Google, Google Asistan’ın özelliklerini kaldırdıktan sonra tepkiyle karşı karşıya

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Google, temel özelliklerin Google Asistan’dan kaldırılması nedeniyle tepkiyle karşı karşıya. Duyuru hoşnutsuzluğa yol açtı ve kullanıcılar kararın Asistan’ın işlevselliğinin geleceği üzerindeki etkisini sorguluyor. Pek çok kişi tarafından anlaşılmayan şaşırtıcı bir hareketle Google, dün Google Asistan’ın yaklaşık 20 özelliğini kaldıracağını duyurdu. Şirket, bu değişikliklerin kullanıcılar için yıkıcı olabileceğini tahmin ediyordu […]

Google, Google Asistan’ın özelliklerini kaldırdıktan sonra tepkiyle karşı karşıya

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google, temel özelliklerin Google Asistan’dan kaldırılması nedeniyle tepkiyle karşı karşıya.
  • Duyuru hoşnutsuzluğa yol açtı ve kullanıcılar kararın Asistan’ın işlevselliğinin geleceği üzerindeki etkisini sorguluyor.

Pek çok kişi tarafından anlaşılmayan şaşırtıcı bir hareketle Google, dün Google Asistan’ın yaklaşık 20 özelliğini kaldıracağını duyurdu. Şirket, bu değişikliklerin kullanıcılar için yıkıcı olabileceğini tahmin ediyordu ve haklıydı. Değişiklikler birçok Asistan kullanıcısını üzdü ve şaşkına çevirdi. Google’ın duyurusu büyük ilgi gördü alt düzenlemeiptal edilen Asistan özelliklerini günlük olarak kullananlar arasında bir hoşnutsuzluk dalgasına neden oluyor. Android Otoritesi okuyucular da duyuruya yorum yaparak endişelerini dile getirdiler.

Google’ın “Google Asistan’da Yaptığımız Değişiklikler” başlıklı duyurusu, çeşitli görevler için sanal asistana güvenen kullanıcıları rahatsız eden bazı özelliklerin kaldırılmasını özetledi. Google, kaldırılan özelliklerin yeterince kullanılmadığı konusunda ısrar ediyor ve Asistan’ın kalitesini ve güvenilirliğini artırmak için kullanımdan kalkıyor. Şirket ayrıca Assistant with Bard’ın bu değişikliklerden etkilenmediğini doğruladı. Ancak kullanıcılar gerekçeye ikna olmuyor.

u/monkeypickles11 adlı bir kullanıcı, “Bunun hiçbir anlamı yok. Görünüşe göre Asistan ve Sesli Arama’yı ayırıyorlar. Bu yüzden artık Asistan’a başka bir yoldan erişebilmemiz gerekiyor.”

“Gerçekten mi. Artık zamanlayıcı ayarlayamıyorum? Bu özellik Google’da çok fazla kaynak mı kullanıyordu? Bard’ın Asistanı nedir? Kullanıyor muyum? Nasıl kurabilirim? Google’dan daha kafa karıştırıcı ürün yerleştirme. Birkaç Google Home cihazım var. Özellikler seti, yıllar önce satın aldığımdan beri durağanlaştı ve yapamadığı şeylere sürekli hayret ediyorum. Yakın zamanda en çok kullandığım özelliklerden biri olan kontrollü bir cihazı belirli bir süre sonra kapatabilme özelliğini kaldırdılar” dedi. Android Otoritesi okuyucu Jeffrey Blattman.

Medya, müzik ve radyo alarmlarını ayarlama özelliğinin kaldırılması hakkında konuşan u/Handaloo adlı başka bir kullanıcı şu yorumu yaptı: “Çocuklarımın hepsi bu özelliği her gün okula gitmek için uyanmak için kullanıyor. Google’ın Allah belasını versin.” Bu duygu Asistan topluluğu genelinde yankılanıyor gibi görünüyor; çok sayıda kullanıcı hayal kırıklığını ifade ediyor ve kararın ardındaki mantığı sorguluyor.

“Gerçekten mi? Son birkaç yıldır yaptığım gibi bir medya alarmı kuramıyor musunuz? Bu ne kadar kaynak kaplıyor??? Bard nedir? Ne zaman çıkıyor?? Nest cihazlarım kullanılamaz hale gelecek mi? Amazon, işte geliyorum” dedi AA okuyucusu Martin Shaff.

En büyük şikayetlerden biri, mikrofon simgesinin Google Arama çubuğundan kaldırılmasıyla ilgili.

u/jmcghie yakındı, “Asistan için mikrofon simgesini her gün kullanıyorum. Bebeğim uyurken yapmak istediğim son şey ışıkları kapatmak için Tamam Google’a bağırmak. Teşekkürler Google”

“Kaldırılması çok tuhaf bir şey gibi mi görünüyor? Ana ekranımda, hızlı bir şekilde bir hatırlatıcı ayarlamak veya bir ışığı kapatmak veya benzeri bir şey için küçük mikrofona dokunacağım. Gerçekten Google Home’a ​​iyi bir alternatif bulmamız gerekiyor sanırım Alexa?” dedi sen/AlexAssassin94.

Kullanıcılar “Hey Google” diyerek veya telefonlarının güç düğmesine uzun basarak Asistan sorguları yapmaya devam edebilirken, mikrofon düğmesinin kaldırılması kullanıcılara yersiz görünüyor.

“Son aylarda tüm bu kaldırma işlemlerini bir bakıma görmezden geldim, ancak bunlardan bazıları artık saçma sapan olmaya başladı; açıkçası bunlardan bazılarını kaldırmak için ne gibi bir nedenleri olduğunu anlayamıyorum. Kronometre gerçekten kaynaklarına öyle bir yük getiriyordu ki, durması mı gerekiyordu? Tuhaf,” diye yazdı u/tiberiusdraig.

Asistan özelliklerinin kaldırılması, Google Asistan’ın geleceği ve sanal asistan pazarındaki rekabet gücü hakkında da tartışmalara yol açtı. Kullanıcı memnuniyetsizliği artmaya devam ettikçe Google’ın artan hoşnutsuzluğa nasıl tepki vereceği ve bu değişikliklerin uzun vadede Google Asistan’ın popülaritesini etkileyip etkilemeyeceği henüz bilinmiyor.

Google, Google Asistan’ın özelliklerini kaldırdıktan sonra tepkiyle karşı karşıya

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow