Beğendiğiniz Instagram Hikayelerini Nasıl Görüntüleyebilirsiniz?

Instagram hikayeleri, etkileşimi artırmak ve takipçilere sahne arkası veya kendiliğinden içerik sağlamak için başvurulacak yöntem haline geldi. Instagram, hikayelere beğeni eklediğinden beri, kullanıcılar hikayelerin bir gün sonra kaybolması nedeniyle özelliğin herhangi bir şey yapıp yapmadığını merak ettiler. Hikayeler mevcut olduğu sürece, onları gönderilere benzer şekilde beğenebilirsiniz. Ancak, silindikten sonra beğendiğiniz hikayeleri gözden geçiremezsiniz. İşte bilmeniz […]

Beğendiğiniz Instagram Hikayelerini Nasıl Görüntüleyebilirsiniz?

Instagram hikayeleri, etkileşimi artırmak ve takipçilere sahne arkası veya kendiliğinden içerik sağlamak için başvurulacak yöntem haline geldi. Instagram, hikayelere beğeni eklediğinden beri, kullanıcılar hikayelerin bir gün sonra kaybolması nedeniyle özelliğin herhangi bir şey yapıp yapmadığını merak ettiler.

Hikayeler mevcut olduğu sürece, onları gönderilere benzer şekilde beğenebilirsiniz. Ancak, silindikten sonra beğendiğiniz hikayeleri gözden geçiremezsiniz. İşte bilmeniz gereken her şey.

Beğendiğiniz Instagram Hikayelerini Nasıl Görebilirsiniz?

Hikayeler, daha önce izlemiş olsanız da, Instagram ana menünüzün üst kısmında görünür. Diğer kullanıcıların hikayelerini inceleyebilir ve onlara beğeni verebilirsiniz.

Şu anda mevcut olan diğer kişilerin hikayelerine verdiğiniz beğenileri tekrar ziyaret etmek için şu adımları izleyebilirsiniz:

 1. Instagram akışınızı açın.
 2. Tüm hikayeleri içeren üst çubukta kaydırın. Okunmamış hikayelerin etrafında turuncu bir halka vardır.
 3. Halka olmadan kullanıcı simgelerine dokunarak gördüğünüz bir hikayeyi tekrar ziyaret edin.
 4. Sağ alttaki kalp kırmızıysa, bu onu beğendiğiniz anlamına gelir.

Ancak, bir hikaye artık akışınızda değilse kontrol edemezsiniz.

Kullanıcılar ayrıca profil sayfalarında daha uzun süre kalmalarını sağlamak için hikayelerini vurgulayabilir. Bu hikayeler, ilk 24 saatten sonra özet akışınızda görünmeyecek. Hikayelerini beğendiğiniz kullanıcıları hayal meyal hatırlıyorsanız, profil sayfalarına gidin ve öne çıkanları olup olmadığına bakın.

Instagram Hikayeleri Nasıl Sıralar ve Gösterir?

Başlangıçta, Instagram hikayelerini bir sırayla düzenledi. Hikayenizi ilk bulan kişi, görünüm sayfasında veya listede lider oldu. Bugün, en ilgi çekici hesaplar ilk sırada yer alıyor. Bu nedenle, en çok takipçiye sahip profiller, görüntüleme listesinde ilk sırada yer alacaktır.

Bununla birlikte, Instagram hikayeleriniz bu algoritmayı ancak hikaye başına elli veya daha fazla görüntüleme alırsanız kullanabilir. Değilse, Instagram daha önce kullandığı sıralı sırayı takip edecektir. Başkalarının profillerinde daha belirgin görünmek istiyorsanız, popülaritenizi artırmak için çalışmanız gerekecek.

Instagram Hikayeleri ile Etkileşim Kurmanın Diğer Yolları

Bir Instagram hikayesine beğeni bırakmak, takdirinizi göstermenin en popüler yoludur. İkinci en popüler yol ise hikayenin altına yorum bırakmaktır. Ancak Instagram, Hikayeler özelliğini biraz daha geliştirdi. Artık ilginç bir Instagram hikayesine bir emoji ile tepki verebilirsiniz. Anlatımla ilgili düşüncelerinizi en iyi ifade edebilecek emojiyi seçebilirsiniz.

Ek olarak, bir GIF gönderebilirsiniz. GIF seçeneklerini görüntülemek için hikayenin en altına gidin ve yukarı kaydırın. Birisi gönderilerinize bir emoji veya GIF ile yanıt verirse, onu Instagram gelen kutunuzda görürsünüz. Bu klasörün altında “hikayenize ve mesajlarına cevap verildi” olacaklar. Herhangi bir özel mesaj, gelen kutunuza GIF’ler ve emojilerle ulaşacaktır.

