Apple Watch Parolanızı Mı Unuttunuz? İşte Test Edilmiş Birkaç Çözüm

Apple Watch'lar, iPhone'unuzu cebinizden çıkarmadan bildirimlerinizi ve daha fazlasını kontrol etmenizi sağlayan kullanışlı araçlardır. Doğal olarak, başkalarının izinsiz erişmesini önlemek için bir şifre ayarlamak isteyebilirsiniz. Öyle olsa bile, bazı insanlar bunu unutur ve saate erişimi kaybeder.

Apple Watch Parolanızı Mı Unuttunuz? İşte Test Edilmiş Birkaç Çözüm

Bu durumda, Apple Watch'ınızda fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekecektir. Bunu yapmak, üzerindeki tüm verileri kaldıracak ve tekrar yeni bir cihaz gibi olacaktır. Nasıl olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Apple Watch Parolamı Unuttum , Ne Yapmalıyım ?

Parolayı birçok kez yanlış girerseniz Apple Watch devre dışı bırakılır. Bu olduğunda, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmazsanız içeri giremezsiniz. Neyse ki, bunu eşleştirilmiş bir iPhone ile veya iPhone olmadan yapabilirsiniz.

iPhone'unuz Olmadan

Apple Watch'un yanında, genellikle saati kapatmak veya acil bir durumu bildirmek için kullandığınız bir düğme bulunur. Sıfırlama işlemini başlatmak için kullanacaksınız.

Apple, kullanıcıların şarj cihazını Apple Watch'a takmalarını ve tüm süreç boyunca orada tutmalarını önerir. Fabrika ayarlarına sıfırlama çok fazla güç tüketebileceğinden, saatin pilinin aniden bitmesini istemezsiniz. Veri bozulmasına neden olabilir.

 1. Apple Watch'unuzu şarjlı tutun.
 2. “Kapat” seçeneği görünene kadar yan düğmeyi basılı tutun.

 3. Aynısını Digital Crown veya Ana Ekran Düğmesi ile yapın.

 4. “Tüm İçeriği ve Ayarları Sil” göründüğünde, Digital Crown'u tutmayı bırakın.

 5. Sıfırlama seçeneğini seçin ve ikinci kez yapın.
 6. Fabrika ayarlarına sıfırlama işleminin tamamlanmasını bekleyin.
 7. Apple Watch'unuzu iPhone'unuza tekrar bağlayın.

 8. İstendiğinde ayarları yapın ve geri yükleyin.

Fabrika ayarlarına sıfırlamanın ardından Apple Watch'unuzun içeriği ve ayarları kaldırılır. Etkinleştirme Kilidi kalacaktır, ancak önce saatin eşleşmesini kaldırarak bunu kaldırabilirsiniz.

Veriler silinmeden önce Apple Watch, geri yüklenebilir tüm verileri iPhone'unuza yedekleyecektir. Apple Watch'larını iPhone'larla eşleştirmeyenler için veriler bunun yerine iCloud'a yedeklenecek.

İşte her yedeklemenin içerdiği tüm verilerin bir listesi.

 • Ana ekran uygulama düzenleri
 • Uygulama verisi
 • Saat yüzü yapılandırmaları
 • Yuva ayarları
 • Parlaklık ve dokunma gibi genel ayarlar
 • Sağlık ve fitness verileri
 • Bildirim ayarları
 • Apple Watch ile eşzamanladığınız tüm müzik listeleri ve albümler
 • Tercih edilen saat dilimi
 • Herhangi bir Siri Sesli Geri Bildirim ayarı

Aşağıdakiler yedeklemeye dahil değildir.

 • Saatte Apple Pay'de kullandığınız kredi veya banka kartları
 • Mesaj geçmişi
 • Daha önce eşleştirilmiş Bluetooth cihazlarının listesi
 • Orijinal Apple Watch şifresi

Bunlar, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak için bir iPhone kullanıyorsanız da geçerlidir.

iPhone'unuzla

Yakınında eşleştirilmiş iPhone bulunan kişiler için bu talimatlar fabrika ayarlarına sıfırlama yapılmasına yardımcı olacaktır. Apple Watch'unuzdaki düğmelere manuel olarak basmaktan çok daha uygundur; sonuçlar aynıdır.

Veriler silinene kadar her adımda Apple Watch'unuzu şarjlı tutmak en iyisidir.

 1. Apple Watch ve iPhone'u birbirine yakın yerleştirin.
 2. iPhone'unuzda Watch uygulamasını başlatın.

 3. "Genel" öğesini seçin.

