iOS 17.0.3 güncellemesi iPhone 15 Pro’nun aşırı ısınma sorununu çözebilir

Aamir Siddiqui / Android Otoritesi TL;DR Apple, iOS 17.0.3 güncellemesini dahili olarak test ediyor. Yeni yazılım, iPhone 15 Pro modellerindeki aşırı ısınma sorunlarını çözebilir. Apple daha önce iOS 17 ve bazı uygulamalardaki bir hatanın iPhone 15 Pro ve Pro Max’in aşırı ısınmasına neden olduğunu söylemişti. Apple’ın iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’teki aşırı […]

iOS 17.0.3 güncellemesi iPhone 15 Pro’nun aşırı ısınma sorununu çözebilir

Aamir Siddiqui / Android Otoritesi

TL;DR

  • Apple, iOS 17.0.3 güncellemesini dahili olarak test ediyor.
  • Yeni yazılım, iPhone 15 Pro modellerindeki aşırı ısınma sorunlarını çözebilir.
  • Apple daha önce iOS 17 ve bazı uygulamalardaki bir hatanın iPhone 15 Pro ve Pro Max’in aşırı ısınmasına neden olduğunu söylemişti.

Apple’ın iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’teki aşırı ısınma sorunlarını çözebilecek iOS 17.0.3 güncellemesini hazırladığı bildiriliyor. Buna göre MacSöylentiler, Apple zaten güncellemeyi dahili olarak test ediyor. iOS 17.0.2’nin geçen hafta piyasaya sürülmesinden bu yana, iOS 17.0.3’ün teknik olarak yeni iPhone’lara gelecek bir sonraki güncelleme olması bekleniyor. Önceki güncelleme aynı zamanda tüm iPhone 15 modellerini etkileyen bir veri aktarım sorununu da gidermişti.

Apple, yalnızca birkaç gün önce iPhone 15 Pro’nun aşırı ısınma sorunlarını kabul etti. Şirket, sorunu iOS 17’deki bir hatadan sorumlu tuttu ancak hatayla ilgili herhangi bir ayrıntıya girmedi. Apple ayrıca Uber, Instagram ve Asphalt 9: Legends gibi bazı uygulamaların A17 Pro çipine aşırı yükleme yaptığını ve sorunu çözmek için uygulamalarını güncellemek üzere geliştiricilerle görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

Şirket, iPhone 15 Pro modellerinin Titanyum çerçevesinin ısınma sorunlarının sorumlusu olmadığını ileri sürdü. Aslında Apple’ın testlerinde yeni malzeme, önceki Paslanmaz Çelik modellere kıyasla ısı dağıtımında daha iyi performans gösterdi.

İOS 17.0.3 güncellemesinin resmi değişiklik günlüğü henüz onaylanmamış olsa da, tüm işaretler Pro iPhone’lardaki aşırı ısınma sorunlarına yönelik yaklaşan düzeltmeye işaret ediyor. Apple, güncellemenin A17 Pro çipinin performansını etkilemeyeceğine söz verdi. Firma ayrıca, arka plan etkinliğinin artması nedeniyle kurulum veya geri yükleme sonrasında telefonların ilk birkaç gün içinde normalden daha sıcak olabileceğini söyledi. Bu nedenle, güncelleme yayınlandıktan sonra bile yeni iPhone 15 Pro modellerinizde hala bir miktar ısınma yaşayabilirsiniz.

iOS 17.0.3 güncellemesi iPhone 15 Pro’nun aşırı ısınma sorununu çözebilir

Teknory