Evrensel Uzaktan Kumandayı Talimatlar Olmadan Programlama

a programlama talimatları evrensel uzaktan kontrol, çok sayıda üretici için yüzlerce kodla gelir ve bu, cihazları uzaktan kumandayla senkronize etmeyi çok daha kolaylaştırır. Ancak talimatlarınızı kaybettiyseniz veya almadıysanız endişelenmenize gerek yok. Evrensel uzaktan kumandalar, veritabanlarında bu kodları arayabilir ve ardından DVD oynatıcılar veya VCR’ler gibi diğer cihazlarla senkronize olabilir. Tabii ki, kodları her zaman cihaz […]

Evrensel Uzaktan Kumandayı Talimatlar Olmadan Programlama

a programlama talimatları evrensel uzaktan kontrol, çok sayıda üretici için yüzlerce kodla gelir ve bu, cihazları uzaktan kumandayla senkronize etmeyi çok daha kolaylaştırır. Ancak talimatlarınızı kaybettiyseniz veya almadıysanız endişelenmenize gerek yok.

Evrensel uzaktan kumandalar, veritabanlarında bu kodları arayabilir ve ardından DVD oynatıcılar veya VCR’ler gibi diğer cihazlarla senkronize olabilir. Tabii ki, kodları her zaman cihaz tipine ve markasına göre çevrimiçi olarak arayabilirsiniz.

Evrensel uzaktan kumandalarınızı talimatlar olmadan programlamanın çeşitli yollarını görmek için okumaya devam edin.

Başlarken

Evrensel uzaktan kumandanızı programlamaya başlamadan önce, pillerin doğru takıldığından emin olun ve mümkün olduğunca taze. Bir düğmeye bastığınızda, uzaktan kumanda bir şekilde yanmalıdır, ancak yine de zayıf olabilir. Bu nedenle mevcut pilleri değiştirmek en iyisidir ve uzak LED’leri veya düğmeleri yaktıklarını varsayarak eski pilleri her zaman yedek olarak tutabilirsiniz. Zayıf piller, uzaktan kumandanın gönderdiği sinyali etkileyebilir ve değerli zamanınızı siz farkında olmadan boşa harcayabilir.

Saniye, evrensel uzaktan kumandanız ile programlamak istediğiniz cihaz arasında doğrudan bir bağlantı kurabildiğinizden emin olun.. Daha yakın daha iyidir. Önünüze bir şey çıkarsa (kediniz, çocuğunuz ve hatta bir nesne) ve süreç kesintiye uğrarsa, muhtemelen en baştan başlamanız gerekecektir.

Uzaktan Kumandalar Nasıl Çalışır?

Programlama sürecini daha iyi anlamak için evrensel uzaktan kumandanızın programladığı cihazla tam olarak nasıl iletişim kurduğunu anlamak önemlidir.

Uzaktan kumandanızdaki bir düğmeye her bastığınızda, uzaktan kumandanın devre kartından diğer cihaza giden bir sinyali etkinleştirir. Temel olarak, TV’nize ne yapması gerektiğini söyleyen bir komut kodu gönderir. Bu genellikle kızılötesi bir sinyaldir, dolayısıyla diğer cihazın otuz metre yakınında ve görüş alanı içinde olmanız gerekir.

Standart uzaktan kumandaların aksine, Evrensel uzaktan kumandalar daha geniş bir uyumluluk aralığına sahiptir, bu nedenle birden fazla cihazla kullanılabilirler. Bu uzaktan kumandalardan birini programlamak için, uzaktan kumandayı TV’nizle (veya başka bir cihazla) senkronize etmek için bir dizi düğmeye basmanız gerekir.

Genel olarak, bu kodlar sayısaldır, ancak bazen başka düğmelerin bir dizisidir. Uygun sıralama başlatıldığında, uzaktan kumandanız diğer cihaza komutlar göndererek ona eşleştirmek istediğini bildirir. Her alıcı cihazın kabul edeceği belirli bir sırası vardır, bu da uzaktan kumandanızı eşleştirmeyi oldukça zorlaştırabilir. Ama merak etmeyin; nasıl yapacağınızı aşağıda göstereceğiz.

Evrensel Uzaktan Kumanda Nasıl Programlanır

TV’ler ve VCR’lerden kablo kutuları, ev sineması alıcıları ve Blu-ray/DVD oynatıcılara kadar pek çok cihazı çalıştırmak için evrensel bir uzaktan kumanda kullanabilirsiniz. Programlama birçok durumda oldukça zaman alabilir, ancak bunu yapmanın bazı etkili yolları aşağıda verilmiştir.

Yöntem 1: Evrensel Uzaktan Kumanda Talimatları Kılavuzu

Bu seçenek açık görünebilir, ancak yine de bahsetmek önemlidir. Uzaktan kumandanın talimatlarına veya programlama kılavuzuna sahipseniz, onu çalışır duruma getirmenin en hızlı yolu budur. Programlama talimatları, çeşitli markalı cihazlar için kod gruplarını gösterecektir.Sony, Magnavox ve Apex DVD oynatıcılar gibi. Sadece kod girme talimatlarını takip edin ve uzaktan kumandanız hemen hazır olsun.

