Grubhub’da Nakit Ödeme Nasıl Yapılır?

GrubHub, nakit ödeme yapmanıza izin veren birkaç çevrimiçi teslimat hizmetinden biridir. Bu kadar çok yönlü ve çekici bir seçenek olmasının nedenlerinden sadece biri budur. Kredi kartı bilgilerinizi çevrimiçi bir uygulamaya aktarma konusunda endişeleriniz varsa endişelenmeyin çünkü bazı Grubhub restoranları nakit ödeme seçeneği sunar. Nadir, ama hala var. Bu deneme yanılma yöntemini kullanmak sabır ve zaman […]

Grubhub’da Nakit Ödeme Nasıl Yapılır?

GrubHub, nakit ödeme yapmanıza izin veren birkaç çevrimiçi teslimat hizmetinden biridir. Bu kadar çok yönlü ve çekici bir seçenek olmasının nedenlerinden sadece biri budur. Kredi kartı bilgilerinizi çevrimiçi bir uygulamaya aktarma konusunda endişeleriniz varsa endişelenmeyin çünkü bazı Grubhub restoranları nakit ödeme seçeneği sunar. Nadir, ama hala var. Bu deneme yanılma yöntemini kullanmak sabır ve zaman gerektirir, ancak buna değer olabilir. Gelecekte kullanmak üzere Grubhub aracılığıyla kimin nakit kabul ettiğini öğrenmek için önceden deneyin.

nasıl yapılır?”/>

Not: Tüm restoranlar Grubhub aracılığıyla nakit ödeme kabul etmez ve bölgenizde hiç restoran olmayabilir. Ödeme sırasında nakit paranın bir seçenek olup olmadığını görmek için her birini denemelisiniz. Ancak, hangilerinin nakit kabul ettiğini öğrendikten sonra, bunları tekrar tekrar kullanabilirsiniz.

Bu makale, GrubHub’daki tüm sipariş sürecini ve hem nakit hem de diğer ödeme yöntemleriyle nasıl ödeme yapabileceğinizi açıklamaktadır.

GrubHub Hesabı Kurma

GrubHub’da sipariş vermek ve nakit ödeme yapmak için bir hesabınızın olması gerekir. Kayıtlı kullanıcılar için makalenin bir sonraki bölümüne geçin. GrubHub’a kaydolmamış olanlar için aşağıdaki okumaya devam edin.

 1. Başlat GrubHub web sitesi veya adanmış Grubhub Android veya Grubhub iOS bir hesap oluşturmak için uygulamayı seçin, ardından Kayıt olmak seçenek.
 2. Seçmek Hesabını oluştur Ekranın alt kısmında
 3. Kimlik bilgilerinizi (ad, e-posta ve şifre) girebilir veya Google veya Facebook üzerinden oturum açabilirsiniz.
 4. Seçmek Hesabını oluştur gerekli tüm bilgileri girdiğinizde bir kez daha.

GrubHub’da Nakitle Nasıl Ödeme Yapılır?

Nakit, GrubHub’da bulunan birçok ödeme seçeneğinden biridir ve bu, bazı yiyecek dağıtım hizmetlerinin sunmadığı güzel bir özelliktir. Sadece tüm restoranların Grubhub’da nakit para kabul etmediğini ve bölgenizde buna sahip olmayabileceğinizi unutmayın.

 1. Başlat GrubHub uygulamasını iOS veya Android’de kullanın veya web sitesini bir tarayıcıda ziyaret edin.
 2. Web sitesinde veya uygulamada hesabınıza giriş yapın.
 3. Android veya iOS uygulaması için uygun adres bilgilerini girin veya Google Konumu. Tarayıcılarda posta kodunuzu veya adresinizi kullanabilirsiniz. Posta kodu yalnızca yerel restoranları gösterir. Adres daha fazla seçenek listeler, ancak buna uzak konumlar da dahildir.
 4. Açılır listeden doğru adresi seçin.
 5. Restoran listesi görüntülendiğinde, istenirse, Düzenlemek veya filtre seçenek. gibi bir terim bile girebilirsiniz. Pizza veya yedekler içinde arama çubuğu. Bazıları yarım saatten fazla uzakta olabileceğinden konumlara dikkat edin. Ayrıca, ihtiyacınız olan seçeneği (teslimat veya teslim alma) sunduklarından emin olun.
 6. Bir restoran seçtikten sonra menüsü açılır. Beğendiğiniz bazı yiyecekleri bulun ve mevcut seçeneklerinizi seçin.
 7. Özelleştirmelerle işiniz bittiğinde, tıklayın Sepete Ekle: $$$ (altta) sepetinize eklemek için.
 8. Menü yeniden görünür. Ek menü öğeleri seçin ve bunları da özelleştirin. Hazır olduğunuzda, üzerine dokunun veya tıklayın Siparişi görüntüle tüm öğeleri gözden geçirmek için
 9. Bir öğeyi kaldırmak veya değiştirmek için mobil uygulamayı kullanırken parmağınızı öğenin üzerinde basılı tutun veya web sitesini kullanırken öğeye tıklayın ve ardından öğesini seçin. Düzenlemek veya Silmek Açılan seçeneklerden.
 10. Siparişinizi tamamladığınızda, simgesine dokunun. Çıkışa doğru devam et web sitesinde veya iPhone/Android mobil uygulamasında.
 11. önceden doldurulduğunu onaylayın İstenirse Telefon Numaranızı adlandırın ve yazın, ardından Adrese devam et’e tıklayın veya dokunun.
 12. Adresinizi onaylayın, ardından web sitesinde Siparişinizi İnceleyin ve Yerleştirin’i veya iOS/Android uygulamasında Siparişi İnceleyin’i seçin.
 13. Sipariş inceleme ekranında ad, adres, sipariş vb. dahil olmak üzere görüntülenen tüm bilgileri onaylayın. Daha fazlasını görmek için yukarı kaydırın.
 14. İçinde Ödeme sipariş inceleme ekranının bölümünde, simgesine tıklayın veya dokunun. açılır simge ödeme yöntemini değiştirmek için.
 15. Seçmek Peşin, mümkün ise. Ödeme bölümündeki açılır listede nakit seçeneği görünmüyorsa farklı bir ödeme yöntemi seçin veya siparişi iptal edin.
 16. Nakit ödemeler için, şuraya kaydedildiğini onaylayın: Ödemeniz bölümünü seçin ve ardından Teslimat siparişinizi verin: $$$ Mobil uygulamada veya Siparişinizi internet sitesinde. Nakit seçeneğinin kullanılabilirliği restoran tarafından belirlenir.

