Bugünün Wordle Yanıtı #608 – 17 Şubat 2023 Çözüm ve İpuçları

Henüz kodu kırmadıysanız, aradığınız çözüm “önbellek”. Bir şeyi önbelleğe almak onu saklamaktır ve bilgi işlemde önbellek, verileri hızlı bir şekilde alabileceğiniz bir yardımcı bellektir. Özellikle depolama yönetimi açısından biraz teknoloji meraklısıysanız, bu terime aşina olmalısınız. Akıllı telefonunuzun depolama alanı tükeniyorsa, önbelleğinizi temizleyerek biraz yer açabilirsiniz (bunu Android veya iPhone’da nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır). Sözcük, Kanadalı […]

Bugünün Wordle Yanıtı #608 – 17 Şubat 2023 Çözüm ve İpuçları

Henüz kodu kırmadıysanız, aradığınız çözüm “önbellek”. Bir şeyi önbelleğe almak onu saklamaktır ve bilgi işlemde önbellek, verileri hızlı bir şekilde alabileceğiniz bir yardımcı bellektir. Özellikle depolama yönetimi açısından biraz teknoloji meraklısıysanız, bu terime aşina olmalısınız. Akıllı telefonunuzun depolama alanı tükeniyorsa, önbelleğinizi temizleyerek biraz yer açabilirsiniz (bunu Android veya iPhone’da nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır).

Sözcük, Kanadalı tuzakçıların depolar ve erzak için saklanma yeri anlamına gelen argosundan geliyor. Ayrıca, Vulgar Latince’de depolamak, toplamak veya sıkıştırmak anlamına gelen “coacticare” ve “toplamak” – veya kelimenin tam anlamıyla “birlikte sürmek” için cogere’nin eski katılımcısı olan “coactus” da kökleri vardır.

Umarız bu makaleyi, yapbozu zamanında bitirmek ve çizginizi korumak için yeterince erken bulursunuz. Daha fazla bulmaca aksiyonu için can atıyorsanız, Wordle gibi deneyebileceğiniz diğer oyunlar burada.

Teknory