Talimatlar, kodları girmenin yanı sıra, evrensel uzaktan kumandanızı onlar olmadan programlamanıza yardımcı olacaktır. Bu senaryo, kılavuzda listelenmeyen her şeyi kapsar. Listelenen kodlar, amaçlanan cihaz için çalışmıyorsa da kullanışlıdır; bu, kodlar modele değil markaya dayalı olduğu için ara sıra meydana gelir.

Kılavuzun fiziksel bir kopyasına sahip değilseniz, muhtemelen çevrimiçi olarak ücretsiz olarak bulabilirsiniz. Sadece uzaktan kumandanın üreticisini arayın ve kılavuzun dijital bir versiyonunu arayın. Ardından, ileride başvurmak üzere yer imlerine ekleyebilir veya kağıt kopyasını tercih ederseniz yazdırabilirsiniz.

Yöntem 2: Kodu Bulmak için İnterneti Kullanın

Yönergeler olmadan evrensel bir uzaktan kumanda nasıl programlanır

Bu cihaz kodu bulucu web sitesi istersen işine yarayabilir bir RCA uzaktan kumandasının kodlarını bulun kontrol etmek istediğiniz cihaza göre. Diğer markalı uzaktan kumandalar, ilgili kılavuzu veya kod listesini bulmak için internette aranabilir. Bazı şirketler çoklu uzak kod listeleri sunarken, diğerleri yalnızca modele özel kodlar sağlar. Genellikle denenecek birden fazla kod vardır. Olası kodların listesine sahip olduğunuzda, bunları çevrimiçi talimatlara göre teker teker manuel olarak girebilirsiniz.

Kodları manuel olarak girmenin yanı sıra talimatlar, tıpkı orijinal kılavuzda olduğu gibi uzaktan kumandayı kodlar olmadan nasıl programlayacağınızı gösterecektir. Orijinal kılavuzun çevrimiçi versiyonuna bile sahip olabilirsiniz, ancak Web’de genellikle varyasyonlar ve güncellenmiş talimatlar bulunur.

Yöntem 3: Uzaktan Kumandayı Kontrol Edin

Uzak üreticiler, insanların artık ihtiyaç duymayacaklarını düşündüklerinde talimatları kolayca kaybedebileceklerini veya basitçe atabileceklerini anlıyor. Bununla birlikte, süper hızlı parmaklarınız yoksa veya bazen işe yarayan “tek pil çıkışı/tek pil girişi yöntemini kullanmıyorsanız, bir uzaktan kumandadaki pilleri değiştirmek genellikle kodları varsayılan ayarlara sıfırlar. Her durumda, birçok uzaktan kumandanın arkasında hızlı başvuru talimatları bulunur.

Yöntem 4- Otomatik Kod Aramayı Kullan

evrensel bir uzaktan kumanda programlayın

Cihazınızın kodlarını çevrimiçi olarak bulamamanız durumunda, yukarıda 1. ve 2. seçeneklerde bahsettiğimiz ancak ayrıntıya girmeden otomatik kod arama seçeneğini kullanabilirsiniz. Evrensel uzaktan kumandalar, birçok cihaz için kod içeren bir veritabanına sahiptir. Talimatlar, kodların otomatik olarak nasıl taranacağını açıklar.

Alternatif yöntemler

Daha pahalı evrensel uzaktan kumandalar söz konusu olduğunda, PC’yi ses dalgalarıyla veya bir USB bağlantısıyla kullanmak gibi ek programlama yöntemleri sunabilirler. Ayrıca, bazı uzaktan kumandalarda otomatik öğrenme teknolojisi bulunur. Bir kez daha, özellikler ve programlama detayları kılavuzda.

Hangi uzaktan kumandaya sahip olursanız olun, bir çözüm bulamıyorsanız aşağıda açıklanan seçenekleri değerlendirin.

Evrensel Uzaktan Kumanda Kurmanın Doğru Yolu Nedir?

Cihaz kodlarını girme talimatları yukarıda belirtilmiştir, ancak burada bir uzaktan kumandayı programlamanın en yaygın yolları verilmiştir.

  • Ortak yöntem #1: cihaz tuşu birkaç saniye ve listelenen ilk kodu girin.
  • Ortak yöntem #2: Şunu tut LED yanıp sönene kadar güç düğmesi ve cihaz tuşuna, ardından ilk koda basın.
  • Yaygın yöntem #3: LED birkaç kez yanıp sönene kadar cihaz tuşuna basın. Ardından tuşu bırakın ve ilk kodu girin.
  • Ortak yöntem #4: güç düğmesi ve cihaz tuşu aynı anda LED yanıp sönene veya yanık kalana kadar, ardından bırakın ve art arda güç tuşuna baş cihaz açılana veya kapanana kadar, ardından ayarı kaydetmek için cihaz tuşuna (bazen durdur düğmesi) basın.
  • Ortak yöntem #5: LED yanık kalana kadar cihaz düğmesine. Düğmeyi bırakın ve devam edin kanal açma veya ses açma düğmesine art arda basın Cihaz açılana veya kapanana kadar. Ardından, ayarınızı kaydetmek için cihaz tuşuna veya durdur düğmesine basın.

Özel uzaktan kumandanız için talimatlar size doğru prosedürü söyleyecektir.

Teknory