En İyi Instagram Makaraları Çevrimiçi Düzenleyici

Çarpıcı Instagram Makaraları oluşturmak için profesyonel bir video düzenleyici olmanıza gerek yok. Çevrimiçi düzenleyiciler, vücudunuzda yaratıcı bir kemik olmasa bile harika videolar ve profesyonel düzeyde Reels oluşturmanıza yardımcı olabilir. En iyi yanı, zorlu yazılımları indirmeniz veya saatlerce süren eğitimlerden geçmeniz gerekmemesidir. Bu makale, Instagram Reels için en popüler ve etkili çevrimiçi editörlere bir göz atacaktır. […]

En İyi Instagram Makaraları Çevrimiçi Düzenleyici

Çarpıcı Instagram Makaraları oluşturmak için profesyonel bir video düzenleyici olmanıza gerek yok. Çevrimiçi düzenleyiciler, vücudunuzda yaratıcı bir kemik olmasa bile harika videolar ve profesyonel düzeyde Reels oluşturmanıza yardımcı olabilir.

En iyi yanı, zorlu yazılımları indirmeniz veya saatlerce süren eğitimlerden geçmeniz gerekmemesidir. Bu makale, Instagram Reels için en popüler ve etkili çevrimiçi editörlere bir göz atacaktır.

Canva

Canva profesyonel olmayan editörler için tartışmasız en popüler düzenleme aracıdır. Canva, grafik tasarımcıları arasında daha popülerdir, ancak Instagram Reels’inizi oluşturmanız için de mükemmel bir araç olabilir. Canva ile ilgili en etkileyici şey, arayüzünün aşırı derecede karmaşık olmaması ve araçlar arasında yolunuzu bulmanın oldukça kolay olmasıdır.

Canva ile videolarınızın hedef kitleniz için daha çekici görünmesini sağlamak için metin, katmanlar, çıkartmalar ve animasyonlar ekleyerek Instagram Reel’inizi kolayca düzenleyebilirsiniz. Canva, kullanabileceğiniz stok görseller, videolar ve hatta tüm şablonlardan oluşan ücretsiz bir kitaplık sağladığından, video düzenleme işleminize sıfırdan başlamanız gerekmez. Ayrıca bir video yeniden boyutlandırma aracına sahiptir, böylece videonuzu Instagram dışında başka bir sosyal medya platformu için kullanmaya karar verirseniz kolayca yeniden boyutlandırabilirsiniz.

Canva’nın ücretsiz bir modeli vardır ve ücretsiz kullanım teklifi, başlangıç ​​aşamasında fazlasıyla yeterli olacaktır. Reel oyununuzu hızlandırmaya hazır hissettiğinizde, markanızı daha birleşik hissettiren daha fazla şablon almak için özel uygulamayı indirebilir veya ücretli bir plana geçebilirsiniz. Ayrıca, video formatlarını kaydetme ve dosya indirme ile ilgili kafa karışıklığını ortadan kaldırarak videonuzu sosyal medyada otomatik olarak paylaşmanıza olanak tanır.

Adobe Ekspres

Çoğu video düzenleyici, özellikle Premiere Pro veya daha hafif Premiere Rush uygulamaları olmak üzere Adobe ürünleri olmadan yapamaz. Ancak, oldukça uzun bir öğrenme eğrisine sahip olan ve bir cep telefonu için bile uygun olmayabilecek bağımsız programlardır. Girmek Adobe Ekspres (beta sürümünde), Adobe’nin çevrimiçi öncelikli video düzenleme çözümü.

Express, tam bir uygulamanın tüm özellikleri ve özelliklerine sahip olmasa da, konu Instagram Reels’i düzenlemek olduğunda harika bir seçimdir. Çok sayıda fotoğraf ve video düzenleme aracı sunar ve sürecinize hızlı bir başlangıç ​​yapmak için kullanabileceğiniz çok sayıda varlık ve şablonla birlikte gelir.

Profesyonel olmayanlar için yapıldığından Express, ilk bakışta neredeyse fazla basit görünen kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Ancak, tam olarak aradığınız seçeneği bulmak için menüleri biraz daha derinlemesine incelemeniz gerekebilir.

Premiere Rush’ın minimalist arayüzüne rağmen, Makaralarınızı gerçekten özel kılabilecek çok çeşitli gelişmiş düzenleme araçları sunar. Reels’inizin daha profesyonel görünmesini sağlamak için kolayca video ve ses geçişleri uygulayabilir, renkleri ve pozlamayı ayarlayabilir, metin bindirmeleri ekleyebilir ve hareketli grafikler ve başlıklar ekleyebilirsiniz.

Ek olarak, Express’in videolarınızı öne çıkarabilecek zengin bir öğretici ve yardımcı kılavuzları vardır.

Adobe Express, ücretli planın aylık 9,99 ABD dolarına mal olduğu (yazım sırasında) ücretsiz bir model üzerinde çalışır. Hâlâ beta sürümünde olduğu için zaman içinde gelişmesini bekleyebilirsiniz; katkınız Adobe’nin zaten harika olan bu ürünü geliştirmesi için hayati olabilir.