Toplamda, bu özellikler gelen kutunuzu tıkamadan Instagram’daki iletişimi geliştirir. Mesajları insanlar gönderdikten bir gün sonra kontrol ederseniz hiçbir şey görmezsiniz. Beğeniler yalnızca izleyici sayfasında görünecektir. Bu sayfa, Instagram’ı pazarlama ve iş için kullananlara yardımcı olabilir. Hayranlarınızın en sevdiği hikayeleri öğrenerek, etkileşimi ve popülerliği artırmak için daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

Önceki Hikayelerinizi Nasıl Görebilirsiniz?

Diğer kullanıcıların eski hikayelerini kontrol edemeseniz de (öne çıkanlarda olmadıkça), arşiv aracılığıyla oluşturduğunuz hikayeleri tekrar ziyaret edebilirsiniz. İşte nasıl:

 1. Ana menünün altındaki profil resminize dokunun.
 2. Sağ üstteki hamburger simgesini (üç yatay çizgi) seçin.
 3. “Arşivle”ye gidin.

Arşiv, tüm hikayeleri kronolojik sırayla listeler. Üst kısımdaki takvim simgesine dokunarak hikaye gönderme zaman çizelgenizi de inceleyebilirsiniz. Harita sekmesi, geçerli bir coğrafi etiketi olan (veya Boş Ada’ya gidebilecek) tüm hikayelerin konumunu gösterir.

Hikayeleri kimin beğendiğini veya yorum yaptığını göremezsiniz. Ancak, bunları anı olarak yeniden paylaşabilir veya vurgulayabilirsiniz ya da videoyu düzenlemek ve etiketlemek üzere çevrimdışına kaydetmek için gelişmiş seçeneklere gidebilirsiniz.

Instagram Hikayelerini Kullanırken Gizlilik

Instagram Hikayeleri, bazı içerikleri seçerek özel yapmanıza olanak tanır. Bu nedenle, özel listeler yaparak hikayenizi izleyecek hayranları seçebilirsiniz. Bu listelere yalnızca gizli hikayelerinizi göstermeyi düşündüğünüz kişileri ekleyin.

Instagram hikayeleri gönderirken, “sadece yakın arkadaşlar” seçeneğini işaretleyin. Böylece Instagram hesabınızın bir kısmı herkese açık diğer yarısı ise gizli olacaktır.

Instagram Hikayelerini Kendi Avantajınıza Nasıl Kullanırsınız?

Platformu nasıl kullandığınız, Instagram hikayelerinden yararlanmanıza yardımcı olabilir. Eğlenmek için kullanıyorsanız, ilgi alanınıza uygun daha fazla Instagram hesabına bağlanın. Bu size okumak ve beğenmek için daha fazla hikaye verecektir. Öte yandan, Instagram’ı iş için kullanıyorsanız şunları yapın:

 • Çoğu hayranın beğendiği hikaye türlerini görmek için izleyici sayfasını kontrol edin.
 • Hayranlarınızın okumaktan zevk aldığı konular etrafında hikayelerinizi oluşturun.
 • Sadece hikaye göndermeyin; Hayranların mesajlar, beğeniler, emojiler ve GIF’ler gibi tepkilerine yanıt verin. Bu, izleyicilerle etkileşim düzeyinizi artırabilir.
 • Instagram’da diğer kişilerin hikayelerini takip edin. Amaç, işletme hesabınıza daha fazla izleyici çekmektir. Kendinizi başkalarının hikayelerini okumaya adarsanız, onlar da iyiliğinize karşılık verecektir.
 • Etkileşiminizi ve performansınızı ölçmek için izleme ve görüntüleme metriklerini kullanın. Ardından, kitlenizin özlediğini sağlamak için bu verileri kullanın.

SSS

Bir Instagram hikayesini beğenirseniz ne olur?

Bir hikayeyi beğenmek için kalp simgesine tıklarsanız, hikayenin sahibi hikayeyi görüntüleyici sayfasında bulacaktır. Bu siz ve Instagram hikaye sahibi arasında olduğu için başka kimse bunu böyle göremez. Kendilerini Instagram’da herkese açık olarak takip edenler bile izleyici sayfalarına erişemedikleri için beğenilerini sayamazlar.

Birisi hikayelerini kaç kez izlediğimi bilecek mi?

Bir hikayeyi her görüntülediğinizde, Instagram izleyici sayfasını günceller. Instagram hikaye anlatıcısı, aldıkları görüntülemelerin sayısını görecektir. Yani evet, hikayelerini kaç kez görüntülediğinizi görecekler.

Instagram Hikayelerini Kullanmanın Keyfini Çıkarın

Bir Instagram hikayesini beğenmek, bir gönderiyi beğenmekle aynı ağırlığa sahip değildir çünkü bu, kullanıcının gönderi geçmişine kalıcı olarak kaydedilmeyecektir. Bununla birlikte, etkileşimi artırmak ve Instagram’ın ne tür içerikleri sevdiğinizi bilmesini sağlamak için yapılacak harika bir şey.

Başkalarının Instagram Hikayelerini sever misiniz? Instagram, beğendiğiniz eski hikayeleri görmenize veya yeniden oynatmanıza olanak tanıyan özellikler sunmalı mı? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Teknory