Tom Hanks yapay zekanın diş planı sahtekarlığına benzediği konusunda uyardı

Aktör Tom Hanks, hafta sonu Instagram’da kendisinin yapay zeka tarafından üretilen bir versiyonunun, rızası olmadan “bazı diş planlarını” tanıtmak için kullanıldığına dair bir uyarı yayınladı. Instagram’da fotoğrafa “Benim yapay zeka versiyonumun kullanıldığı bir diş planının tanıtımını yapan bir video var” diye yazdı. “Benim bununla hiçbir ilgim yok.” Hanks, diş planı veya video hakkında başka bir […]

Tom Hanks yapay zekanın diş planı sahtekarlığına benzediği konusunda uyardı

Aktör Tom Hanks, hafta sonu Instagram’da kendisinin yapay zeka tarafından üretilen bir versiyonunun, rızası olmadan “bazı diş planlarını” tanıtmak için kullanıldığına dair bir uyarı yayınladı.

Instagram’da fotoğrafa “Benim yapay zeka versiyonumun kullanıldığı bir diş planının tanıtımını yapan bir video var” diye yazdı. “Benim bununla hiçbir ilgim yok.”

Hanks, diş planı veya video hakkında başka bir bilgi vermedi. Neden bu konuda paylaşım yaptığı belli değil ancak benzerliğini korumak için olabilir. Bu senenin başlarında, Hanks bunu gelecekte kabul ettikendisinin yapay zeka tarafından üretilen bir versiyonu normalde seçmeyeceği filmlerde görünebilir.

“Şüphesiz insanlar bunu söyleyebilecekler [that it’s AI]ama asıl soru onların umurunda olacak mı?” diye sordu Adam Buxton podcast’i Nisan içinde. “Umursamayacak, bu tanımlamayı yapmayacak bazı insanlar var.”

Yapay zekanın aktörleri “değiştirmesi” veya aktörlerin benzerlerini dijital olarak yeniden yaratması meselesi, devam eden tartışmaların ardındaki sebeplerden biri. CASE grevi ilave olarak.

Ancak Hanks, AI tarafından oluşturulan bu videoyu halka açık bir şekilde çürüterek muhtemelen daha fazla insanın bundan haberdar olmasını sağladı. Yapay zeka teknolojisi ilerlemeye devam ettikçe bunun gibi daha fazla komplikasyon ortaya çıkacak ve tanınmış kişiler bununla birlikte gelen karmaşıklıkların üstesinden gelmek zorunda kalacak.

Mashable, yorum yapmak için Hanks’in temsilcisine ulaştı ve geri dönüş alırsak bu hikayeyi güncelleyecek.

Konular
Yapay Zeka Ünlüleri

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow