Eski Bir Samsung Telefonu Akıllı Ev Sensörü Olarak Kullanma

Samsung’un Evde Galaxy İleri Dönüşüm Programı, eski Galaxy akıllı telefonlarını ev için Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları olarak yeniden kullanmak amacıyla 2021’de başlatıldı (üzerinden Samsung Haber Odası). Sahipleri, eski telefonların bir çekmecede toz toplamasına veya sürekli artan elektronik atık yığınına katkıda bulunmasına izin vermek yerine, onları otomatik iç mekan aydınlatma sistemi veya evcil hayvan/bebek monitörü gibi […]

Eski Bir Samsung Telefonu Akıllı Ev Sensörü Olarak Kullanma

Samsung’un Evde Galaxy İleri Dönüşüm Programı, eski Galaxy akıllı telefonlarını ev için Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları olarak yeniden kullanmak amacıyla 2021’de başlatıldı (üzerinden Samsung Haber Odası). Sahipleri, eski telefonların bir çekmecede toz toplamasına veya sürekli artan elektronik atık yığınına katkıda bulunmasına izin vermek yerine, onları otomatik iç mekan aydınlatma sistemi veya evcil hayvan/bebek monitörü gibi kullanışlı cihazlara dönüştürebilir. Bu şekilde, çevreye yardımcı olurken telefonlarından en iyi şekilde yararlanabilirler. Göre SmartThings, ileri dönüşüm özelliği, Android 8.1 ve sonraki sürümleri çalıştıran ve 2018’den itibaren piyasaya sürülen belirli modellerle sınırlıdır. Buna Galaxy S9’daki tüm S modelleri, Note9’daki tüm Note modelleri ve tüm Z serisi dahildir.

Telefonları akıllı ev cihazlarına dönüştürmek için iki basit uygulamaya ihtiyacınız var: Galaxy Upcycle ve SmartThings. Bu uygulamalar, eski telefonun yerleşik ışık ve ses sensörlerini özel amacınız için kullanmanıza olanak tanır. Işık sensörü, ortam ışık seviyelerini ölçmek için kullanılırken, ses sensörü beş sesi algılar ve kaydeder: havlama, miyavlama, bebek ağlaması, çarpma ve cam kırılması. Eski telefonunuz, bu tür sesleri her duyduğunda mevcut telefonunuza bir bildirim gönderecektir.

İşte eski Samsung telefonunuzu bu sensörlerden birine dönüştürmek için yapmanız gerekenler.

Teknory