Google, Takvim ve Asistan Hatırlatıcılarını önümüzdeki ay Görevler’e taşımaya başlayacak

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Google, Hatırlatıcıları önümüzdeki ay Google Takvim ve Google Asistan’dan Google Görevler’e taşımaya başlayacak. Sunum 15 gün veya daha uzun sürebilir. Görevler açık değilse Google Workspace kullanıcılarının Hatırlatıcıları silinebilir. Eylül 2022’de Google’ın Hatırlatıcıları Google Takvim ve Google Asistan’dan Google Görevler’e taşıyacağını duyurduğunu hatırlıyor musunuz? Bunu yapmazsanız, kendinizi hazırlasanız iyi olur […]

Google, Takvim ve Asistan Hatırlatıcılarını önümüzdeki ay Görevler’e taşımaya başlayacak

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google, Hatırlatıcıları önümüzdeki ay Google Takvim ve Google Asistan’dan Google Görevler’e taşımaya başlayacak.
  • Sunum 15 gün veya daha uzun sürebilir.
  • Görevler açık değilse Google Workspace kullanıcılarının Hatırlatıcıları silinebilir.

Eylül 2022’de Google’ın Hatırlatıcıları Google Takvim ve Google Asistan’dan Google Görevler’e taşıyacağını duyurduğunu hatırlıyor musunuz? Bunu yapmazsanız, kendinizi hazırlasanız iyi olur çünkü sürecin önümüzdeki ay başlaması planlanıyor.

Buna göre Googlekişisel/ücretsiz Google hesapları, 6 Mart 2023’ten itibaren bir taşıma istemi alacak. İstemi kabul etmezseniz, Google, 2. çeyrekte sizi otomatik olarak taşıyacağını söylüyor.

Google Workspace’i kullanan ve Görevler hizmeti açık olan kişiler, bunun yerine 12 Nisan 2023’ten itibaren gönüllü bir istem alacaklar. Ancak, henüz taşınmamışlarsa Workspace kullanıcıları 22 Mayıs 2023’ten itibaren otomatik olarak taşınacaktır. göç etti. Bir başka önemli not, Google, Görevler’in devre dışı bırakıldığı Workspace hesaplarının Hatırlatıcılarının taşınmayacağını söylüyor. Bu Hatırlatıcılar, 22 Haziran 2023’ten sonra silinmeye tabi olacaktır.

Google Görevler istemi

İşlem tamamlandıktan sonra Google, kullanıcıların bundan böyle Görevler’deki tüm yapılacak işleri görüntüleyebilecek ve yönetebileceklerini söylüyor. Görevlere Gmail, Takvim, Dokümanlar ve Sohbet gibi uygulamalardan da erişilebilecek.

teknoloji devi, sürecin ne kadar sürmesinin beklendiğini de ortaya koydu. İster kişisel hesabınız ister Workspace hesabınız olsun, kullanıma sunma istemi aldığınız günden itibaren 15 gün veya daha uzun sürebilir.

Kişisel kullanıcıların aksine, Workplace hesaplarına Asistan ve Takvim Hatırlatıcılarını dışa aktarma fırsatı verilecek gibi görünüyor. Ayrıca, bu kullanıcılar görevlerini yönetmek için Asistan’ı kullanmaya devam edebilecek ancak ayarlarını düzenlemeleri gerekecek.

Google, Takvim ve Asistan Hatırlatıcılarını önümüzdeki ay Görevler’e taşımaya başlayacak

Teknory