Gmail uygulaması artık size abonelikten çıkmanın daha da hızlı bir yolunu sunuyor (iOS’ta)

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Google artık Gmail uygulamasında belirgin bir “abonelikten çık” düğmesi sunuyor. Ne yazık ki bu özellik şu anda yalnızca iOS uygulamasında mevcut görünüyor. iOS için Gmail’de, e-postanın konu satırının hemen altında, ancak e-posta içeriğinin üzerinde göze çarpan bir “abonelikten çık” düğmesini fark ettik. Ekleme hakkında daha iyi bir fikir edinmek […]

Gmail uygulaması artık size abonelikten çıkmanın daha da hızlı bir yolunu sunuyor (iOS’ta)

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google artık Gmail uygulamasında belirgin bir “abonelikten çık” düğmesi sunuyor.
  • Ne yazık ki bu özellik şu anda yalnızca iOS uygulamasında mevcut görünüyor.

iOS için Gmail’de, e-postanın konu satırının hemen altında, ancak e-posta içeriğinin üzerinde göze çarpan bir “abonelikten çık” düğmesini fark ettik. Ekleme hakkında daha iyi bir fikir edinmek için aşağıdaki ekran görüntülerimize göz atın.

Bu, mobil cihazlardaki mevcut yaklaşımlarla karşılaştırıldığında bir e-posta aboneliğinden çıkmanın daha uygun bir yoludur. Kullanıcıların daha önce mesaj penceresinin üst kısmındaki üç noktalı menüye dokunması ve ardından “abonelikten çıkma”yı seçmesi ya da e-postanın altına kaydırıp gönderenin “abonelikten çıkma” düğmesini araması gerekiyordu. Bu yeni yaklaşım yalnızca tek bir dokunuş gerektirir ve kaydırma gerektirmez. Bu aynı zamanda web sürümünün konu satırının altında ve gönderenin ayrıntılarının yanında bulunan abonelikten çıkma düğmesine de büyük ölçüde benzer.

Maalesef bu yeni abonelikten çıkma düğmesini henüz Android cihazlarda göremiyoruz. Android’in açıkça Google’ın kendi platformu olduğu göz önüne alındığında bu utanç verici. Ayrıca Google’ın Android’den önce iOS’a özellik getirmesi ilk kez değil. Bu konuda öne çıkan birkaç örnek arasında Google uygulamasında göz atma geçmişinizin son 15 dakikasını silebilme ve Google Fotoğraflar’da videolarınızı kırpabilme özelliği yer alıyor.

Gmail uygulaması artık size abonelikten çıkmanın daha da hızlı bir yolunu sunuyor (iOS’ta)

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow