bu da bazı kullanıcıların artık Apple Haritalar’ı tercih etmesine neden oldu. Yine de AB’de Dijital Piyasalar Yasası gibi yeni kurallar ve düzenlemeler yürürlüğe girdikçe, […]

Apple Haritalar yakında yol tariflerini araç türünüze göre özelleştirebilir

Apple Haritalar, on yılı aşkın bir süre önce piyasaya sürülmesinden bu yana en büyük rakibi Google Haritalar’ın gölgesinde çalışıyor. Ancak Apple, haritalama ve yol tarifleri uygulamasını geliştirmek için adımlar attı ve bu da bazı kullanıcıların artık Apple Haritalar’ı tercih etmesine neden oldu.

Yine de AB’de Dijital Piyasalar Yasası gibi yeni kurallar ve düzenlemeler yürürlüğe girdikçe, Apple gibi şirketler gerçekten çıtayı yükseltmeye ihtiyacım var rekabet edebilmek için.

Apple’ın en son patent başvurusu ilk kez fark edildi WccftechApple Haritalar ile yenilik yapmak isteyen şirketin en son örneğini gösteriyor.

Apple Haritalar deneyimi daha da kişiselleştirilebilir

Patent başvurusuna göre Apple, kullanıcılara Apple Haritalar’da kullanıcının araç ve motor profiline göre son derece spesifik, özelleştirilmiş rotalar sunmayı amaçlıyor. Bu özellik, CarPlay aracılığıyla Apple Haritalar’ı kullananlara özel olacaktır.


Kredi bilgileri: Wccftech / Apple

Bu yardımcı programla Apple Haritalar, kullanıcılara yakıt seviyelerine göre yol tarifleri sağlayacak. Örneğin rota, arabanın deposundaki gaz miktarına bağlı olarak bir benzin istasyonunda durabilir. Bir kullanıcı elektrikli bir araç kullanıyorsa, yol tarifleri, araç aküsünün şarj edilmesi gerekmeden önce EV’nin kaç kilometre gidebileceğine bağlı olarak özelleştirilebilir ve Apple Haritalar, rotanın yol boyunca bir şarj istasyonu içerdiğinden emin olur.

Buna ek olarak patent başvurusunda, bir otomobilin plakasına göre yön verebilecek bir özelliğin ayrıntıları da yer alıyor. Apple Haritalar yol tarifleri, sürücülere yalnızca bu ayrıntılara dayanarak araçlarının nereye gidebileceğine bağlı olarak yol tarifleri verecektir. Örneğin bir kamyona, belirli ağırlıktaki araçların girmesine izin verilmeyen bir rota içeren yol tarifi verilmez.

Potansiyel olarak Apple Haritalar’a da gelecek olan bu son özellik, kullanıcıların kendi haritalarını oluşturmalarına olanak tanıyacak, yakın zamanda bildirilen ve yakında çıkacak olan başka bir özelliğe katılıyor. özel rotalar.

Apple, açıkça Apple Haritalar’ın kullanıcı tabanını Google Haritalar üzerinden genişletmeye ve onu sistem tercihlerine göre değil, kullanıcı seçimine göre varsayılan haritalama ve yönlendirme uygulaması haline getirmeye çalışıyor.

Teknory