En İyi Ücretsiz E-posta İstemcileri

E-posta istemcileri, konu e-postalarınıza erişme ve bunları yönetme olduğunda hayatınızı kolaylaştırmak içindir. Düzensiz bir gelen kutusu veya işinize yaramayan bir e-posta platformu işinizi daha da zorlaştırabilir. Daha popüler platformların hayranı olabilirsiniz veya gelen kutunuzu düzenlerken daha fazlasını yapmanızı sağlayan alternatif yazılımları keşfetmek isteyebilirsiniz. Bu makale, şu anda mevcut olan en iyi e-posta istemcilerini inceleyecektir. Microsoft […]

En İyi Ücretsiz E-posta İstemcileri

E-posta istemcileri, konu e-postalarınıza erişme ve bunları yönetme olduğunda hayatınızı kolaylaştırmak içindir. Düzensiz bir gelen kutusu veya işinize yaramayan bir e-posta platformu işinizi daha da zorlaştırabilir. Daha popüler platformların hayranı olabilirsiniz veya gelen kutunuzu düzenlerken daha fazlasını yapmanızı sağlayan alternatif yazılımları keşfetmek isteyebilirsiniz.

Bu makale, şu anda mevcut olan en iyi e-posta istemcilerini inceleyecektir.

Microsoft Outlook

Görünüm Microsoft’tan bir e-posta masaüstü istemcisidir ve hem kişisel hem de ticari kullanım için popüler bir seçimdir. Yirmi yılı aşkın süredir bu e-posta istemcisi, piyasadaki en güvenilir ve verimli e-posta platformlarından biri olmuştur. Günlük iletişiminizi yükselten çeşitli entegrasyonlar sunar. Microsoft eklentileri, gelen kutusu organizasyonunuzun yanı sıra kişileriniz, takviminiz, görevleriniz ve notlarınız hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar.

Kullanımı kolay arabirimiyle Outlook, tercih ettiğiniz temayı ve organizasyon stilini seçmek gibi kişisel özelleştirme sunar.

Artıları

 • Birçok kullanıcı için güvenilir, e-posta istemcisi
 • Microsoft Office ile entegrasyon
 • Birden fazla e-posta hesabı kullanılabilir

Eksileri

Gmail

Bir başka popüler ve yaygın olarak kullanılan e-posta istemcisi, 1,5 milyar kullanıcı, Google’ın Gmail’i gelen kutunuzun basitleştirilmiş, çizgili bir görünümünü sunar. Tüm bunlar, onu ilk kez kullananlar için harika bir seçim haline getiriyor. Diğer Google hizmetleriyle entegredir ve takvim ve doküman düzenleme kullanımı sayesinde organizasyon daha kolay hale gelir.

Gmail size iki faktörlü bir kimlik doğrulama ve spam engelleme sunarak gelen kutunuzu istenmeyen iletilerden arındırır. Birincil, Sosyal ve Yükseltme gibi kategorilere sahip otomatik düzenleme stili, sizin için önemli olan şeylere odaklanmayı kolaylaştırır.

Artıları

 • Ücretsiz ve kullanımı kolay
 • Spam koruması
 • Diğer Google hizmetleriyle entegre

Eksileri

eM İstemcisi

Yukarıda listelenen e-posta istemcilerine benzer işlevlere sahip, eM İstemcisi uygulamanın görünümünün mükemmel bir şekilde özelleştirilmesini sağlar. Günlük iş yükünüzü yönetmenize yardımcı olan, kullanıcı dostu bir alternatif olarak tasarlanmış çok platformlu bir e-posta hizmetidir. E-postalar için standart işlevlere sahip olmanın yanı sıra, takviminize, toplantılarınıza, etkinliklerinize, notlarınıza ve kişilerinize hakim olabilirsiniz.

eM Client, e-posta şifreleme için PGP teknolojisi sunarak iletişiminizi daha güvenli hale getirir. Google Workspace, Outlook, iCloud ve daha birçok e-posta hizmetiyle uyumludur. eM İstemcisi, iletişiminizi daha hızlı ve daha kolay hale getiren mesaj içi çeviri ve sohbet gibi özelliklere sahiptir.

Artıları

 • Üçüncü taraf entegrasyonu
 • Son derece özelleştirilebilir
 • Metin çevirisi

Eksileri

Yahoo e

Yahoo e kullanıcılarına bir terabayt alan sunarak, tüm e-postalarınızı tek bir yerde saklamanıza ve depolama alanının bitmesinden endişe etmenize gerek kalmaz. Kullanıcı dostudur, etiketleri ve arama filtreleri vardır. Bu, belgeleri ve ekleri saklama, bir takvim ve bir kişi listesi gibi birçok genel özelliğin yanı sıra paket teslimat takibi ve seyahat onayı gibi bazı benzersiz seçenekleri içerir.

Basit ve güvenilir bir e-posta hizmeti arıyorsanız, depolama söz konusu olduğunda temelde hiçbir sınırlaması yoktur, Yahoo Mail ihtiyacınız olan şey olabilir.

Artıları

 • Bol miktarda ücretsiz depolama alanı
 • Ücretsiz ve kullanımı kolay
 • Seyahat onayı, paket takibi gibi ek özellikler

Eksileri

 • Dosyaların çevrimiçi önizlemesini desteklemiyor

yıldırım kuşu

Mozilla’nın e-posta istemcisi, yıldırım kuşu, e-postayı kolaylaştırmayı hedefliyor. Özellikleri, diğer e-posta hizmetlerinin gereksiz karmaşıklığı olmadan deneyiminizi daha hızlı ve daha güvenli hale getirir. Thunderbird, verilerinizi güvende ve gizli tutmak amacıyla yerleşik Do Not Track seçeneği ve uzaktan içerik engelleme gibi birçok seçeneğe sahiptir.

