Bu EPA Raporu, Otomobil Üreticilerinin Daha Çevreci Araba İddiaları İçin Bir Gerçeklik Kontrolüdür

bu 2022 EPA Otomotiv Trendleri Raporu1975’e kadar uzanan sera gazı emisyonları, yakıt tüketimi ve otomotiv teknolojisi trendleri hakkında veriler içeren , otomobil üreticilerinin 2021’de emisyonlar konusunda ne kadar iyi performans gösterdiğine dair içgörüler sunuyor. EPA raporuna göre, otomobil endüstrisi genel olarak daha düşük emisyonlara yöneldi ve 2021, 2021 model yılı araçlarda sera gazı emisyonları için […]

Bu EPA Raporu, Otomobil Üreticilerinin Daha Çevreci Araba İddiaları İçin Bir Gerçeklik Kontrolüdür

bu 2022 EPA Otomotiv Trendleri Raporu1975’e kadar uzanan sera gazı emisyonları, yakıt tüketimi ve otomotiv teknolojisi trendleri hakkında veriler içeren , otomobil üreticilerinin 2021’de emisyonlar konusunda ne kadar iyi performans gösterdiğine dair içgörüler sunuyor.

EPA raporuna göre, otomobil endüstrisi genel olarak daha düşük emisyonlara yöneldi ve 2021, 2021 model yılı araçlarda sera gazı emisyonları için rekor düzeyde düşük oldu. Aynı durum, ortalama olarak galon başına 25,4 mil gibi tüm zamanların en düşük seviyesinde kalan yakıt tüketimi için de geçerlidir. 2022 için ön veriler, EV ve hibrit üretimindeki artışın çıtayı bir kez daha yükselteceğini gösteriyor. Bu iyileştirilmiş emisyonlar, genel olarak sedanlardan ve hatchback’lerden uzaklaşıp, genellikle daha az verimli olan ve daha küçük araçlara göre daha fazla fiziksel alan kaplayan SUV’lar ve kamyonlara doğru bir eğilim olmasına rağmen. 2008’den bu yana araçların ortalama fiziksel ayak izi %5 arttı ve bu eğilimin 2022’de de devam etmesi öngörülüyor.

Çoğu ICE üreticisinin azaltılmış emisyon ve tüketim bildirmesiyle genel eğilimler olumluydu. Otomobil üreticileri Kia, Toyota ve BMW, 2016’dan bu yana karbondioksit emisyonlarında en büyük düşüşleri bildirdiler. Ancak bir şekilde araçlarını daha az verimli hale getirmeyi başaran birkaç üretici vardı. Mazda, Volkswagen ve GM emisyonları artırırken, Stellantis, GM ve Ford, partinin en düşük yakıt ekonomisine sahipti. Popülariteleri, SUV’lerin ve kamyonların nihai elektrifikasyonunun ileriye dönük emisyonlar üzerinde en büyük etkiye sahip olacağı anlamına geliyor.

Teknory