Hikayenize Gönderi Ekleyin Instagram’da Eksik Misiniz? Bu Düzeltmeleri Deneyin

Instagram sürekli olarak yeni güncellemeler alıyor. Bu, uygulama için faydalı olsa da, güncellemelerin sorunlara yol açtığı zamanlar vardır. Yaygın sorunlar arasında Hikayenize bir gönderi ekleyememek yer alır. Birçok kullanıcı, Hikayelerinde daha fazla içerik paylaşmak istedikleri için hüsrana uğrar, ancak bu, gönderi kariyerinizi bitirmek zorunda değildir. Bunun olmasının nedenleri ve düzeltme yöntemleri aşağıdadır. Tüm detaylar için […]

Hikayenize Gönderi Ekleyin Instagram’da Eksik Misiniz? Bu Düzeltmeleri Deneyin

Instagram sürekli olarak yeni güncellemeler alıyor. Bu, uygulama için faydalı olsa da, güncellemelerin sorunlara yol açtığı zamanlar vardır. Yaygın sorunlar arasında Hikayenize bir gönderi ekleyememek yer alır.

Birçok kullanıcı, Hikayelerinde daha fazla içerik paylaşmak istedikleri için hüsrana uğrar, ancak bu, gönderi kariyerinizi bitirmek zorunda değildir. Bunun olmasının nedenleri ve düzeltme yöntemleri aşağıdadır. Tüm detaylar için okumaya devam edin.

Instagram’da Eksik Hikayenize Gönderi Ekleyin

Bazı kullanıcıların Hikayelerine gönderi ekleyememesinin birkaç nedeni vardır. Eski bir uygulamaya sahip olmanın yanı sıra Instagram, etkin bir şekilde eski özelliğin yerini alan “Yeniden Paylaş” etiketini de test ediyor.

Eski Uygulama

Eski bir Instagram uygulamasını kullanmaya çalışmak aksaklıklara neden olabilir. iOS kullanıyorsanız, Apple App Store’a gidin ve uygulamanızı manuel olarak güncelleyin. Aynı şey Android kullanıcıları için de geçerli, ancak bunun yerine Google Play Store’u kullanacaklar.

 1. Apple Uygulama Mağazası.
 2. Gitmek profil simgesi sağ üst köşede
 3. Aramak instagram.
 4. için düğmeyi seçin GÜNCELLEME uygulama.
 5. Güncellemenin tamamlanmasını bekleyin ve Instagram’ı tekrar test edin.

Android kullanıcıları bunun yerine bu adımları kullanmalıdır.

 1. Gitmek Google oyun mağazası.
 2. şuraya git: Uygulamalar Menü.
 3. Aramak instagram arama çubuğunu kullanarak listede.
 4. Güncelleme uygulama.
 5. Şimdi Hikayenizde gönderiler paylaşmayı deneyin.

Bazen Hikayelere gönderi ekleme özelliğinin geri dönmesi için gereken tek şey budur. Değilse, başka nedenler vardır.

Değiştirildi

Belirli ülkelerdeki bazı Instagram kullanıcıları, düğmenin yerini yeniden paylaş etiket. Bu, gönderiyi paylaşmak için etkili bir şekilde yeni bir süreç oluşturur. İşte böyle yapılır.

 1. Açık instagram mobil cihazınızda.
 2. üzerine dokunun instagram profil resmi sağ alt köşede
 3. Seçme Oluştur (Artı simgesi) Ekranınızın üstünde.
 4. Aramak yeniden paylaş etiket. Üzerine dokunun ve paylaşılacak gönderiyi seçin. Seçmek Paylaşmak gönderiyi Hikayenize eklemek için

Şu anda Instagram, Yeniden Paylaş etiketinin eski “Hikayenize Gönderi Ekle” seçeneğinin tamamen yerini alıp almayacağını netleştirmedi. Çıkartma hala kapsamlı bir şekilde test ediliyor, bu nedenle kullanıcılar yalnızca daha fazla bilgi için bekleyebilir. Bu arada çıkartma, paylaşımı kolaylaştırıyor.

ABD’li Instagram kullanıcılarının Yeniden Paylaş etiketine erişimi olduğunu unutmayın.

İşlev Gizlendi

Bu durum bazen Hikayelerine nadiren gönderi ekleyen kişilerin başına gelebilir. Bu durumda Instagram, düğmeyi paylaşım listenizin en altına taşır. Genellikle, gördüğünüz ilk seçenek olacaktır.

 1. Uçağa tıklayın veya ok simgesi Paylaşmak istediğiniz gönderinin altında
 2. Paylaşım listenizi aşağı kaydırın. seçeneğini bulun Hikayenize gönderiler ekleyin.
 3. Seçiminizi onaylayın ve paylaşın.

Özelliğin bu şekilde gizlenmemesi için daha fazla kullanılması en doğrusu olacaktır. Bu şekilde, Instagram onu ​​listenizin en üstüne yerleştirir.

Instagram’ı yeniden yükle

Bozuk uygulama verileri, yalnızca Instagram uygulamasını güncelleyerek düzeltilmeyebilir. Yaygın düzeltmeler işe yaramazsa, Instagram’ı cihazınızdan kaldırmalısınız. Özellik sorununun çözüleceği garanti edilmez, ancak bir uygulamayı yeniden yüklemek birçok şeyi düzeltebilir. Apple kullanıcısıysanız aşağıdaki adımları izleyin.

