En İyi iMovie Alternatifleri

Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, iMovie’den daha güçlü bir şeye geçiş yapmak gözünüzü korkutabilir. iMovie, çok çeşitli video düzenleme özelliklerine sahip basit bir düzenleyicidir. Bir alternatif ararken, şüphesiz sunacak çok şeyi olan güçlü bir seçeneğe ihtiyacınız olacaktır. Bu makale, videolarınızı düzenlemek için kullanabileceğiniz iMovie alternatiflerinin bir listesini paylaşmaktadır. 1. Animoto Animoto sürükle ve bırak özelliklerini kullanan basit […]

En İyi iMovie Alternatifleri

Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, iMovie’den daha güçlü bir şeye geçiş yapmak gözünüzü korkutabilir. iMovie, çok çeşitli video düzenleme özelliklerine sahip basit bir düzenleyicidir. Bir alternatif ararken, şüphesiz sunacak çok şeyi olan güçlü bir seçeneğe ihtiyacınız olacaktır.

Bu makale, videolarınızı düzenlemek için kullanabileceğiniz iMovie alternatiflerinin bir listesini paylaşmaktadır.

1. Animoto

Animoto sürükle ve bırak özelliklerini kullanan basit bir video düzenleme aracıdır. İçerik oluşturucular için kolay bir seçenek haline getiren, özelleştirmesi kolay bir gösterge panosuna sahiptir. Animoto, yüklenen tüm videoları ayrı ayrı görüntüleyebileceğiniz bir zaman çizelgesine sahiptir.

Araç, sürükle ve bırak özelliklerini kullandığından, herhangi bir zorluk yaşamadan birden fazla dosyayı kolayca bırakabilirsiniz. Videonuzu düzenlerken yaratıcı kararlar vermek için fazla zamanınız yoksa, bu araç sizin adınıza her şeyi halledebilir.

Animoto’yu diğerlerinden ayıran şey, yalnızca tek bir tıklamayla kolayca tercih ettiğiniz tarzda bir video tasarlayabilmesidir. Video arka plan rengini değiştirmek, çerçeve eklemek ve süreçte yararlanabileceğiniz birden fazla stok videoya erişmek gibi bunun yanında çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Araç, ihtiyaçlarınıza göre seçebileceğiniz ücretsiz ve ücretli bir plana sahiptir.

Artıları

 • Kapsamlı stok fotoğraf ve video kütüphanesi
 • Özelleştirmesi kolay kullanıcı panosu
 • Video temasını saniyeler içinde değiştirebilme

Eksileri

 • Ücretsiz sürümün sınırlı özellikleri vardır
 • Ücretsiz hesaplar, devasa Animoto logolarına sahip videolar oluşturur

2. Tanıtım.com

promosyon.com çoğunlukla video reklamların oluşturulmasında kullanılan, tarayıcı tabanlı bir video düzenleme aracıdır. İşletmeniz veya müşteriniz için yaratıcı video reklamlar oluşturmak istediğinizde, bu araç tüm ağır işleri sizin yerinize yapacaktır.

Kapsamlı bir zaman çizelgesi ile tüm dosyalarınızı verimli bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Ancak, Promo.com’da bir bölme aracı ve video filtreleri yoktur. Yalnızca eksiksiz bir sunum oluşturmak için videoları, müziği ve metni birleştirmenize yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır.

Bu, reklam oluşturma sürecini dönüştürmek isteyen küçük işletme sahipleri için harika bir araçtır. Ücretsiz stok medyayı kullanarak pazarlama reklamları oluşturmak istiyorsanız, Promo.com arkanızda.

Artıları

 • Basit, gezinmesi kolay kullanıcı arayüzü
 • Reklam oluşturmayı kolaylaştırır
 • Büyük stok medya kütüphanesi

Eksileri

 • Temel pakette ayda yalnızca üç stok ortamı sunulur
 • Sınırlı video düzenleme özellikleri

3. SULAR

SULAR net bir mesaj içeren eksiksiz bir görsel sunum oluşturmak için fotoğrafları, sesleri ve videoları düzenlemenize yardımcı olur. Araç ayrıca videolara otomatik olarak altyazı ekleyebilir. Bu, web’de kolayca bulunamayan gelişmiş uygulamalara sahip, hepsi bir arada bir video düzenleme aracıdır.

Çeviriler, metin animasyonları, tek tıklamayla ses temizleme, yeşil ekran ve diğerleri gibi daha gelişmiş özelliklere sahiptir. Ayrıca, bu araca ister masaüstü ister dizüstü bilgisayarınız olsun, her yerden erişebilirsiniz. Artı, özelliklerde gezinmek oldukça basittir.

VEED’in hem ücretsiz hem de ücretli bir planı vardır. Ücretli plan daha gelişmiş özelliklere sahip olduğundan, daha karmaşık video içeriğiyle uğraşıyorsanız bunu tercih edebilirsiniz.

Artıları

 • Videonuzu tüm sosyal platformlara uyacak şekilde yeniden boyutlandırabilme
 • Kayıt, düzenleme, kaydetme ve paylaşma için tek adres
 • Kapsamlı ses efektleri, hazır medya, video şablonları ve video görüntüleri kitaplığı
 • Otomatik çeviriler ve altyazılar içerir

Eksileri

 • Mobil uygulama eksikliği
 • Hacimli içerik üretimi için uygun değil

4.Adobe Express

Adobe Ekspres size rehberlik edecek binlerce şablondan oluşan bir kitaplığa sahip popüler bir video düzenleme aracıdır. Slayt biçiminde profesyonel videolar oluşturmak istiyorsanız, Adobe Express ihtiyaçlarınızı karşılar.

Pek çok süslü video düzenleme özelliği olmamasına rağmen, bu mükemmel bir iMovie alternatifidir. Hedef kitlenizin ilgisini çekecek kaliteli içerik oluşturmak için bir araya getirebileceğiniz kapsamlı bir stok medya ve simgeler listesine erişmenizi sağlar.

Ancak, Adobe Express özelleştirme açısından sınırlıdır. Araç yalnızca videoyu geniş ekran veya kare olarak yeniden boyutlandırmanıza izin verir. Düzenleyici zaman çizelgesi olmadığı için ekranda sunulan öğeleri düzenleyemezsiniz. Bu, nesneleri video boyunca taşımanızı zorlaştırır.

Bu araç tamamen ücretsizdir. Herhangi bir gelişmiş ücretli paketi yoktur. Ayrıca sadece web tarayıcısında kullanılmaktadır ve henüz bir mobil uygulaması bulunmamaktadır.

Artıları

 • Kapsamlı bir ücretsiz ortam kitaplığına erişim
 • Slayt şeklinde video sunumları oluşturabilme
 • tarayıcıda mevcut

Eksileri

 • Sınırlı video düzenleme özellikleri
 • Editör zaman çizelgesi yok
 • Video filtreleri yok

Bu iMovie Alternatifleriyle Video Düzenleme ve Oluşturma Uzmanlığınızı Dönüştürün

iMovie, içerik oluşturucular için harika bir video düzenleme aracıdır. Ancak, bu iMovie alternatifleri çok daha fazlasını yapmanıza yardımcı olabilir. İhtiyacınız olan tek şey, aklınızda net bir hedef ve bunu başarmanıza yardımcı olabilecek bir araç belirlemek. Sonuç olarak, yukarıda paylaşılan araçlar, içerik oluşturma alanında ezber bozan araçlardır.

Video düzenleme için yukarıda belirtilen araçlardan herhangi birini hiç kullandınız mı? Eğer öyleyse, deneyiminiz nasıldı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bilelim.

Teknory