Google çalışanları ayrıca Bard lansmanının “berbat” ve “aceleye getirildiğini” düşünüyor

Google çalışanları, ChatGPT rakibi Bard’ın standart altı lansmanı konusunda geri durmuyor. Buna göre CNBC(Yeni bir sekmede açılır)Gönderileri görüntüleyen çalışanlar, Google’ın dahili forumu Memegen’de üretici yapay zeka aracının lansmanının nasıl ele alındığı hakkında memler yayınlıyor ve yanlış adım için doğrudan CEO Sundar Pichai’ye sesleniyor. Çok fazla olumlu oy alan memler, Pichai’nin bir resmini içeriyordu ve “Sevgili […]

Google çalışanları ayrıca Bard lansmanının “berbat” ve “aceleye getirildiğini” düşünüyor

Google çalışanları, ChatGPT rakibi Bard’ın standart altı lansmanı konusunda geri durmuyor.

Buna göre CNBC(Yeni bir sekmede açılır)Gönderileri görüntüleyen çalışanlar, Google’ın dahili forumu Memegen’de üretici yapay zeka aracının lansmanının nasıl ele alındığı hakkında memler yayınlıyor ve yanlış adım için doğrudan CEO Sundar Pichai’ye sesleniyor. Çok fazla olumlu oy alan memler, Pichai’nin bir resmini içeriyordu ve “Sevgili Sundar, Bard lansmanı ve işten çıkarmalar aceleye getirildi, başarısız ve miyoptu.” Biri, Google’ın dahili değerlendirme sistemindeki en düşük puanı ifade eden “Sundar ve liderlik, bir Perf NI hak ediyor” dedi. “‘Odağı keskinleştirme’ arayışlarında komik bir şekilde dar görüşlü ve Google’a aykırı davranıyorlar.”

AYRICA BAKINIZ:

Yapay Zekanın Kırpıntısı: Google Bard ile Microsoft Bing savaşı neden alevlenecek?

Yüzünü avuçlayan bir kuşun görüntüsünü içeren başka bir mem, “Ozan’ı panik içinde pazarlamak için aceleye getirmek, piyasanın bizim hakkımızdaki korkusunu doğruladı” dedi.

Google çalışanlarının eleştirileri, Bard’ın lansmanının halk tarafından nasıl karşılandığını yansıtıyor. Microsoft, OpenAI’nin popüler chatbot teknolojisi tarafından desteklenen “yeni Bing”i duyurmadan bir gün önce Google, Bard’ı duyurarak bunun önüne geçti. Yine de, duyuruyu detaylandıran blog gönderisi, duyurunun yetenekleri ve yayınlanma zamanlaması konusunda belirsizdi.

Gün sonrasında Microsoft’un etkinliği, Google’ın kendi etkinliğine ev sahipliği yaptı. Etkinliğin temel amacı Google Haritalar ve Google Arama’daki yeni özellikleri öne çıkarmaktı ancak Microsoft’un haberleri ışığında Bard’dan kısaca bahsetmeye de takıldı. Google, Bard hakkında çok fazla ayrıntı paylaşmadı ve bu, güçlü bir karşı yanıt bekleyen insanları daha da hayal kırıklığına uğrattı. Bu, Bard’ın olay sırasında ortaya çıkan yanlışlığına ilişkin raporlarla birleştiğinde, Google’ın alışılmadık bir şekilde hazırlıksız görünmesine neden oldu ve Alphabet’in hisse senedi hisselerini yüzde 9’dan fazla düşürdü.

Geçen ay, Google 12.000 çalışanını işten çıkardı, bu da dahili forumda köpüren hüsran ve kızgınlığın altını çizdi. Aktör Nicolas Cage’in gülümseyen bir meme’i, “12.000 kişiyi kovmak hisse senedini %3 artırıyor, aceleye getirilen bir yapay zeka sunumu bunu %8 düşürüyor” dedi.

Şimdi, Google’ın ChatGPT’den daha iyi olan üretken bir yapay zeka aracını başlatmakla görevlendirildiği görülüyor Ve çalışanlarının onayını geri kazanmak.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow