Bugünün Wordle Yanıtı #557 – 28 Aralık 2022 Çözüm ve İpuçları

Biraz yardıma ihtiyacın olursa utanılacak bir şey yok: Bugünkü Wordle (#557) için cevap “itmek” fiilidir. Merriam-Webster tanımına göre, hem fonetik hem de anlam olarak “zorlamak” kelimesine yakın – gerçek bir eşanlamlı. İttirmek, “güçlü bir ahlaki baskı uygulayarak ya da öyleymiş gibi ileri sürmek ya da ileri sürmek” demektir. Karşılaştırıldığında, zorlamak, “zorla veya karşı konulamaz bir […]

Bugünün Wordle Yanıtı #557 – 28 Aralık 2022 Çözüm ve İpuçları

Biraz yardıma ihtiyacın olursa utanılacak bir şey yok: Bugünkü Wordle (#557) için cevap “itmek” fiilidir. Merriam-Webster tanımına göre, hem fonetik hem de anlam olarak “zorlamak” kelimesine yakın – gerçek bir eşanlamlı. İttirmek, “güçlü bir ahlaki baskı uygulayarak ya da öyleymiş gibi ileri sürmek ya da ileri sürmek” demektir. Karşılaştırıldığında, zorlamak, “zorla veya karşı konulamaz bir şekilde sürmek veya zorlamak” anlamına gelir. Bir dereceye kadar kılları ayırıyor, bu yüzden muhtemelen istediğiniz kelimeyi kullanacaksınız.

İtme, “itmek, vurmak; harekete geçirmek, ileri sürmek, zorlamak” anlamına gelen Latince “impellere” kelimesinden türemiştir. etimoloji. Proto-Hint-Avrupa “pel” kök eki, itmek, vurmak veya sürmek anlamına gelir.

Hareketin tipik olarak bir tür itme veya itme kuvveti gerektirdiği düşünüldüğünde, bunun homofonu “impale” ile değiştirilebileceğini düşündüğünüz için affedileceksiniz. Ancak etimolojik ve gerçek anlamda, bu kelime özellikle fiziksel bir kazık kullanımıyla ilgilidir. Kafa karıştırıcı olduğunu biliyoruz, ancak gelişen bu sevimli dille elde ettiğiniz şey bu. Bununla birlikte, “impel” yeterli bir meydan okuma değilse veya sadece biraz daha zaman öldürmeniz gerekiyorsa, denemeye değer Wordle benzeri başka oyunlar da var.

Teknory