 1. öğesine dokunun ve basılı tutun instagram uygulamasını birkaç saniye basılı tutun.
 2. seç Uygulamayı kaldır açılır menüden seçeneği seçin.
 3. Uygulama mağazası.
 4. Aramak instagram.
 5. Uygulamayı tekrar indirin. Giriş yapın ve her şeyin yolunda olup olmadığını kontrol edin.

Bunlar Android kullanıcıları için talimatlardır.

 1. Gitmek Google oyun mağazası.
 2. Şuraya git: Uygulamalar Menü.
 3. Aramak instagram.
 4. seçeneğini seçin Kaldır BT.
 5. Tekrar kurun. Kimlik bilgilerinizi girin ve özelliği test edin.

Bazı Android cihazlarda Google Play Store’u kullanmadan kaldırma seçeneği de vardır. Ancak, uygulamadan çıkmadan Instagram’ı hemen yeniden yükleyebileceğiniz için kullanmanızı öneririz.

Yeniden yükleme, bunu yaparken önbelleğe alınan verileri kaldırdığınız için işe yarar. Bu dosyalar bozulmuş olabileceğinden, bunların yeni kopyalarla değiştirilmesi, her türlü hata ve aksaklık olasılığını ortadan kaldırmalıdır.

Başka Bir Cihaz Deneyin

Bazen bu, cihazın hatasıdır ve kimse tam olarak nedenini bilmez. Ne yazık ki bu, özelliği denemek için başka birinin telefonunu kullanmanız gerektiği anlamına gelir. Bunun yararı, yalnızca bozuk Instagram hesabınız olup olmadığını anlayabilmenizdir.

Cihazınızda bir sorun olursa, Instagram’ın müşteri hizmetlerine bir destek bileti göndermeyi düşünün. Size yardımcı olabilirler.

Poster Paylaşıma İzin Vermiyor

Gönderinin yazarı, Hikayeler’de yeniden paylaşmayı devre dışı bıraktıysa ne kadar uğraşırsanız uğraşın bunu yapamazsınız. Bunu düzeltmenin tek yolu nazikçe sormaktır. Kişi kabul ederse Hikayelerde yeniden paylaşım işlevini sizin için etkinleştirebilir.

 1. seninkine git instagram profili sağ alt köşede ve menüyü seçin.
 2. Aramak Ayarlar ve girin.
 3. şuraya git: Mahremiyet bölüm ve seçim Hikaye.
 4. Aşağı kaydırın ve etkinleştirin Hikayelerde Yeniden Paylaşma.
 5. Artık gönderiler, yazar özelliği tekrar devre dışı bırakana kadar paylaşılabilir.

Kibarca gönderinin yazarına sormak, özelliği etkinleştirmeye istekli olup olmadıklarını çözme eğilimindedir. Ne yazık ki, herkes aynı fikirde olmayabilir, bu nedenle yalnızca farklı bir gönderiye geçebilirsiniz.

Hesap Modunuzu Değiştirin

Bazı kişiler, gizliden herkese açık duruma geçişin ve bunun tersinin bazen Hikayelere gönderi ekleme seçeneğini geri getirdiğini bildiriyor. Bu prosedür en fazla birkaç saniye sürer ve işe yararsa diye denenmelidir.

 1. seninkine git instagram profil sayfası sağ alt köşede
 2. Menüye gidin ve şuraya gidin: Ayarlar Menü.
 3. kaydır Mahremiyet ve hesap modunuzu değiştirin. Yeniden paylaşım işlevinin geri dönüp dönmediğini test edin.

Garip bir şekilde, bazen gereken tek şey bu. Gizlilik modları bir hataya neden olmuş olabilir ve ileri geri geçiş yapmak onu ortadan kaldırır. Ancak bugün bile, yeniden paylaşma özelliğinin neden bu kadar sorunlu olduğundan kimse emin değil.

Önbellekleri Temizle

iOS cihazlar, önbellekleri kaldırmadan temizleme özelliğini kaybetti, ancak Android telefonlarda bu özellik hala var. Uygulamayı koruduğunuz için bu, tam kaldırma işleminden daha uygundur.

Her telefon farklıdır, ancak burada yardımcı olabilecek bazı genel adımlar verilmiştir.

 1. Mobil cihazınızın Ayarlar.
 2. Gitmek Uygulamalar bölüm.
 3. Aramak instagram.
 4. Uygulamanın önbelleğini temizleme seçeneğini belirleyin. Uygulamayı tekrar deneyin.

Bazı mobil cihazlar, uzun bir basışla hemen uygulamanın ayarlarına gitmenize izin verir. Temizlenen önbellek dosyaları, bozuk bölümlerin tümü kaldırıldığı için hataları düzeltme eğilimindedir.

Önbelleklerinizi temizlemenin bir avantajı, daha hızlı yükleme süreleridir. Önbellekler, uygulama performansını artırmaya yardımcı olur, ancak çok fazla dosya tersi sonuçlara neden olabilir.

Şuna bak

Instagram uygundur ve birçok kişinin içeriklerini yaymasına yardımcı olur, ancak gönderilerin Hikayenize eklenemediği zamanlar vardır. Bunu çoğu zaman hatalara ve aksaklıklara bağlayabilirsiniz, ancak bazı yazarlar yeniden paylaşımı da devre dışı bırakır. Nedeni ne olursa olsun, her zaman onu ele alacak bir çözüm vardır.

Daha önce Instagram’da bu sorunla karşılaştınız mı? Hangi yöntem sorunun çözülmesine yardımcı oldu? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory