Facebook’ta Bekleyen Arkadaşlık İsteklerini Görüntüleme

Bir noktada, tüm Facebook kullanıcıları yeni bağlantılar kurmak için arkadaşlık istekleri gönderir. Liseden sınıf arkadaşınızı, eski bir meslektaşınızı Facebook’ta bulmuş olabilirsiniz veya kişinin profil resmini veya bilgilerini beğenmiş ve onunla iletişim kurmak istiyor olabilirsiniz. Zamanla istekler birikebilir ve onları gönderdiğiniz tüm kişilerin izini kaybedebilirsiniz. Bu durumda, arkadaşlık istediğiniz tüm kullanıcıların bir listesine erişmek ve onu […]

Facebook’ta Bekleyen Arkadaşlık İsteklerini Görüntüleme

Bir noktada, tüm Facebook kullanıcıları yeni bağlantılar kurmak için arkadaşlık istekleri gönderir. Liseden sınıf arkadaşınızı, eski bir meslektaşınızı Facebook’ta bulmuş olabilirsiniz veya kişinin profil resmini veya bilgilerini beğenmiş ve onunla iletişim kurmak istiyor olabilirsiniz. Zamanla istekler birikebilir ve onları gönderdiğiniz tüm kişilerin izini kaybedebilirsiniz. Bu durumda, arkadaşlık istediğiniz tüm kullanıcıların bir listesine erişmek ve onu yönetmek, Meta Facebook verilerinizi ve hesabınızı temizlemede uzun bir yol kat edebilir.

Bu yazıda, bekleyen gönderilen ve alınan arkadaşlık isteklerini nasıl görüntüleyeceğinizi ve hepsini Facebook’ta nasıl yöneteceğinizi öğreneceksiniz.

Bir Tarayıcıda Bekleyen Facebook Arkadaşlık İsteklerini Görme/Yönetme

Meta Facebook’ta gönderdiğiniz ve aldığınız bekleyen tüm arkadaşlık isteklerini görmenin basit bir yolu, web tarayıcınızı kullanmaktır. İşte nasıl yapılacağı.

 1. Gitmek Facebook web sitesi ve öğesini seçin “Arkadaşlar” soldaki gezinme menüsündeki seçenek.
 2. Tıklamak “Arkadaş istekleri” “Arkadaşlar” menüsü altında. Bekleyen tüm alınan istekler görünür.
 3. Bekleyen tüm gönderilen arkadaşlık isteklerini görüntülemek için tıklayın “Gönderilen istekleri görüntüle.”
 4. Artık gönderdiğiniz ve henüz kabul edilmemiş tüm isteklere ilişkin bir genel bakış elde edeceksiniz. Bunları kaldırmak için “İsteği iptal et” her profilin yanında.

iOS/iPhone Kullanarak Bekleyen Facebook Arkadaşlık İsteklerini Nasıl Görebilirsiniz?

Facebook’ta bekleyen arkadaşlık isteklerini iPhone’unuzla görüntülemek için aşağıdaki adımları kullanın:

 1. “Meta/Facebook” iOS uygulaması.
 2. Sağ alt köşedeki üç yatay çizgiye basın.
 3. “Arkadaşlar” seçeneğini seçin.
 4. “Arkadaşlık İstekleri” bölümünün yanındaki “Tümünü Gör” düğmesine basın. Bu eylem, bekleyen tüm arkadaş isteklerini görüntüler.
 5. Ekranınızın sağ üst kısmındaki üç yatay noktaya basın ve “Gönderilen istekleri görüntüle” seçeneğine dokunun.
 6. Burada, hala beklemede olan gönderilmiş tüm arkadaşlık isteklerinizi göreceksiniz.

Android’de Facebook’ta Bekleyen Arkadaşlık İsteklerini Nasıl Görebilirim?

İşlem, Facebook’un Android sürümünde aynı şekilde çalışır. Bekleyen gönderilmiş isteklerinizi görüntüleme adımlarında, alınan istekleri de görebilir ve her ikisini de uygun gördüğünüz şekilde yönetebilirsiniz.

 1. Başlat “Facebook” aplikasyonu tıklayın ve “Üç yatay çizgi” Ekranınızın sağ üst kısmında
 2. Seçme “Arkadaşlar.”
 3. basın “Hepsini gör” sağ üst köşedeki seçenek. Yanıtınızı bekleyen, alınan tüm arkadaşlık isteklerinizi göreceksiniz.
 4. basın “üç yatay nokta” sağ üst köşede
 5. Şimdi ekranın alt kısmından bir sekme çıkıyor. Şuna dokunun: “Gönderilen istekleri görüntüle” seçenek.
 6. Artık gönderdiğiniz bekleyen tüm arkadaşlık isteklerini görebilirsiniz ve “İptal etmek” Her profil için istediğiniz gibi düğme.

Windows Facebook Uygulamasında Gönderilen/Alınan Arkadaş İsteğini Görüntüleme

Windows Facebook uygulamasından gönderilen arkadaşlık isteklerinize erişmek mükemmel bir özelliktir çünkü bağlantı kurmaya çalıştığınız tüm kişileri daha büyük bir ekranda görmenizi sağlar. Bunu yaparken, alınan bekleyen istekleri de görürsünüz. Daha sonra her iki listeyi de yönetebilir ve gerekirse eski istekleri iptal edebilirsiniz.

Windows uygulamasında gönderilen ve alınan bekleyen Facebook arkadaş isteklerini görüntüleme (ve bunları yönetme) işlemi, bir tarayıcı kullanmaya benzer. Yukarıdaki tarayıcı adımlarını takip edebilirsiniz, ancak sol gezinme menüsünü elde etmek için Facebook uygulama penceresini büyütmeniz veya büyütmeniz gerekir. Ancak, gönderilmiş ve alınmış bekleyen Facebook Arkadaş isteklerini görüntülemenin hatasız bir yolu olarak hizmet eden başka bir yöntem daha var.

 1. Pencereleri aç “Facebook” uygulama. Sağ üst köşede “Arkadaşlık istekleri” bölümü görünürse, tıklayın. “Hepsini gör” ve “6. Adım”a geçin. Seçenek her zaman orada olmayabilir. Değilse, “Adım 2″ye geçin.
 2. tıklayın “hesap” (profil) simgesi sağ üst kısımdaki.
 3. Arkadaş isteklerini kontrol etmek istediğiniz profili seçin. Genellikle, sadece bir tane var.
 4. Tıkla “Arkadaşlar” ana pencerede üstteki sekme.
 5. Tıklamak “Arkadaş istekleri.”
 6. Görünen “Arkadaşlar” menüsünde, “Arkadaş istekleri.”
 7. “Arkadaşlık İstekleri” menüsünde görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz. kabul edilmiş bekleyen istekler. Aksi takdirde, seçin “Gönderilen istekleri görüntüle” bekleyenleri görüntülemek/yönetmek için gönderilmiş.
 8. Bekleyen tüm arkadaşlık istekleri Gönderdiğiniz açılan bir çerçevede görünür. Tıklamak “İsteği iptal et” uygun gördüğünüz şekilde her profil için.

Bir noktada bir Facebook kullanıcısı eklemek istemiş olsanız da, ilgi artık mevcut olmayabilir. Kişi ayrıca arkadaşlık isteğinize yanıt vermek istemeyebilir ve bunu görmezden gelebilir. Her iki durumda da, artık bir Facebook arkadaşlık isteği gönderdiğiniz tüm kullanıcıları nasıl göreceğinizi ve alınanlara ek olarak onları nasıl yöneteceğinizi biliyorsunuz.

Facebook Arkadaş İstekleri SSS

Aynı kişi için neden Facebook’ta ikinci bir Arkadaşlık isteği aldım?

Çeşitli nedenlerle yeni bir Facebook arkadaşlık isteği oluşur. Bunlardan biri, bir arkadaşın profil resmini ve verilerini kopyalayan bilgisayar korsanları/dolandırıcılardır. Bir diğeri, arkadaşınızın belirli grup amaçları veya belirli kişiler için ikinci bir hesap oluşturması olabilir. Üçüncü bir neden, orijinal hesabın saldırıya uğraması olabilir.

Facebook’ta Arkadaşlık isteklerini nasıl iptal edersiniz?

gönderilmiş” Kullanıcıların zaten kabul etmemiş olmaları koşuluyla, istediğiniz zaman arkadaşlık istekleri. Arkadaşlar bölümüne gidin ve “Gönderilen istekleri görüntüle” seçeneğini bulun.

Diğer kişiye zaten iptal ile ilgili bir bildirim gelmiyor.

İptal etmek (aslında reddetmek) “kabul edilmiş” bekleyen arkadaş istekleri, “Gönderilen istekleri görüntüle” seçeneğine tıklamamanız dışında süreç yukarıdakiyle aynıdır. Alınanların listesi zaten orada olmalıdır.

Teknory