Eklentiler ve temalarla son derece özelleştirilebilir, gelen kutunuzu daha kişisel hale getirir. Mozilla Thunderbird’ün bir başka yararlı özelliği de ek hatırlatıcısıdır, bu nedenle e-posta gönderirken dosyalarınızı unutma konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Artıları

 • Son derece özelleştirilebilir
 • Ek hatırlatıcı
 • Kolay e-posta yönetimi

Eksileri

Microsoft Mail ve Takvim

Microsoft Mail ve Takvim önceki sürümlerinden geliştirilmiş, Outlook’a basit ve hafif bir alternatiftir. Eskiden Windows Mail olarak bilinen, popüler Windows işletim sisteminin kullanıcıları için geliştirilmiştir. Temel olarak kişisel kullanım amaçlıdır ve Yahoo, iCloud ve Gmail gibi diğer e-posta hizmetleriyle birlikte kullanılabilir. Bu, özellikle farklı e-posta platformlarından birkaç hesabınız varsa yararlı olabilir.

Uygulamanın arayüzü minimaldir ve kullanımı kolaydır, Yapılacaklar listesi ile takvimi entegre eder, böylece tek bir yerde düzenli kalabilirsiniz.

Artıları

 • Windows uygulamalarıyla entegre
 • Basit ve kullanımı kolay
 • Birkaç hesabı etkinleştirir

Eksileri

 • Yalnızca Windows kullanıcıları tarafından kullanılabilir

Başak

Başak katı e-posta görgü kurallarını ve formalitelerini ortadan kaldırmayı amaçlayan, yeniden bir insan gibi iletişim kurmanıza izin veren, sohbete dayalı bir e-posta platformudur. WhatsApp gibi diğer sohbet uygulamalarına benzer şekilde Spike, e-postalarınızın kafa karıştırıcı başlıklar olmadan sorunsuz çalışmasını sağlar. Daha akıllı gelen kutusu dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırır, böylece düşük öncelikli mesajları bir kenara bırakarak daha önemli e-postalara odaklanmaya devam edebilirsiniz.

Spike, standart notlar ve takvim eklentilerinin yanı sıra sesli mesajlar, görüntülü toplantılar ve sohbet gibi yeni iletişim araçları sunar.

Artıları

 • Kullanıcı dostu arayüz
 • Öncelikli e-postalar için gelen kutusu filtreleme
 • Sesli mesajlaşma ve görüntülü aramalar

Eksileri

 • Sadece iki hesap için ücretsiz

posta kuşu

posta kuşu özelleştirilmiş bir gelen kutusuna ve sezgisel bir kullanıcı arayüzüne öncelik veren bir e-posta istemcisidir. Tüm e-posta hesaplarınızı ve kişilerinizi tek bir gelen kutusunda senkronize etmenize olanak tanır. Tonlarca temanın yanı sıra Facebook, Twitter, WhatsApp, Google Takvim vb. yerleşik uygulamalarla özelleştirme sunar.

Mailbird, öncelikli e-postalara odaklandığınızdan emin olarak mesajları sonraya ertelemenizi sağlar. Yanıtlama, iletme, arşivleme ve diğer eylemler için sezgisel klavye kısayollarının yanı sıra güçlü bir ek bulucuya sahiptir.

Artıları

 • Son derece özelleştirilebilir
 • Uygulama entegrasyonu
 • Erteleme seçeneği, ek bulucu vb. gibi kullanışlı eklentiler.

Eksileri

mürekkepli

mürekkepli güvenliğe odaklanan bir kimlik avına karşı e-posta istemcisidir. E-posta deneyiminizin daha güvenli ve özel olmasını sağlamak için AI ve makine öğrenimi mekanizmalarını kullanır. Inky’nin ana amacı, taklitçileri, kimlik avı girişimlerini ve fidye yazılımı saldırılarını engellemektir. Bu e-posta istemcisinin teknolojisi, kimlik avı girişimlerini tanımak için hem dahili hem de harici e-postaları okur. Gelen kutunuzu güvende tutmak için bir e-postayı karantinaya almak veya bağlantıları devre dışı bırakarak teslim etmek gibi yöntemler kullanır.

Ana odak noktanız gelen kutunuzun korunmasıysa, bu harika bir seçenektir.

Artıları

 • Gelen kutunuzun güvenliğini sağlamayı amaçlar
 • Saldırıları engellemek için AI kullanır
 • Hem dahili hem de harici e-postalar korunur

Eksileri

Sizin İçin Neyin İşe Yaradığını Seçmek

Gelen kutunuzun doluluğuna ayak uydurmakta zorlanıyorsanız ve e-posta hizmetinizi değiştirmeyi düşünüyorsanız, bu e-posta istemcileri sorunlarınız için çözümler sunar. Temel endişeleriniz ister verilerinizin daha iyi organize edilmesi, güvenliği ve korunması, isterse yalnızca e-postanızı daha özelleştirilmiş hale getirmek olsun, farklı seçenekleri keşfedebilirsiniz.

Hangi e-posta istemcisini kullanıyorsunuz? Hiç sorun yaşadınız mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory