Panos Panay, Microsoft’tan küçük bir uyarıyla ayrıldı

Robert Triggs / Android Yetkilisi TL;DR Windows ve Surface donanım lideri Panos Panay, Microsoft’tan ayrılıyor. Bu haber, büyük bir Surface lansman etkinliğinden sadece birkaç gün önce geliyor ve sağlam bir açıklaması yok. Bir söylenti onun Amazon’a gemiyle gidebileceğini öne sürüyor. Güncelleme, 18 Eylül 2023 (15:18 ET): tarafından yeni bir rapor Bloomberg Panos Panay’ın Microsoft’tan aniden […]

Panos Panay, Microsoft’tan küçük bir uyarıyla ayrıldı

Robert Triggs / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Windows ve Surface donanım lideri Panos Panay, Microsoft’tan ayrılıyor.
  • Bu haber, büyük bir Surface lansman etkinliğinden sadece birkaç gün önce geliyor ve sağlam bir açıklaması yok.
  • Bir söylenti onun Amazon’a gemiyle gidebileceğini öne sürüyor.

Güncelleme, 18 Eylül 2023 (15:18 ET): tarafından yeni bir rapor Bloomberg Panos Panay’ın Microsoft’tan aniden ayrılmasının ardından Amazon’a yönelebileceğini öne sürüyor. Eğer öyleyse, bu muhtemelen Panay’ın yazılımdan ziyade donanıma daha fazla odaklanacağı anlamına gelecektir. Şu an için bu sadece bir söylenti, ancak önümüzdeki günlerde tam bir onay bekliyoruz.


Orijinal makale, 18 Eylül 2023 (11:37 ET): Microsoft Windows ve Surface donanım etkinlikleri çok farklı olmak üzere. Bugün şunu öğrendik: SınırPanos Panay Microsoft’tan ayrılıyor. Panay, yeni ürünleri sunarken gösterişten uzak ve sade tarzıyla tanınıyordu. Aynı zamanda Windows 11’in geliştirilmesinden en doğrudan sorumlu olan kişidir.

Panay, Microsoft’a 19 yıl önce katıldı. Yıllar geçtikçe, baş ürün sorumlusu ve en son olarak doğrudan Microsoft’un CEO’su Satya Nadella’ya rapor veren başkan yardımcısı olmak için merdiveni hızla tırmandı.

Panay’ın şirketten ani çıkışının ardındaki neden ise belirsiz. Sınır Haberi Microsoft’un deneyim ve cihazlardan sorumlu başkan yardımcısı Rajesh Jha’nın dahili bir notundan öğrendi. Panay’ın kendisi var Haberi X’te yayınladıEskiden Twitter olarak biliniyordu ancak bu hareketin arkasındaki motivasyonu açıklamadı. Sadece “sayfayı çevirip bir sonraki bölümü yazmaya karar verdiğini” söyledi.

Bu duyurunun zamanlaması bundan daha kötü olamazdı. Panay’ın yaratılmasında büyük payı olduğunu varsaydığımız yeni Microsoft Surface ürünlerinin piyasaya sürülmesine sadece birkaç gün kaldı. Hatta 28 Ağustos’ta Panay, bu etkinliğe ev sahipliği yapmanın heyecanını bile dile getirdi. Bu, 28 Ağustos ile bugün arasında Panay’ın şirketten ayrılmasına neden olacak ani ve sert bir gelişme olduğu anlamına geliyor.

Microsoft, Panos Panay’ın Perşembe günkü yeni Surface lansmanına bile katılmayacağını doğruladı.

Microsoft’un modern yaşam, arama ve cihazlardan sorumlu kurumsal başkan yardımcısı Yusuf Mehdi, OEM’ler ve diğer ortaklarla harici işler söz konusu olduğunda Panay’ın yerini alacak. Mühendislik raporları artık Mikhail Parakhin veya Pavan Davuluri’ye gidecek.


Panos Panay, Microsoft’tan küçük bir uyarıyla ayrıldı

Teknory