Samsung, One UI 6.1 güncellemesiyle ekran yanması sorununu gideriyor

Dhruv Butani / Android Otoritesi TL;DR One UI 6.1, One UI 6’da bulunmayan bir yanma önleme özelliğini geri yükledi. Bu özellik, kalıcı görüntü tutulmasını önlemek için pikselleri ustaca kaydırarak çalışır. Canlı görselleriyle tanınan OLED ekranlar da güvenlik açıklarından yoksun değil. Bu tür sorunlardan biri, ekranda uzun süre kalan statik görüntülerin kalıcı renk bozulmasına neden olabileceği […]

Samsung, One UI 6.1 güncellemesiyle ekran yanması sorununu gideriyor

Dhruv Butani / Android Otoritesi

TL;DR

  • One UI 6.1, One UI 6’da bulunmayan bir yanma önleme özelliğini geri yükledi.
  • Bu özellik, kalıcı görüntü tutulmasını önlemek için pikselleri ustaca kaydırarak çalışır.

Canlı görselleriyle tanınan OLED ekranlar da güvenlik açıklarından yoksun değil. Bu tür sorunlardan biri, ekranda uzun süre kalan statik görüntülerin kalıcı renk bozulmasına neden olabileceği bir olay olan ekran yanmasıdır.

Bununla mücadele etmek için Samsung daha önce, özellikle simgelerin sabit konumlarda kaldığı durum çubuğu gibi alanlarda ustalıkla değişen pikseller gibi özellikler uygulamıştı.

Bu özellikler One UI 5’te mevcut olsa da, Android 14 ile birlikte sunulan ve özellikle Galaxy S23 serisini etkileyen One UI 6.0 güncellemesinde gizemli bir şekilde yoktu.

Artık One UI 6.1’in piyasaya sürülmesiyle Samsung bu korumaları geri getirmiş gibi görünüyor. İlk olarak rapor edilen 9to5GoogleKullanıcılar, Galaxy S23 Ultra’da durum çubuğu simgelerinin kalıcı görüntü bozulmasını önlemek için bir kez daha ustaca yeniden konumlandırıldığını doğruladılar.

One UI 6.1 güncellemesi şu anda Galaxy S23 serisi, Z Fold 5, Z Flip 5 ve diğer uygun cihazlar için mevcut. Ayrıca Samsung telefon deneyimini daha da geliştirmek için Galaxy AI özelliklerini de sunuyor.

Bir ipucu var mı? Bizimle konuş! Çalışanlarımıza news@androidauthority.com adresinden e-posta gönderin. Anonim kalabilir veya bilgi için övgü alabilirsiniz, bu sizin seçiminiz.

Samsung, One UI 6.1 güncellemesiyle ekran yanması sorununu gideriyor

Teknory