Google’ın en son yeniliği, aslında yazı yazabilen giyilebilir bir Gboard şapkasıdır

TL;DR Google Japonya, her şeyi yazan ve aynı zamanda sizi güneşten koruyan bir Gboard şapkası yaptı. Şapkayı aslında bir 3D yazıcıyla veya hatta kartonla kendiniz yapabilirsiniz. Bu gerçekten baş döndürücü bir cihaz. Google Japonya’nın en son Kendin Yap yeniliği dev bir tuş başlığı şeklinde bir şapka. Bu kesinlikle asla satın alamayacağınız bir şey, ancak görünüşe […]

Google’ın en son yeniliği, aslında yazı yazabilen giyilebilir bir Gboard şapkasıdır

TL;DR

  • Google Japonya, her şeyi yazan ve aynı zamanda sizi güneşten koruyan bir Gboard şapkası yaptı.
  • Şapkayı aslında bir 3D yazıcıyla veya hatta kartonla kendiniz yapabilirsiniz.
  • Bu gerçekten baş döndürücü bir cihaz.

Google Japonya’nın en son Kendin Yap yeniliği dev bir tuş başlığı şeklinde bir şapka. Bu kesinlikle asla satın alamayacağınız bir şey, ancak görünüşe göre eğer bu kadar istekliyseniz kendiniz de bir tane yapabilirsiniz.

Peki bu baş döndürücü cihaz nasıl çalışıyor? Google Japonya’nın Gboard ekibinin her şeyi açıklayan bir videosu var. Temel olarak Gboard şapkasını takarsınız ve onu bir yandan diğer yana döndürürsünüz. Girilecek karakterleri kafa açısına göre ayarladıktan sonra cihaza basarak onaylıyorsunuz.

Google şöyle diyor (makine tarafından tercüme edilmiştir): “Başı kaplayan şekil, onu güçlü güneş ışığı alan yerler için veya serbest saç stilleri ile birlikte ideal bir giyilebilir cihaz haline getiriyor.” Hayır, bu çok geç kalmış bir 1 Nisan Şakası şakası değil.

Şirket DIY planlarını yayınladı GitHub herkesin 3D yazıcı kullanarak Gboard şapkasının özgün bir versiyonunu oluşturmasına yardımcı olmak. Ayrıca bir tane var üretim kılavuzu İşleri basit tutmak ve şapkayı sadece karton ve makas kullanarak yapmak isteyenler için.

Gboard şapkasının özellikleri arasında 6 eksenli eylemsizlik sensörü, bir basmalı düğme, şarj için USB-C, diğer cihazlara bağlanmak için Bluetooth ve 20 mm hareket mesafeli bir anahtar yer alıyor.

Gelecekte, Google Japonya farklı durumlar için şapka için çeşitli farklı tasarımlar yapmayı düşünüyor.

Google’ın en son yeniliği, aslında yazı yazabilen giyilebilir bir Gboard şapkasıdır

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow