Hâlâ ‘eski’ Gmail tasarımını mı kullanıyorsunuz? Süren doldu.

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL; DR Google, “eski” Gmail tasarımına geri dönme seçeneğini kaldırıyor. Yeni tasarım bu aydan itibaren herkes için standart olacak. Google belirli bir tarih belirlemedi, ancak muhtemelen bunun her an gerçekleşmesine hazırlanmalısınız. Bu yılın başlarında Google, Gmail için yepyeni bir görünüm duyurdu. Yeniden tasarımın temel amacı, Chat, Spaces ve Meet dahil […]

Hâlâ ‘eski’ Gmail tasarımını mı kullanıyorsunuz?  Süren doldu.

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL; DR

  • Google, “eski” Gmail tasarımına geri dönme seçeneğini kaldırıyor.
  • Yeni tasarım bu aydan itibaren herkes için standart olacak.
  • Google belirli bir tarih belirlemedi, ancak muhtemelen bunun her an gerçekleşmesine hazırlanmalısınız.

Bu yılın başlarında Google, Gmail için yepyeni bir görünüm duyurdu. Yeniden tasarımın temel amacı, Chat, Spaces ve Meet dahil olmak üzere çeşitli Google özelliklerini tek bir mülke entegre etmekti. Ancak şirket, kullanıcıları hemen yeni tasarıma geçmeye zorlamadı.

Şimdi, bu izin dönemi sona eriyor. Göre bir blog yazısı, “eski” Gmail’i kullanma yeteneğiniz bu ay bir süre sonra sona erecek. Google, zorunlu geçiş için belirli bir tarih/saat listelemiyor, ancak yakında geliyor.

Başlangıçta Google, bu günün 2022’nin ikinci çeyreğinin bitiminden önce geleceğini söyledi. Dolayısıyla, bu açıdan, hala eski Gmail tasarımını kullanan insanlar zaten ödünç zaman alıyorlar.

Yine de yeni tasarımı kullanmanın birçok faydası var. Her şeyin ekranın sol tarafında olması ve kolayca erişilebilir olması mantıklıdır. Ayrıca, Gmail’in size özel görünmesini sağlamak için tema sistemini ve diğer isteğe bağlı ince ayarları kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hala eski Gmail’i kullanıyorsanız, şimdi geçiş yapmanızı ve buna alışmanızı öneririz. Bu, muhtemelen bir gün uyanıp siz bakmıyorken her şeyin değiştiğini bulmaktan daha iyi olurdu.

Teknory