Elon Musk, Twitter görüntüleme sayısının yakında isteğe bağlı olacağını söyledi

Twitter kısa süre önce, kullanıcıların tweet’lerinde gerçek zamanlı bir etkileşim ölçümü görmelerine olanak tanıyan bir özellik sundu. Ya da niyet buydu. Twitter’daki pek çok yeni şeyde olduğu gibi Elon Musk’ın CEO’su olması da karışık tepkilerle karşılandı. Şimdi Musk, Twitter’ın “estetiği toparlayacağını ve kapatmak için bir ayar ekleyeceğini, ancak bence herkesin bundan hoşlanmaya başlayacağını” tweetledi. Tweet […]

Elon Musk, Twitter görüntüleme sayısının yakında isteğe bağlı olacağını söyledi

Twitter kısa süre önce, kullanıcıların tweet’lerinde gerçek zamanlı bir etkileşim ölçümü görmelerine olanak tanıyan bir özellik sundu. Ya da niyet buydu.

Twitter’daki pek çok yeni şeyde olduğu gibi Elon Musk’ın CEO’su olması da karışık tepkilerle karşılandı.

Şimdi Musk, Twitter’ın “estetiği toparlayacağını ve kapatmak için bir ayar ekleyeceğini, ancak bence herkesin bundan hoşlanmaya başlayacağını” tweetledi.

AYRICA BAKINIZ:

Elon Musk yaratıcıları anlamıyor. Twitter’ın üçüncü taraf bağlantı yasağı bunu kanıtlıyor.

Özellik, 22 Aralık’ta Musk’ın Twitter’ı eskisinden daha “canlı” hale getireceğini söylemesiyle tanıtıldı. Beğeniler ve retweetler daha çok halka dönükken, görüntülemelerin pasif olduğunu da sözlerine ekledi.

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey gibi bazıları bu özelliği beğendi ve şu yanıtı verdi: “Harika. Çok daha iyi ölçü.”

Ancak diğerleri o kadar bağışlayıcı değildi, bazı Twitter kullanıcıları buna şu şekilde atıfta bulunuyordu: Faydasız ve sağlıksız. Bir kullanıcı aradı “çok dağınık,” bu da Musk’ın onu kapatmak için bir ayar ekleme konusundaki yanıtını harekete geçirdi.

27 Aralık itibariyle, özelliği devre dışı bırakmanın bir yolu hala yok.

Hangi tweet’ler görüntüleme sayısını gösterir?

Hemen hemen tüm tweet’ler, üç istisna dışında görüntüleme sayılarını gösterir. Twitter Yardım Merkezi’ne göre:

  • topluluk tweet’leri

  • Twitter Çemberi tweet’leri

  • eski tweetler

Twitter toplulukları, Facebook Gruplarına benzer şekilde ortak ilgi alanlarına sahip kullanıcı gruplarıdır, Twitter Çevreleri ise kullanıcılar tarafından bir “arkadaş listesi” olarak oluşturulur.

Teknory