Bugünün Wordle Yanıtı #603 – 12 Şubat 2023 Çözüm ve İpuçları

İpuçlarımız kodu çözmenize yardımcı olmadıysa, aradığınız kelime “dev”. Bir dev, efsanelerde geçen bir şeydir, olağandışı boyut ve güce sahip bir insandır. Astronomide, dev bir yıldız, anakol yıldızından daha yüksek parlaklığa ve daha büyük kütleye ve boyuta sahip yıldızdır. Merriam Webster). Bu kelimeyi burada SlashGear’da sık sık kullanıyoruz, neredeyse her zaman teknoloji devleri Apple, Google, Tesla […]

Bugünün Wordle Yanıtı #603 – 12 Şubat 2023 Çözüm ve İpuçları

İpuçlarımız kodu çözmenize yardımcı olmadıysa, aradığınız kelime “dev”. Bir dev, efsanelerde geçen bir şeydir, olağandışı boyut ve güce sahip bir insandır. Astronomide, dev bir yıldız, anakol yıldızından daha yüksek parlaklığa ve daha büyük kütleye ve boyuta sahip yıldızdır. Merriam Webster). Bu kelimeyi burada SlashGear’da sık sık kullanıyoruz, neredeyse her zaman teknoloji devleri Apple, Google, Tesla ve Microsoft’a ve o sırada ne yapıyorlarsa ona atıfta bulunuyoruz.

Buna göre etimoloji, kelimenin kökeni Eski Fransızca “geant” veya daha önceki versiyonu “jaiant” ve Latince “gigas” veya Yunanca “Gigantes” e kadar uzanır. Bu kelimelerin tümü, yıkıcı doğal güçleri bünyesinde barındıran ve sonunda tanrılar tarafından yok edilen ilahi ama vahşi varlıkların bir ırkından gelen efsanevi bir kişiyi anlatıyordu. Yunan toprak tanrıçası Gaia ile gökyüzü tanrısı Uranüs’ün oğulları olduğuna inanılıyordu.

Kazanan kelime alışılmadık olmadığı ve harf kombinasyonu alışılmadık olmadığı için, bugün cevabı bulmak sadece üç deneme aldı. Açılış tahminimiz olan “say”, iki kutucuğu yeşile çevirdi ve olası çözümleri 19’a indirdi. Sınır kelimesini takip ettik ve ondan sonra sadece bir olası cevap vardı. Umarız aynı hızla, hatta daha hızlı bitirirsiniz.

Teknory