Google’ın kurucu ortağı, AI çabalarını desteklemek için şirkete geri döndü

TL;DR Google’ın kurucu ortağı Sergey Brin, şirketin yapay zeka çabalarına uygulamalı bir yaklaşım getiriyor. Brin artık haftada üç ila dört gün Google ofislerine geliyor. Kurucu ortak, işe alım sürecini desteklemek için zamanını kullanıyor. Google’ın ana şirketi Alphabet, 2019’da Google’ın kurucu ortakları Larry Page ve Sergey Brin’in ayrıldığını duyurdu. İkisi geri adım atsa da, oy kullanma […]

Google’ın kurucu ortağı, AI çabalarını desteklemek için şirkete geri döndü

TL;DR

  • Google’ın kurucu ortağı Sergey Brin, şirketin yapay zeka çabalarına uygulamalı bir yaklaşım getiriyor.
  • Brin artık haftada üç ila dört gün Google ofislerine geliyor.
  • Kurucu ortak, işe alım sürecini desteklemek için zamanını kullanıyor.

Google’ın ana şirketi Alphabet, 2019’da Google’ın kurucu ortakları Larry Page ve Sergey Brin’in ayrıldığını duyurdu. İkisi geri adım atsa da, oy kullanma güçleri nedeniyle tam kontrolü ellerinde tuttular. Her ne kadar her ikisi de o zamandan beri holdingi yönetmek için çoğunlukla uygulamalı bir yaklaşım benimsemiş olsa da, Brin’in şirketin AI çabalarını ilerletmeye yardımcı olmak için geri dönmeye karar verdiği bildirildi.

gelen bir rapora göre Wall Street Gazetesi, konuya yakın kişiler, Brin’in artık haftada üç ila dört kez Google ofislerine geldiğini söylüyor. Bu da yeni bir gelişme gibi görünmüyor, görünüşe bakılırsa Brin geçen yıl ChatGPT etrafında abartılı reklamlar oluşurken varlığını artırmaya başladı.

Hatırlarsanız, ChatGPT’nin ani yükselişi geçen yıl Google yöneticilerinin panik düğmesine basmasına neden olmuştu. Raporlar, yöneticilerin teknolojiyi Google’ın Arama işi için büyük bir tehdit olarak gördüklerini belirtti. Mevcut CEO Sunder Pichai, AI ürünleri oluşturmaya odaklanmak için mevcut projelerden personeli çekmeye bile başladı.

Brin’in ne yaptığına gelince, rolünü, şu anda piyasada bulunan diğer AI modellerini geride bıraktığı varsayılan Google’ın yeni nesil AI modeli olan Gemini üzerinde çalışan ekibi desteklemek için kullanıyor gibi görünüyor. Spesifik olarak, çoğunlukla işe alım sürecinde yardımcı oluyor ki bu, şirket bölgedeki birkaç araştırmacıyı kaybettikten sonra çok önemlidir.

Brin’in dönüşüyle ​​birlikte bir göz Pichai’ye ve kurucu ortağın yardım etmesi konusunda ne hissettiğine çevrilir. Yayına göre Pichai, Brin’in katılımıyla ilgilenmiyor, aynı zamanda bunu memnuniyetle karşılıyor ve teşvik ediyor.

Bu yılın başlarında, Google’ın bu yıl 20’den fazla AI ürününü piyasaya sürmeyi planladığı ortaya çıktı. Android’in Pixel telefonlar için duvar kağıdı üreticisi gibi, bu ürünlerden bazıları artık elimize ulaştı.

Google’ın kurucu ortağı, AI çabalarını desteklemek için şirkete geri döndü

Teknory