Disk Drill Pro İncelemesi | Macworld

Bir bakışta Uzman Değerlendirmesi Artıları YouTube eğitim videolarına erişim sağlayan kullanıcı dostu arayüz İyi veri kurtarma performansı Veri Parçalayıcı yardımcı programı değişken düzeyde güvenlik seçenekleri sunar ve dosyaları temiz bir şekilde kaldırır Eksileri Bazen zorla çıkıp yeniden başlatmayı gerektiren çökmeler meydana geliyor macOS Yükleyici yardımcı programı, birden fazla denemeden sonra uygulanabilir bir önyükleme sürücüsü oluşturmayı […]

Disk Drill Pro İncelemesi | Macworld

Bir bakışta

Uzman Değerlendirmesi

Artıları

  • YouTube eğitim videolarına erişim sağlayan kullanıcı dostu arayüz
  • İyi veri kurtarma performansı
  • Veri Parçalayıcı yardımcı programı değişken düzeyde güvenlik seçenekleri sunar ve dosyaları temiz bir şekilde kaldırır

Eksileri

  • Bazen zorla çıkıp yeniden başlatmayı gerektiren çökmeler meydana geliyor
  • macOS Yükleyici yardımcı programı, birden fazla denemeden sonra uygulanabilir bir önyükleme sürücüsü oluşturmayı başaramadı
  • Veriler, başarılı bir tarama ve kurtarmanın ardından elenmesi gereken birden fazla klasöre kurtarılır

Kararımız

Disk Drill Pro, çok çeşitli cihazlardan güvenilir veri kurtarma etrafında dönen en güçlü özellikleriyle parlıyor. Fiyatı biraz yüksek, ancak eskisinden daha iyi.

İster proje dosyalarınızı kurtarmak için çırpınan sıradan bir kullanıcı olun, ister ölmekte olan bir sabit diskten bir müşterinin en kritik belgelerini kurtarmak için elinden gelen her şeyi yapan tam zamanlı bir teknoloji mağazası olun, sonunda iyi bir veri kurtarma programına ihtiyacınız olacak. Neyse ki, Mac için mevcut seçeneklerde bir eksiklik yok ve CleverFiles’ın Disk Drill Pro’su (şu anda sürüm 5.5.1517) her zaman geçerli bir aday olmuştur, sağlıklı pazarlama stratejisi kullanıcıların orada olduğunu ve değerli ve yeri doldurulamaz anılarınızı geri almak için indirilmeye ve kurulmaya hazır olduğunu bilmelerini sağlamıştır.

Data Rescue veya DiskWarrior gibi önde gelen rakiplere benzer şekilde, Disk Drill Pro, Mac’inizdeki takılı birimlerden veri kurtarma fikrine dayanır ve silinen verileri yeniden oluşturabilir ve yeniden oluşturabilir; uygulama, HFS+, Mac OS Extended ve APFS gibi standart macOS dosya formatlarını tanır ve bunlarla çalışır.

Ücretsiz olarak temel sürüm olarak sunulan yazılım, 500 megabayta kadar veriyi kurtarabilirken, Pro sürümü 89$/70.89£ ve ömür boyu yükseltmeler için 19$/15.13£’a satılıyor ve bir kullanıcıyı ve aynı anda üç aktivasyonu destekliyor. En üst düzey kullanım için, Enterprise sürümü 499$/397.45£ ve ömür boyu yükseltmeler için 99$/78.85£’a satılıyor ve öncelikli teknik destek ve DFXML adli veri desteğiyle 10 kullanıcıyı ve sınırsız aktivasyonu destekliyor. Bu yazının yazıldığı tarih itibarıyla, Cleverfiles geçmiş sürümlere göre %50 indirim, eğitim, kar amacı gütmeyen ve hükümet müşterilerine %20 indirim ve %50 rekabetçi yükseltme sunuyor.

Özellikler ve Kullanılabilirlik

Yazılımı indirin, kurun, tam disk izinlerini atayın ve kullanıcı dostu arayüzü sizi çalışmaya başlamak için Ana Ekrana götürür. Yüklemek ve çalıştırmak için macOS 10.15 Catalina veya sonraki bir sürümünü gerektiren Disk Drill Pro, zamanla birkaç yeni özellik ekleyerek veri kurtarma yaklaşımından, RAID yardımcı programı, SSH aracılığıyla NAS ve Linux yardımcı programı, iPhone’lardan, iPad’lerden, Android cihazlardan ve Time Machine birimlerinden kurtarma araçları, tarama oturumu yöneticisi, SMART izleme, macOS önyükleme sürücüsü oluşturucu, yedekleme yardımcı programı, sürücü depolama alanını eşlemek için Temizleme yardımcı programı, yinelenen dosya kaldırıcı, veri öğütücü ve boş alan silme aracı gibi özellikler ekleyen İsviçre çakısı yaklaşımına geçti. Tüm bunlar çok fazla geliyorsa, geliştiriciler çoğu araç için kullanışlı olan YouTube tabanlı öğretici videolara kolay erişim sağladı.

