Google Mesajlar yakında metin mesajlarına yanıt vermek için AI kullanmanıza izin verebilir

Jimmy Westenberg / Android Otoritesi TL;DR Google Mesajlar’ın beta sürümünde yeni bir özellik keşfedildi. Özelliğin, aldığınız metin mesajlarına yanıtlar verecek bir AI oluşturma aracı olduğuna inanılıyor. Google, Akıllı Yanıt’ı bu araçla değiştirmeyi planlıyor olabilir. Google Mesajlar’daki Akıllı Yanıt özelliği, aldığınız kısa mesajlara hızlı bir şekilde kısa yanıtlar göndermenizi sağlar. Ancak, “Evet” veya “kulağa hoş geliyor” […]

Google Mesajlar yakında metin mesajlarına yanıt vermek için AI kullanmanıza izin verebilir

Jimmy Westenberg / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google Mesajlar’ın beta sürümünde yeni bir özellik keşfedildi.
  • Özelliğin, aldığınız metin mesajlarına yanıtlar verecek bir AI oluşturma aracı olduğuna inanılıyor.
  • Google, Akıllı Yanıt’ı bu araçla değiştirmeyi planlıyor olabilir.

Google Mesajlar’daki Akıllı Yanıt özelliği, aldığınız kısa mesajlara hızlı bir şekilde kısa yanıtlar göndermenizi sağlar. Ancak, “Evet” veya “kulağa hoş geliyor” ifadesinden daha uzun bir yanıt gerektiren bir metin alırsanız ne olur? Görünüşe göre Google, aldığınız metinlere daha ayrıntılı yanıtlar verecek bir şey üzerinde çalışıyor olabilir.

Bir APK sökümü — tarafından yürütülen 9to5Google — Google Mesajlar’ın beta sürümünde yeni bir özellik ortaya çıktı. Kompozisyon kutusunda, Google’ın ChatGPT rakibi Bard tarafından kullanılana benzer bir ışıltı simgesi kullanan bir düğme var gibi görünüyor. Bu, Google’ın özellikle yanıt oluşturmak için tasarlanmış bir AI özelliğini entegre etmeye çalıştığını ima ediyor gibi görünüyor.

Bir APK ayırmanın, bir uygulamanın en son sürümünde bulunan kod satırlarına baktığını belirtmek gerekir. Bir özelliğin kodda görünebilmesi, Google’ın bu özelliği herkese açık hale getireceğinin garantisi değildir.

Satış noktasına göre, özellik kullanıldığında, kompozisyon kutusunda doldurulan tek şey “(TODO!).” Bu, aracın hala geliştirme aşamasında olduğunu gösteriyor. Ancak, özelliğin, alanı eksiksiz bir mesajla otomatik olarak doldurmak için Bard’a veya temel aldığı teknolojiye bağlı olması muhtemeldir.

Bu, Akıllı Yanıt’ın yaptığına benzer olsa da, birkaç fark vardır. Birincisi, oluşturulan mesajın otomatik olarak gönderilmemesidir. Aksine, kullanıcının oluşturulan metni gönderilmeden önce okumasına ve değiştirmesine izin verir. Ayrıca, aracın daha derinlemesine yanıtlar üretmesi amaçlanmış gibi görünüyor. Bunu bilen Google, bu aracın sonunda Akıllı Yanıt’ın yerini alması için hazırlanıyor olabilir.

Ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Google Mesajlar yakında metin mesajlarına yanıt vermek için AI kullanmanıza izin verebilir

Teknory