Realme, Apple’ın Dynamic Island’ını bir Android telefona resmen klonladı

Apple’ın Dynamic Island özelliği birçok Android kullanıcısını kıskandırabilir ancak Android telefon üreticileri bu özelliği pek dikkate almamış. Neden? Muhtemelen bir Android cihazda büyük bir amaca hizmet etmeyeceği için. Android telefonların çoğunda, Dinamik Ada benzeri bir özellikle süslenmesi gereken garip, hap şeklinde bir kesik yoktur. Ancak nedense bir Android telefon üreticisi, Apple’ın Dynamic Island’ını resmi olarak […]

Realme, Apple’ın Dynamic Island’ını bir Android telefona resmen klonladı

Apple’ın Dynamic Island özelliği birçok Android kullanıcısını kıskandırabilir ancak Android telefon üreticileri bu özelliği pek dikkate almamış. Neden? Muhtemelen bir Android cihazda büyük bir amaca hizmet etmeyeceği için. Android telefonların çoğunda, Dinamik Ada benzeri bir özellikle süslenmesi gereken garip, hap şeklinde bir kesik yoktur. Ancak nedense bir Android telefon üreticisi, Apple’ın Dynamic Island’ını resmi olarak klonlamanın ve onu yeni telefonunun temel özelliklerinden biri olarak pazarlamanın en iyisi olduğunu düşündü.

195 dolarlık Realme C55’in sahip olduğu başlattı şirketin “Mini Kapsül” adını verdiği şeyle Endonezya’da. Telefon, bildirimleri, şarj durumunu ve diğer bilgileri gösterme zamanı geldiğinde bu Mini Kapsül tarafından devralınan, ortalanmış bir delikli selfie atıcıya sahiptir. Realme ayrıca gelecekte bölgede bir adım sayacı ve veri kullanım istatistiklerini göstermek için bir güncelleme yayınlamayı planlıyor. Esasen, özellik yalnızca yüzeysel bir UI öğesidir. Realme, bazı FaceID sensörlerini veya iPhone 14 Pro’daki iki ekran kesimi arasındaki ölü boşluk gibi diğer ek donanımları akıllıca gizlemeye çalışmıyor.

Cihazın geri kalanına gelince, Realme C55’te 6,7 inç 90 Hz LCD panel, MediaTek Helio G88 çip, 64 MP birincil atıcılı çift arka kamera kurulumu, 5.000 mAh pil, 33 W şarj, 6 GB/8 GB RAM, 128 GB/256 GB depolama ve Android 13. Bunlar, özellikle en son Android sürümünün eklenmesi, bütçeye uygun bir telefon için makul özellikler. Realme’nin Avrupa şefine göre Francis Wongtelefon yakında Avrupa’da satışa sunulacak.


Realme, Apple’ın Dynamic Island’ını bir Android telefona resmen klonladı

Teknory