Aquaman 2 Dünya Çapında Gişe, Yurt İçi Yavaş Başlangıca Rağmen İki Marvel & DC 2023 Başarısızlığını Geçti

Özet Aquaman ve Kayıp Krallık yurt içinde hayal kırıklığı yaratan 27,6 milyon dolara açıldı. Ancak film uluslararası pazarlarda iyi bir performans sergiledi, 80,1 milyon dolar kazandı ve dünya çapında en üst sırada yer aldı. Filmin küresel açılış hafta sonu toplamı şu anda 107,7 milyon dolar, ancak 200 milyon doları aşan yapım bütçesini henüz telafi edemedi. […]

Aquaman 2 Dünya Çapında Gişe, Yurt İçi Yavaş Başlangıca Rağmen İki Marvel & DC 2023 Başarısızlığını Geçti

Özet

  • Aquaman ve Kayıp Krallık yurt içinde hayal kırıklığı yaratan 27,6 milyon dolara açıldı.
  • Ancak film uluslararası pazarlarda iyi bir performans sergiledi, 80,1 milyon dolar kazandı ve dünya çapında en üst sırada yer aldı.
  • Filmin küresel açılış hafta sonu toplamı şu anda 107,7 milyon dolar, ancak 200 milyon doları aşan yapım bütçesini henüz telafi edemedi.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Seyirciler bunun için yola çıktı Aquaman ve Kayıp Krallık uluslararası pazarlarda. DC karakteri Arthur Curry’nin (Jason Momoa) devam eden maceralarını konu alan film, 2018 yapımı filmin doğrudan devamı niteliğindedir. Su Adamı1,15 milyar dolar hasılatı ile DC Extended Universe’ün en yüksek hasılat yapan filmi. Ancak yeni film, Noel’den önceki hafta sonu yurt içi gişede tahmini 27,6 milyon dolara açılarak 15 filmlik serinin dördüncü en kötü çıkışına imza atarak çok fazla potansiyel göstermedi.

Başına Son teslim tarihithe Aquaman ve Kayıp Krallık gişe, 73 uluslararası pazarda ilave 80,1 milyon dolar kazanarak yurt içi açılış haftasonunu neredeyse üç katına çıkardı ve dünya çapında 1 numara oldu. Bu pazarlar arasında 2023 süper kahraman filmi için en büyük açılışın yapıldığı Çin de yer alıyor. 3 günlük küresel açılış hafta sonu toplamı artık çok daha önemli bir rakam olan 107,7 milyon dolara ulaştı, ancak henüz 200 milyon doları aşan üretim bütçesini geri kazanamadı.


Aquaman 2’nin Diğer 2023 Canlı Aksiyon Süper Kahraman Filmleriyle Karşılaştırması

Aquaman ve Kayıp Krallık'ın son savaşında Aquaman

Aquaman ve Kayıp Krallık vizyona girmesi, büyük bütçeli süper kahraman filmlerinin genellikle getirilerinin azaldığı bir dönemde geliyor. Bu, özellikle DC Evreni olarak bilinen yumuşak yeniden başlatmaya geçiş yapan DC serisi için geçerliydi, ancak rakip Marvel Sinematik Evreni için de geçerliydi. Fakat, Su Adamı‘nin uluslararası sonuçları, her iki seride de son zamanlardaki bazı başarısızlıkların çok ilerisinde seyrediyor. Aşağıdaki benzer pazarlarda filmin seçilmiş önceki süper kahraman filmlerinden ne kadar ileride olduğunu kontrol edin. Son teslim tarihi:

Başlık

Aquaman 2 Takibi

Kara Adam

%14 Önde

Flaş

%22 Önde

Harikalar

%42 Önde

Olumsuz değerlendirmelere ve olası olasılıklara rağmen Aquaman 3 şüpheye düşürülmek, Aquaman 2 oldukça önceden takip ediyor Harikalarbu Kasım ayında MCU’nun şimdiye kadarki en kötü açılış haftasonunu ilan etti. Ancak yine de MCU’nun 2023’teki diğer iki oyununun gerisinde kaldı. Onlar Galaksinin Koruyucuları Vol. 3küresel açılışı 282,1 milyon dolar olan ve Karınca Adam ve Yaban Arısı: Quantumania225 milyon doları vardı. Yine de öne geçebilir Karınca adamdaha önce tüm serinin en kötü 2. hafta düşüşünü yaşadı Harikalar yılın sonlarında rekorunu kırdı.

Eğer Aquaman ve Kayıp Krallık Tatil sezonundaki yayınlarda yaygın olan güçlü haftalık tutunmayı sürdürürse, önceki sezondan çok daha güçlü bir sonuca varabilir. Karınca adamToplam 476 milyon dolar. Bu aynı zamanda 2023 DC filminin dünya çapındaki en güçlü ikinci açılışıdır. Flaş (139 milyon dolar), oldukça ileride Mavi Böcek (43,4 milyon dolar) ve Şazam! Tanrıların Öfkesi (65,5 milyon dolar). Şu ana kadar pazara hiçbir büyük süper kahraman çadır direği gelmediği için Madam Web 2024 Sevgililer Günü’nde, Su Adamı Özellikle uluslararası piyasalar tarafından desteklenmeye devam edilirse, sağlam bir hit haline gelebilir.

Kaynak: Son Tarih

Önemli Çıkış Tarihleri

Teknory