En iyi ekran teknolojisi (en azından) bir on yıl daha telefonlara gelmeyecek

Ryan Whitwam / Android Otoritesi TL;DR MicroLED Endüstri Birliği, MicroLED ekranların akıllı telefonlara ancak 2033’ten sonra gelmesinin beklendiğini belirtti. Dernek, teknolojiye sahip ilk giyilebilir cihazların 2026 gibi kısa bir sürede gelmesini bekliyor. MicroLED teknolojisi, ekranlar için bir sonraki büyük adımdır ve piyasadaki ilk microLED TV’leri zaten gördük (her ne kadar 100.000 $ veya daha yüksek […]

En iyi ekran teknolojisi (en azından) bir on yıl daha telefonlara gelmeyecek

Ryan Whitwam / Android Otoritesi

TL;DR

  • MicroLED Endüstri Birliği, MicroLED ekranların akıllı telefonlara ancak 2033’ten sonra gelmesinin beklendiğini belirtti.
  • Dernek, teknolojiye sahip ilk giyilebilir cihazların 2026 gibi kısa bir sürede gelmesini bekliyor.

MicroLED teknolojisi, ekranlar için bir sonraki büyük adımdır ve piyasadaki ilk microLED TV’leri zaten gördük (her ne kadar 100.000 $ veya daha yüksek fiyatlara da olsa). Şimdi, bir endüstri derneği, akıllı telefonların bu ekran teknolojisini ne zaman sunacağını beklediğini açıkladı ve buna yıllar kaldı.

Resmi MicroLED Endüstrisi Birliği bir rapor yayınladı. endüstrinin durumu belgesi Bu aynı zamanda teknoloji için bir yol haritası da içeriyor. Derneğin 2030’dan 2033’e kadar akıllı telefonlar için mikroLED ekranların yalnızca ön Ar-Ge ve pilot üretimini beklediği ortaya çıktı.

Başka bir deyişle, 2033’ten sonra ancak microLED ekranlı ticari telefonlara kavuşabileceğiz gibi görünüyor. Yani 10 yıl veya daha uzun bir süre daha bekleyebiliriz.

Ancak yol haritası giyilebilir ürünler konusunda daha iyimser; 2026 ve 2029 yılları arasında birinci sınıf giyilebilir ürünlerde microLED panellerin benimsendiğini ve bu ekranların “tam ölçekli üretimini” görebileceğimizi belirtiyor. Ayrıca bu teknolojiye sahip tabletlerin, dizüstü bilgisayarların ve monitörlerin yalnızca 2030’dan 2033’e kadar premium ürünlerde piyasaya çıkabileceği öne sürülüyor.

Her iki durumda da microLED ekranların yakın zamanda akıllı telefonlara gelmeyeceğini duymak sürpriz değil. Bu teknoloji, OLED panellere göre daha yüksek parlaklık ve daha uzun ömür gibi çok sayıda avantaj sunuyor. Ancak bu ekranlar hala son derece pahalı ve şu anda akıllı telefon boyutunda microLED paneller üreten hiçbir şirket yok.

En iyi ekran teknolojisi (en azından) bir on yıl daha telefonlara gelmeyecek

Teknory