Google Arama yakında müstehcen görüntüleri varsayılan olarak bulanıklaştırmaya başlayacak

TL;DR Google, Güvenli Arama filtresi açık olmayanlar için Google Arama’da varsayılan olarak müstehcen resimleri bulanıklaştırmaya başlayacak. Amaç, kullanıcıların istemeden müstehcen görüntülerle karşılaşmasını önlemektir. İşlevsellik “önümüzdeki aylarda” kullanıma sunulacak. Google, Google Arama’daki Güvenli Arama özelliğinde bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor. Yakında bu özellik, Güvenli Arama filtreniz açık değilse, arama sonuçlarınızda görünen müstehcen görüntüleri varsayılan olarak otomatik olarak […]

Google Arama yakında müstehcen görüntüleri varsayılan olarak bulanıklaştırmaya başlayacak

TL;DR

  • Google, Güvenli Arama filtresi açık olmayanlar için Google Arama’da varsayılan olarak müstehcen resimleri bulanıklaştırmaya başlayacak.
  • Amaç, kullanıcıların istemeden müstehcen görüntülerle karşılaşmasını önlemektir.
  • İşlevsellik “önümüzdeki aylarda” kullanıma sunulacak.

Google, Google Arama’daki Güvenli Arama özelliğinde bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor. Yakında bu özellik, Güvenli Arama filtreniz açık değilse, arama sonuçlarınızda görünen müstehcen görüntüleri varsayılan olarak otomatik olarak bulanıklaştıracaktır.

Daha Güvenli İnternet Günü’nü kutlamak için Mountain View merkezli firma bir postalamak çevrimiçiyken kullanıcılarını nasıl güvende tuttuğunu tartışmak için blogunda. Bu gönderide Google, Güvenli Arama özelliğine gelen bir değişiklikten bahsediyor.

Güvenli Arama’ya aşina değilseniz, Google Arama’da yer alan ve müstehcen içeriği arama sonuçlarınızdan filtrelemenize yardımcı olan bir araçtır. Bu içerik kan, şiddet ve pornografi gibi şeyleri içerir.

Google, “önümüzdeki haftalarda”, sonuçlarınızda görünebilecek müstehcen içeriği bulanıklaştırmak için Güvenli Arama özelliğini genişleteceğini belirtiyor. Bu yeni işlevsellik, Güvenli Arama filtrelemesi açık olmadığında varsayılan ayar olacaktır.

Önümüzdeki aylarda, sizi ve ailenizi Arama’da yanlışlıkla müstehcen görüntülerle karşılaşmaktan korumaya yardımcı olacak bir korumayı genişletiyoruz. Güvenli Arama filtresi, 18 yaşın altındaki oturum açmış kullanıcılar için zaten varsayılan olarak açıktır, ancak yakında, Güvenli Arama filtresi açık değilken Arama sonuçlarında görünen yeni bir ayar müstehcen görüntüleri bulanıklaştıracaktır. Bu ayar, Güvenli Arama filtresini henüz açmamış kişiler için yeni varsayılan ayar olacak ve ayarları istedikleri zaman değiştirme seçeneği de olacak.

teknoloji devine göre bu değişikliğin amacı, kullanıcıların yanlışlıkla müstehcen materyallerle karşılaşmasını önlemek.

Sonuçlarında müstehcen görüntülerin bulanık olmasını istemeyenler için endişelenmeyin. Google, kullanıcıların istedikleri zaman ayarları değiştirebileceklerini söylüyor.

Google Arama yakında müstehcen görüntüleri varsayılan olarak bulanıklaştırmaya başlayacak

Teknory