Nakit ödeme seçeneği varsa, bunu ekranda göreceksiniz. Daha önce de belirtildiği gibi, sipariş verdiğiniz restoranın nakit ödeme kabul edeceği garanti edilmez. Muhtemelen, restoran Grubhub aracılığıyla nakit paraya izin vermiyor. Ancak ön ödemeli bir Visa kartı veya benzeri bir kart girebilir ve bunu ödeme seçeneğiniz olarak kullanabilirsiniz.

Neden Çoğu Restoran Nakit Kabul Etmiyor?

Bazı yerler hala GrubHub aracılığıyla nakit çekse de çoğu almıyor. Bu kararın arkasındaki mantık oldukça basit. Parayla ödeme yapmak işleri karmaşıklaştırır. GrubHub kuryesi parayı sizden alıp restorana vermek zorundadır.

Bunu yapmak, yolculuklarına daha fazla mesafe katar, yolculuk boyunca daha fazla zaman alır ve restorana sizin veya teslimat sürücüsünün ödeme yapacağına dair bir garanti vermez. Müşteri için daha uygun olsa bile çoğu restoranın bunu kabul etmeyeceği mantıklı.

Belirtildiği gibi GrubHub, nakit ödeme kabul eden ender teslimat hizmetlerinden biridir. Rekabetin çoğu doğrudan reddediyor (Instacart, Postmates, Uber Eats, DoorDash ve diğerleri).

GrubHub ayrıca kredi ve banka kartları, PayPal, Apple Pay, eGift ve Android Pay gibi diğer birçok ödeme seçeneğini de kabul eder. Sipariş verdiğiniz restoran nakit almıyorsa bunlar harika bir alternatif.

Her Zaman Nakitle Bahşiş Verebilirsiniz

İyi haber şu ki, GrubHub kuryenize her zaman nakit bahşiş verebilirsiniz. Bu insanlar öncelikle bahşiş için çalışıyorlar ve önlerine çıkan her şeyi takdir edecekler. Bu nedenle, hizmetten memnun kalırsanız cömert bir bahşiş bırakmayı deneyin.

İsterseniz GrubHub uygulaması aracılığıyla bahşiş verebilirsiniz, ancak sipariş için nakit ödeme yapıyorsanız bu pek mantıklı değil. Her neyse, bahşiş vermek sizin kişisel seçiminizdir, bu yüzden size bırakıyoruz.

GrubHub Nakit Ödeme <a href=nasıl yapılır?” class=”wp-image-172391″ data-recalc-dims=”1″/>

Bitirirken, bazı insanlar nakit paranın hala üstün olduğu gerçeğini inkar etmeye çalışıyor. Elbette, artık Bitcoin’e ve diğer birçok modern ödeme yöntemine sahibiz, ancak hiçbir şey kağıt faturaların yerini tutamaz. Nakit paradan daha iyi olan tek şey altındır çünkü değeri kalıcıdır.

Yine de kendimizi kaptırmayalım. Nakite bağlı kalmak istemenizin bir nedeni var mı? Daha uygun buluyor musunuz? Tüm çevrimiçi teslimat hizmetleri parayı kabul etmeli mi? Bunları ve diğer ilgili konuları aşağıdaki yorumlar bölümünde tartışmaktan çekinmeyin.

Grubhub Nakit SSS

Grubhub’da hangi restoranların nakit para aldığını nasıl öğrenebilirim?

Ne yazık ki GrubHub, şirketin hangi ödeme yöntemlerini kabul ettiğini görmeyi kolaylaştırmıyor. Tek resmi seçenek, sepetinizi yüklemek ve hangi ödeme yöntemlerinin görüntülendiğini görmek. Ancak incelemelere de göz atabilirsiniz. Çantayı kontrol etmek muhtemelen daha hızlı olsa da, ödeme seçeneğini gösteren bir şey görebilirsiniz.

Grubhub’da nakit ödeme seçeneği görmüyorum; Neden?

Seçenek nakit olarak görünmüyorsa, restoran seçeneği sunmaz. Tabii ki, her zaman doğrudan restoranı arayabilir ve nakit ödeme yapabileceğiniz herhangi bir teslimat hizmeti sunup sunmadıklarını öğrenebilirsiniz. Bu günlerde nakit seçeneği, küçük işletmeler ve Grubhub sürücüleri için oldukça riskli.

Neden teslimat şoförü restorana ödeme yapamıyor ve ben şoföre geri ödeyemiyorum?

Bunun, teslimat görevlisini birinin siparişi için ödeme yapma riskine sokmasının yanı sıra, onları güvenli olmayabilecek nakit taşımaya da zorlar. Grubhub’ın resmi politikası, hiçbir sürücünün bir müşterinin siparişi için ödeme yapamayacağını ve öderlerse kesinlikle geri ödenmeyeceğini belirtir.

Teknory