 4. “Sıfırla” seçeneğini seçin.

 5. “Apple Watch İçeriğini ve Ayarlarını Sil” seçeneğine dokunun.

 6. Tekrar sıfırlamak için seçeneğe dokunun.

 7. Gerekirse Apple Kimliği parolanızı girin.

 8. Verilerin silinmesini bekleyin.
 9. Apple Watch'unuzu tekrar kurun ve yedekleme verilerinden geri yükleyin.

GPS + Hücresel özellikli Apple Saatlere sahip olan bazı kişiler, hücresel planı koruma veya kaldırma arasında seçim yapmalıdır. Bu ekstra prosedür 7. ve 8. Adımlar arasında gerçekleşir.

Apple Watch ve iPhone'un eşleştirilmiş halde kalmasını istiyorsanız planı saklayın. İki cihazı eşleştirmeyi düşünmüyorsanız, onu çıkarmalısınız.

Hiçbir zaman farklı bir saat veya iPhone eşleştirmeyecekseniz, operatörünüzle iletişime geçip hücresel planı iptal etmeniz en iyisidir. Bu şekilde, artık ücretlendirilmezsiniz.

Watch uygulaması, daha önce devre dışı bırakmışlarsa, kullanıcıların parolayı yeniden girmelerine olanak tanır. Tabii ki, bu yalnızca daha sonra hatırlarsanız yardımcı olur.

Apple Watch'ınızda "Verileri Sil" özelliğini etkinleştirebileceğinizi unutmamak çok önemlidir. Doğru parolayı girmek için 10 başarısız denemeden sonra veriler silinir ve yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra yaptığınız gibi ayarları geri yüklemeniz gerekir.

Apple Watch Parolamı Sıfırlamadan Sıfırlayabilir miyim ?

Ne yazık ki, parolayı unutursanız ve fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak istemiyorsanız Apple Watch'a erişmenin gerçek bir yolu yoktur. Bu katı korumanın arkasındaki mantık, Apple Watch'ta Apple Pay işlemlerini başlatabilmenizdir. Birisi Apple Watch'unuzu çalarsa ve şifrenizi sıfırlayabilirse, kredi veya banka kartlarınızı kolayca kullanabilir.

Bu nedenle, Apple Watch'ta daha önce Apple Pay için kullandığınız banka veya kredi kartları geri yüklenmez. Hırsızlığı önlemek ve paranızı güvende tutmak içindir.

Apple Watch'unuzu bir iPhone ile Eşleştirme

Bir Apple Watch'u iPhone'unuzla nasıl eşleştireceğinizden emin değilseniz, aşağıdaki talimatlara bakın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra, saate eski veriler geri yüklenene kadar ona yeni bir cihaz gibi davranmalısınız.

 1. Apple Watch'ta biraz pil ömrü kaldığından emin olun.
 2. iPhone'u Apple Watch'un yanına getirin.

 3. Eşleştirme ekranı açıldığında “Devam”a dokunun.

 4. “Kendim İçin Ayarla”yı seçin.

 5. iPhone'unuzu, vizörün Apple Watch'u algılayabileceği şekilde konumlandırın.
 6. “Apple Watch'u Kur” üzerine dokunun.
 7. Kalan ekrandaki talimatları izleyin.

Artık yeni bir parola ayarlayabilir ve Apple Watch'unuzu eskisi gibi kullanabilirsiniz. Bu şifreyi unutmadığınızdan emin olun, aksi takdirde işlemi tekrarlamanız gerekecektir.

SSS

Apple Watch'ım yeniden başlatmaya zorlamazsa ne yapmalıyım?

Bu olduğunda panik yapmamalısınız. Önce şarj etmeyi deneyin ve bir şeylerin değişip değişmediğine bakın. Veya pil çok sıcaksa, şarj cihazını fişten çekin ve ısı dağılırken daha uzun süre oturmasına izin verin.

Zorla yeniden başlatmalar yardımcı olmazsa, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekebilir.

Apple Watch Şifremi Unuttum ?

Bir şifreyi unutmak herkesin başına gelebilir, özellikle de bu kadar çok şeyi hatırlamak zorunda olduğumuz bir zamanda. Apple, kullanıcıları saatlerinin parolasını unuttuklarında fabrika ayarlarına sıfırlamaya zorlamadıysa, hassas bilgileriniz tehlikede olabilir. Sürecin nasıl çalıştığını öğrenmek sadece birkaç dakika sürer.

Bu çözümler hakkında ne düşünüyorsunuz? Apple Watch'unuzu kaç kez sıfırladınız? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.