Bugünün Wordle Yanıtı #628 – 9 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala emin değilseniz, aradığınız kelime “nerede” dir. Dünkü cevap gibi, o kadar yaygın bir kelime ki, kökeni hiç sorgulanmadığında anlaşılır. Ancak yine de Wordle, bugün bildiğimiz şekliyle dilin nasıl geliştiğini öğrenmek için mükemmel bir fırsat sunuyor. etimoloji tarih şeridinde bir yolculuk sağlar – “nerede”, aynı anlama gelen Eski İngilizce “hwær” veya “hwar” kelimesinden gelir, kendisi […]

Bugünün Wordle Yanıtı #628 – 9 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala emin değilseniz, aradığınız kelime “nerede” dir. Dünkü cevap gibi, o kadar yaygın bir kelime ki, kökeni hiç sorgulanmadığında anlaşılır. Ancak yine de Wordle, bugün bildiğimiz şekliyle dilin nasıl geliştiğini öğrenmek için mükemmel bir fırsat sunuyor. etimoloji tarih şeridinde bir yolculuk sağlar – “nerede”, aynı anlama gelen Eski İngilizce “hwær” veya “hwar” kelimesinden gelir, kendisi de Proto-Germen zarf “hwar” dan gelir. Bu zarf, merak, olay ve para birimi gibi soru ve göreceli sözcüklerin temeli olan Proto-Hint-Avrupa kökü “*kwo-” dan Latince “cur” ile eşdeğerdir.

Zarfı, “oysa”, “neden” ve “nerede” gibi birçok çağdaş edat ve zarf bileşiklerinin bir bileşeni olarak bulacaksınız. Aynı zamanda şu anda kullanımdan kaldırılmış olan diğer birçok kelimede de bulunur: wheremid,wherereaight,wherehence,whereinsoever,whereinto,whereover,whereso,wheresoeversoeversoeversoever,wherewith,whereundervewhereuntil.

Bugünün yapbozu ile bir rekor kırdık — sadece iki denemede kodu kırdık. Başlangıç ​​Wordle kelimemiz olan “sayfa”, biri hariç tüm olası cevapları eledi – Wordle cevap havuzunda yaklaşık 2.315 kelime olduğu düşünüldüğünde bu çok büyük. Sizin de iyi bir zamanda bitirmenizi umuyoruz.

Teknory