iPhone SE 4 için önemli sızıntı ayrıntıları

Ryan Haines / Android Otoritesi TL;DR iPhone SE 4’ün çeşitli ayrıntıları internete sızdırıldı. Görünüşe göre telefon büyük ölçüde iPhone 14’ü temel alan bir tasarıma sahip olacak. Cihazın bir işlem düğmesi, USB-C ve Face ID alabileceğine inanılıyor. Son aylarda iPhone SE 4 hakkında çelişkili iddialar ortaya atılırken bazı kaynaklar, daha uygun fiyatlı akıllı telefonun 2024 yılı […]

iPhone SE 4 için önemli sızıntı ayrıntıları

Ryan Haines / Android Otoritesi

TL;DR

  • iPhone SE 4’ün çeşitli ayrıntıları internete sızdırıldı.
  • Görünüşe göre telefon büyük ölçüde iPhone 14’ü temel alan bir tasarıma sahip olacak.
  • Cihazın bir işlem düğmesi, USB-C ve Face ID alabileceğine inanılıyor.

Son aylarda iPhone SE 4 hakkında çelişkili iddialar ortaya atılırken bazı kaynaklar, daha uygun fiyatlı akıllı telefonun 2024 yılı için kartlarda yer almayabileceğini öne sürüyor.

Şimdi, MacSöylentiler kendi kaynaklarından aldığı üretim öncesi ön bilgilere dayanarak bir dizi iPhone SE 4 ayrıntısını açıkladı. Birincisi, kod adı Ghost olan cihazın çoğunlukla iPhone 14’ü temel alan bir tasarıma sahip olacağı iddia ediliyor.

Çıkış ayrıca iPhone SE 4’e iki önemli iPhone 15 Pro serisi özelliğinin, yani USB-C bağlantısı ve işlem düğmesinin geleceğini doğruladı.

Cihazın tek bir arka kamera sunacağına inanılıyor ve çıkışta 48MP kamera alabileceği belirtiliyor. Görünüşe göre Apple ayrıca değerlendirilmek üzere beş olası kamera çıkıntısı tasarladı. Bu muhafazalar ya kamerayı ve flaşı bir tümsek içinde barındırıyor ya da yalnızca yükseltilmiş bir kamera halkasına sahip (görünüşte iPhone SE 2022 gibi).

iPhone SE 4 için ne kadar ödersiniz?

86 oy

Cihazın ön kısmına geçiliyor, MacSöylentiler Yeni iPhone SE’nin muhtemelen iPhone 14 ile uyumlu bir OLED ekran sunacağını söylüyor. Bu, ilk kez bir iPhone SE modelinde LCD panel yerine OLED ekran yer alacak. Ayrıca yeni cihazın, SE serisinde bir ilk olacak şekilde Touch ID yerine Face ID ile gönderileceği de iddia edildi.

Çıkış, Apple’ın şirket içi 5G modemi (kod adı Sinope) test etmek için iPhone SE 4 ve iPhone 15 Pro Max’in bir sürümünü kullandığını ekledi. Ancak Apple’ın Qualcomm ile olan anlaşmasını yenilemesinden kısa bir süre sonra bu modemi ticari bir iPhone’da görmemiz şüpheli. Duyuruda özellikle Qualcomm’un 5G modemlerinin 2024, 2025 ve 2026’da Apple akıllı telefonlarına güç vereceği belirtiliyor.

iPhone SE 4 için önemli sızıntı ayrıntıları

Teknory