Asus, üç modlu bağlantıya sahip ROG Raikiri Pro Xbox denetleyicisini duyurdu

TL;DR Asus, Bluetooth, 2.4 GHz RF veya USB-C ile bağlanabilen resmi lisanslı bir Xbox kontrolcüsü duyurdu. Ayrıca 1,3 inç OLED ekrana, özelleştirilebilir düğmelere ve dairesel bir D-pad’e sahiptir. Asus’un Republic of Gamers (ROG), OLED ekranlı yeni bir resmi lisanslı Xbox denetleyicisini piyasaya sürdü. Bluetooth, 2,4 GHz RF veya USB-C aracılığıyla bağlanmasına izin veren “üç modlu” […]

Asus, üç modlu bağlantıya sahip ROG Raikiri Pro Xbox denetleyicisini duyurdu

TL;DR

  • Asus, Bluetooth, 2.4 GHz RF veya USB-C ile bağlanabilen resmi lisanslı bir Xbox kontrolcüsü duyurdu.
  • Ayrıca 1,3 inç OLED ekrana, özelleştirilebilir düğmelere ve dairesel bir D-pad’e sahiptir.

Asus’un Republic of Gamers (ROG), OLED ekranlı yeni bir resmi lisanslı Xbox denetleyicisini piyasaya sürdü. Bluetooth, 2,4 GHz RF veya USB-C aracılığıyla bağlanmasına izin veren “üç modlu” bağlantı özelliğine sahip türünün ilk örneğidir.

Aradı ROG Raikiri Prokontrolör, özel animasyonları, pil seviyelerini, mikrofon durumunu ve daha fazlasını görüntüleyebilen 1,3 inçlik bir OLED ekrana sahiptir.

Oyuncuların oyunlar sırasında profil değiştirmesine yardımcı olmak için üst kısımda iki küçük düğme bulunur. Denetleyicide ayrıca dairesel bir D-pad ve dört adet sol ve sağ programlanabilir arka düğme bulunur. Kurulumun geri kalanı bir Xbox denetleyicisi için oldukça standarttır. Ortada renkli ABXY düğmeleri, iki çubuk ve bir ana sayfa düğmesi var.

Asus, Armory Crate PC uygulamasıyla kapsamlı özelleştirme sunar. Düğmeleri yeniden eşleştirmek, joystick hassasiyetini değiştirmek veya Armory Crate aracılığıyla başka ayarlamalar yapmak için kullanabilirsiniz.

Raikiri Pro, lisanslı bir Xbox denetleyicisiyken, Asus onu profesyonel bir PC denetleyicisi olarak pazarlıyor. Yalnızca USB-C kablosu kullanılarak Xbox Series X/S konsollarına bağlanır.

Asus, denetleyicinin fiyatını henüz açıklamadı, ancak 2023’ün ikinci çeyreğinde piyasaya sürülecek.

Asus, üç modlu bağlantıya sahip ROG Raikiri Pro Xbox denetleyicisini duyurdu

Teknory