CapCut

CapCut TikTok’un arkasındaki aynı şirket olan Bytedance tarafından geliştirilmiştir. Instagram Reel’inizi düzenlerken dikkate alınması gereken önemli bir seçenektir. CapCut, video düzenleme deneyiminiz yoksa özellikle yararlıdır.

CapCut’u benzersiz kılan özelliklerden biri, aynı anda birden fazla video ve ses parçasıyla çalışmanıza izin veren çok katmanlı düzenlemesidir. Bu, klipleri katmanlayabileceğiniz, kaplamalar ekleyebileceğiniz ve efektleri senkronize edebileceğiniz anlamına gelir.

CapCut ayrıca Reels’inize ekleyebileceğiniz geniş bir telifsiz müzik parçaları ve ses efektleri kitaplığı sunar. Sesi video kliplerinizle kolayca senkronize edebilir ve Reel’inize daha profesyonel bir görünüm vermek için ses seviyesini ayarlayabilirsiniz. Ayrıca Reel’inize ağır çekim, sıçrama ve hatta animasyonlar gibi çeşitli efektler eklemek için de kullanılır.

Bir tarayıcıda mevcut olmasının yanı sıra, daha fazla özellik için CapCut’u bir uygulama olarak indirebilirsiniz, ancak bu, mobil cihazınız için biraz yorucu olabilir.

Kıskanıyorum (Studio’yu kıskanıyorum)

Mütevazi görünse de, imreniyorum sonuçlar vaat eden bir çevrimiçi video düzenleyiciye sahiptir. Diğer yalnızca çevrimiçi video düzenleyicilere benzer şekilde, siz platforma alışırken biraz tutunma sağlar. Aynı zamanda bir freemium modelinde de çalışır ve bir hesap oluşturmak için kredi kartı bilgilerini vermeniz gerekmez, bu nedenle birdenbire bir abonelik için ücretlendirilmezsiniz.

Düzenleme araçları söz konusu olduğunda, video içi en iyi düzenleme seçeneklerinden bazılarına sahiptir… tabii hesabınız için ödeme yaparsanız. Temel plan üzerinde çalışmak için fazlasıyla yeterli ama bazı sınırlar var. İlk olarak, video 15 dakikadan uzun olamaz (bir Reel için bu önemli değildir). Ancak, ücretsiz plan otomatik olarak, ücretli bir plan olmadan kaldıramayacağınız bir filigran koyar. Ek olarak, dışa aktarma seçenekleriniz çok sınırlıdır, bu nedenle videoyu daha fazla işlenmek üzere başka bir uygulamaya bırakamazsınız.

Bununla birlikte, bazı profesyonel düzeyde düzenleme araçlarıyla oynamak istiyorsanız, invideo’nun kullanımı kolay bir arayüzü, çok sayıda öğreticisi ve mükemmel bir video oluşturmak için ihtiyacınız olandan daha fazlası vardır. En dikkate değer özelliklerden biri, ücretsiz planla sunulan otomatik AI metinden konuşmaya oluşturucudur. Filigranı devre dışı bırakan ve daha fazla özelliğin kilidini açan ücretli bir plan için fiyat noktası, ayda 15 ABD Doları gibi biraz yüksektir, bu nedenle orada uzun süre kalmaya değmeyebilir.

Uygulamalar Çevrimiçi Düzenleyicilerden Daha mı İyi?

Video düzenleme araçlarının çoğuna çevrimiçi, tarayıcı tabanlı bir düzenleyici kullanarak, özel bir uygulama kullanarak veya daha da iyisi bir PC programı kullanarak sahip olabilseniz de, muhtemelen size uzun vadeli daha iyi sonuçlar verecektir.

Canva ve CapCut, parçaları hızlı bir şekilde düzenlemek için harika olsa da, Adobe Premiere Pro, Apple iMovie ve DaVinci gibi tam teşekküllü programların geçmesi gereken çok fazla seçeneği var. Uygulama tarafında, Canva ve CapCut zaten ön plana çıkıyor, ancak FilmoraGo, InShot ve Adobe Premiere Rush da var.

Bununla birlikte, nispeten az düzenlemeye ihtiyacınız varsa ve videolarınıza ev yapımı bir his vermek ve markanızın “filtrelenmemiş” olmasını istiyorsanız, muhtemelen çevrimiçi araçların sunabileceği seçeneklerden fazlasına ihtiyacınız olmayacak.

Makaranızın Profesyonel Görünmesini Sağlayın

Profesyonel görünümlü bir Reel, Instagram’da etkileşim için çok önemlidir. Çevrim içi araçlarla, çektiğiniz hızlı bir videoyu, bütçenizi zorlamadan veya cihazlarınıza zorlu uygulamalar indirmeden hızlıca düzenleyebilirsiniz. Bu seçeneklerin tümü yeni başlayanlar için uygun olsa da, çoğu video düzenleyicinin bunlara alışmadan ve platformdan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı öğrenmeden önce biraz zaman ayırmanızı gerektirdiğini unutmayın.

Makaralarınız için bu editörlerden herhangi birini hiç denediniz mi? Herhangi bir zorluk veya başka öneriniz var mı? Yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow