Başka bir ultra premium telefon, bir inçlik kamera sensörü alıyor olabilir

Robert Triggs / Android Otoritesi TL;DR Oppo, önümüzdeki ay Find X6’nın üç versiyonunu sunabilir. Üç versiyon, iki Pro model ve bir temel modelden oluşabilir. Pro modellerinden biri, bir inçlik kamera sensörüne sahip olacak. Haberler şu anda Galaxy S23 etrafında dönüyor olabilir, ancak bu hafta manşetlere çıkan tek üretici Samsung olmayacak. Yakın tarihli bir sızıntı, Oppo’nun […]

Başka bir ultra premium telefon, bir inçlik kamera sensörü alıyor olabilir

  • Oppo, önümüzdeki ay Find X6’nın üç versiyonunu sunabilir.
  • Üç versiyon, iki Pro model ve bir temel modelden oluşabilir.
  • Pro modellerinden biri, bir inçlik kamera sensörüne sahip olacak.

Haberler şu anda Galaxy S23 etrafında dönüyor olabilir, ancak bu hafta manşetlere çıkan tek üretici Samsung olmayacak. Yakın tarihli bir sızıntı, Oppo’nun bir sonraki amiral gemisi telefonlarıyla ilgili ayrıntıları ortaya çıkarmış olabilir.

Web sitesinde bulunan bir sızıntıya göre önümüzdeki ay Oppo Find X6’nın üç versiyonu resmiyet kazanacak gibi görünüyor. Weibo. Kullanıcı fenibook, iki Pro sürümü ve bir vanilya sürümünü içeren üç farklı modelin ekran görüntülerini yayınladı.

Ekran görüntülerinde söz konusu cihazların görüntülerinin yanı sıra her bir model hakkında bilgiler de yer alıyor. Görünüşe göre Pro sürümlerinden biri Snapdragon 8 Gen 2 yongasını, diğeri ise MediaTek Dimensity 9200 yongasını kullanabilir. Temel modele gelince, Snapdragon 8 Plus Gen 1 yongasını barındırabilir gibi görünüyor.

Kameraya odaklanıldığında, her cihazın üçlü 50MP kurulumuna sahip olacağı görülüyor. Ancak her telefonun farklı sensörleri olabilir. Snapdragon çipli Pro modelinin Sony’nin bir inçlik IMX989 sensörünü kullanabileceği, diğer Pro modelinin ise IMX890 sensörlerini kullanabileceği söyleniyor. Temel modelin ana kamera için IMX890 sensörüne, ultra geniş açı için ISOCELL JN1’e ve telefoto lens için IMX763’e sahip olduğuna inanılıyor.

Üç telefonun da paylaşabileceği başka bir şey, bir nesneye olan mesafeyi ölçmek için ışığın uçuş süresini kullanan bir 3B uçuş süresi (ToF) sensörüdür. Ayrıca, selfie kamerası için 13 kanallı bir renk sensörünü ve 32 MP çözünürlüğe sahip bir RGBW IMX709 sensörünü paylaşabilirler.

Yapı açısından, Pro ve vanilya modelleri biraz farklı olabilir. Her iki Pro modelinin de 120Hz yenileme hızına sahip 6.82 inç AMOLED ekrana, 5.000mAh pillere, 100W kablolu ve 50W kablosuz şarja ve IP68 toz ve suya dayanıklılığa sahip olması bekleniyor.

Pek şaşırtıcı değil, ancak temel model 120Hz 6.74 inç AMOLED ekranla daha küçük olabilir. Pil, 80W kablolu ve 30W kablosuz şarj derecesi ile 4.800mAh’de gelen daha küçük olabilir. Görünüşe göre bu telefonun henüz bir toz ve su geçirmezlik derecesi yok.

Oppo, Find N2 ve Find N2 Flip serisini piyasaya sürmesinden sadece bir ay önceydi. Ancak öyle görünüyor ki, tüketiciler yakında başka bir Oppo cep telefonuna sahip olabilecekler.

Başka bir ultra premium telefon, bir inçlik kamera sensörü alıyor olabilir

Teknory