Dökümhane

Burada beğenilecek çok şey var, ancak iyileştirme için de yer var. Düzenli veri kurtarma taramaları sırasında, birden fazla kez biçimlendirilmiş sürücülerden silinen dosyaların %90’ından fazlası test SSD’lerinden kolayca kurtarıldı ve cihazlar bir Wi-Fi ağı üzerinden taranabilir, bu da harika bir numara olduğu kanıtlandı. SMART işlevi, sürücü sıcaklıkları, sürücü durumu ve kalan ömür yüzdesi gibi mükemmel veriler sunar ve bunlara macOS Menü Çubuğu’nda kolayca tıklanabilir ve görülebilir.

Diğer güzel özellikler arasında, bir iPhone, iPad dosya sistemiyle doğrudan çalışabilme ve verileri doğrudan onlardan kurtarabilme (ki bu zor olabilir) ve gerektiğinde doğrudan bir Time Machine arşivinin iç kısımlarına sızabilme yer alır. Bunlar çoğunlukla iyi çalışır ve Mac’inizde başka işler yaparken Disk Drill Pro’yu küçültmek ve arka planda uzun bir tarama çalıştırmak kolaydır.

Dökümhane

Gerçekten dikkatimi çeken bir yardımcı program varsa, klasörleri veya birimleri bırakmanıza, DOD onaylı 7 geçişli güvenli silme yöntemi de dahil olmak üzere çeşitli güvenlik seçeneklerinden birini seçmenize ve verileri silmeye başlamanıza olanak tanıyan Veri Parçalayıcı özelliğiydi. Bu ayrıca silinen verilerdeki dosya izin hatalarını atlatmak için de kullanışlıdır ve yüzlerce gigabayt sürücü alanını temizlemek için kilitli dosya hatalarını atlatmak kolaydır. Bu, .DMG arşivi oluşturan Byte-to-Byte Backup ve Duplicate Finder gibi güvenilir araçlarla birlikte, bu görevlere özel diğer üçüncü taraf araçlarının rolü daha iyi yerine getirdiği tartışılsa bile iyi çalışır.

Güçlü bir araç tabanına rağmen, Disk Drill Pro’nun hala çözülmesi gereken bazı sorunları var. macOS önyükleme birimleri oluşturmayı amaçlayan macOS Installer yardımcı programı, birden fazla testten sonra önyüklenebilir bir birim üretmeyi başaramadı. Bu, Son Oturumlar tarama yöneticisinin yalnızca ara sıra çalışması ve bir işlem kesintiye uğradığında Disk Drill Pro’nun dönen gökkuşağı tekerleğine çökmesiyle birlikte, uygulamanın zorla kapatılması ve yeniden başlatılması gerekmesine neden oldu. iPhone’umun şifresinin cihaza girildikten uzun süre sonra sürekli olarak girilmesini isteyen bir bildirim gibi küçük sorunlar garip görünüyordu ve incelenmeye değer olabilirdi.

Disk Drill Pro’yu rakiplerinden ayıran tek bir özellik varsa, o da uygulama her zaman uygulanabilir olsa da, Disk Drill Pro’nun bağlayabileceği ve onunla çalışabileceği bir birimin durumu konusunda daha seçici görünüyor olmasıdır. ProSoft’un Data Rescue 6 ve Alsoft’un DiskWarrior gibi rakip programlar uzun zamandır daha kötü fiziksel veya mekanik durumdaki bir sürücüyle çalışıp, onu bağlayıp, mümkün olduğunca çok veri yeniden oluşturulup kurtarılana kadar onunla çalışabiliyor gibi görünüyor. Disk Drill Pro, kendi kendine bağlanabilen daha iyi fiziksel durumdaki birimlerle çalışmaya daha uyumlu görünüyor, bu da rakibin tekliflerini daha çekici hale getirebilir. Disk Drill Pro’nun yeniden oluşturulan ve kurtarılan verileri farklı klasör kategorilerine dağıtabildiğini ve bunların tekrar bir araya gelmesinin biraz zaman aldığını da ekleyin.

Disk Drill Pro’yu satın almalı mıyım?

Bunların hiçbiri anlaşmayı bozan şeyler değil ve Disk Drill Pro, çok çeşitli cihazlardan güvenilir veri kurtarma etrafında dönen en güçlü özellikleriyle parlıyor. Bu, uygulamanın performansında mevcut olsa da, bir gece veya hafta sonu kahveyle beslenen bir hata avı fena olmazdı. Disk Drill Pro, fiyat noktası nedeniyle uzun süredir eleştiri alıyordu ve Cleversoft’un sonunda indirimler, yükseltme fiyatları ve daha kapsamlı lisanslama sunarak onları dinlediği anlaşılıyor. Fiyat hala biraz yüksek olabilir, ancak ayak parmaklarınızı kıvırmıyor ve bir veri kurtarma yardımcı programı için ödemeniz gereken miktarla daha uyumlu hale geliyor.

Sabit diskinizin aniden çökmeye veya dodo kuşunun yolunu izlemeye karar vermesi hiç kolay değildir ve Disk Drill Pro, biraz çalışma gerektiren, ancak biraz pürüzlü kenarlarına rağmen işi halledebilecek gibi görünen iyi bir çözüm sunuyor.

Disk Drill’in Mac için diğer Veri Kurtarma uygulamalarıyla nasıl karşılaştırıldığını öğrenin.

Disk Drill Pro İncelemesi | Macworld

Teknory