Sony, PS5 kumandasını kulaklık şarj kutusuna dönüştüren patent başvurusunda bulundu

Oliver Cragg / Android Yetkilisi TL;DR Sony, yeni bir PS5 denetleyicisi için patent başvurusunda bulundu. Patent, kulaklıkları saklayabilen, eşleştirebilen ve şarj edebilen bir denetleyiciyi gösteriyor. Şarj yuvası cihazın önünde, arkasında, yanlarında, üstünde veya altında görünebilir. Dahili hoparlörler, mikrofon, dokunmatik yüzey, dokunsal tetikleyiciler ve daha fazlasıyla DualSense zaten zengin özelliklere sahip bir kontrol cihazıdır. Ancak Sony, […]

Sony, PS5 kumandasını kulaklık şarj kutusuna dönüştüren patent başvurusunda bulundu

Oliver Cragg / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Sony, yeni bir PS5 denetleyicisi için patent başvurusunda bulundu.
  • Patent, kulaklıkları saklayabilen, eşleştirebilen ve şarj edebilen bir denetleyiciyi gösteriyor.
  • Şarj yuvası cihazın önünde, arkasında, yanlarında, üstünde veya altında görünebilir.

Dahili hoparlörler, mikrofon, dokunmatik yüzey, dokunsal tetikleyiciler ve daha fazlasıyla DualSense zaten zengin özelliklere sahip bir kontrol cihazıdır. Ancak Sony, bir sonraki PS5 denetleyicisini kulaklık şarj kutusuyla birleştirerek daha da fazla işlevsellik sunmak istiyor olabilir.

Bir göre patent Sony tarafından dosyalandı, ilk kez fark edildi GameRantŞirket, potansiyel olarak bir sonraki denetleyicisine kulaklıkları saklama, eşleştirme ve şarj etme olanağı sağlamayı düşünüyor. DualSense’in halefi, arka kısmında kulaklıklarınızı yerleştirip şarj edebileceğiniz şarj kutusu benzeri bir bölmeye sahip olacak. Ancak ses cihazını açmanın tek yolu bu değil.

PS5 denetleyici patenti

Belgede, “yuva çiftinin” “kontrolörün arka tarafında tanımlanmakla sınırlı olmadığı, aynı zamanda ön taraf, yan taraflardan herhangi biri veya her ikisi de dahil olmak üzere kontrol cihazının diğer yüzeylerinde de tanımlanabileceği” belirtiliyor. yüzeyler, üst yüzey veya alt yüzey. Görüntülere göre, dikkate alınan alanlardan biri denetleyicinin yan tarafıdır ve yuva konumları tutamaçlarda bulunur.

Daha önce de belirtildiği gibi, bu denetleyici aynı zamanda kulaklıkları denetleyiciyle eşleştirmenize de olanak tanır. Patentte belirtildiği gibi kontrol ünitesi, kendisini bir bilgisayar cihazıyla eşleştirebilecek bir işlemciye sahip olacak ve daha sonra bu eşleştirmeyi yuvalarda bulunan kulaklıklarla paylaşacak. Kısacası, aslında tüm eşleştirme sürecini basitleştirmeye yönelik bir yöntemdir.

Son olarak belgede bu teknolojinin “kulaklıkların ve denetleyicinin birlikte çalışması için daha büyük bir fırsat” sağlayacağı belirtiliyor. Örneğin patent, kulaklıkların ve dahili mikrofon ile hoparlörün “ses kaynağını üçgenlemek, böylece sesin daha iyi ses kalitesi sağlayacak şekilde işlenebilmesi” için birlikte kullanılabileceğini belirtiyor.

Bir patentin bu kontrolörün gün ışığına çıkacağını garanti etmediğini belirtmek önemlidir. Bu yılın başlarında, sıcaklığı değiştirebilen ve deforme olabilen bir kontrol cihazı için bir Sony patenti hakkında yazı yazmıştık. Ancak Sony yakın zamanda Pulse Explorer ve INZONE Buds adında iki yeni oyun odaklı kulaklık piyasaya sürdü.

Sony, PS5 kumandasını kulaklık şarj kutusuna dönüştüren patent başvurusunda bulundu

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow