Bu normal URL’yi gönderirseniz, WhatsApp Android’de döngüyü kilitleyecek

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Birine kısaltılmış bir URL gönderirseniz, Android’de bir WhatsApp kilitlenme döngüsüne neden olur. URL, normalde sizi WhatsApp ayarları sayfasına götürecek olan “wa.me/settings” şeklindedir. Kilitlenme döngüsü, etkilenen sohbeti her açtığınızda gerçekleşir. Bu mesajı silmek şimdilik tek çözüm. WhatsApp dünya çapında en popüler mesajlaşma hizmeti olduğundan, platformda günlük olarak gönderilen ve alınan […]

Bu normal URL’yi gönderirseniz, WhatsApp Android’de döngüyü kilitleyecek

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Birine kısaltılmış bir URL gönderirseniz, Android’de bir WhatsApp kilitlenme döngüsüne neden olur.
  • URL, normalde sizi WhatsApp ayarları sayfasına götürecek olan “wa.me/settings” şeklindedir.
  • Kilitlenme döngüsü, etkilenen sohbeti her açtığınızda gerçekleşir. Bu mesajı silmek şimdilik tek çözüm.

WhatsApp dünya çapında en popüler mesajlaşma hizmeti olduğundan, platformda günlük olarak gönderilen ve alınan URL’lerin sayısı yalnızca hayal edilebilir. Yine de bir URL, WhatsApp’ın Android sürümünde ortalığı kasıp kavuruyor gibi görünüyor.

tarafından ilk fark edildiği gibi Twitter’da Brute Bee ve tarafından doğrulandı Android Yetkilisi, “wa.me/settings” URL’sinin gönderilmesi WhatsApp kilitlenme döngüsüne neden olur. Yalnızca uygulamanın Android sürümünde bir sorun gibi görünüyor, ancak hem tüketici hem de işletme sürümlerini etkiliyor gibi görünüyor. Bunu test ettiğimiz cihaz 2.23.10.77 sürümünü çalıştırıyordu, ancak diğer sürümler de etkilenmiş olabilir.

Normalde “wa.me/settings”, WhatsApp’ın ayarlarına bağlanır. Ancak, bu hata ile uygulamayı tamamen çökertir. Yeniden başladığında işler normal şekilde çalışır, ancak sohbete tekrar erişmeye çalışırsanız kilitlenme döngüsünü başlatır. Bu defalarca tekrarlanabilir. Neyse ki, başka hiçbir sohbet etkilenmez, bu nedenle söz konusu sohbeti bir daha açmayarak kilitlenme döngüsünden kaçınabilirsiniz.

Sorunu çözmek için en kolay geçici çözüm kullanmaktır. Web’de WhatsApp — hatadan etkilenmez — ve URL’yi içeren mesajı silin. Bu, her şeyi normale döndürecektir.

Umarız Meta bu WhatsApp kilitlenme döngüsünü yakında düzeltir. Bu arada, daha önce bahsedilen geçici çözüm, kendinizi etkilenmiş bulursanız yapabileceğiniz en iyi çözümdür.


Bu normal URL’yi gönderirseniz, WhatsApp Android’de döngüyü kilitleyecek

Teknory